KALE SUPAR NASIL BİR BOYA?, KALE SUPAR NERELERDE KULLANILIR?, KALE SUPAR İLE AHŞAP MOBİLYA BOYAMAK


    Supar, Kale (Kalekim) Firması'nın ürettiği parlak, su bazlı, akrilik emülsiyon esaslı genel amaçlı bir boyadır.

Kale Supar ile Neler Boyanabilir?

    Kale Supar ile iç ve dış cephelerde boyalı-boyasız duvar, kara sıva, alçı, alçıpan, beton, çimentolu yüzeyler, ahşaplar, dolaplar ve metaller, metal parmaklıklar boyanabilir.

Uygulama Öncesi Hazırlık Nasıl Olmalıdır?
 • Uygulama yapılacak yüzeyde boyanın tutunmasını azaltıcı toz, kir yağ var ise temizlenmelidir.
 • Sentetik boya üzerine veya aşırı parlak bir yüzeye uygulanacak ise yüzey zımparalanıp pürüzlü hale getirilmeli ve zımpara tozları temizlenmelidir. Ayrıca bu gibi yüzeylerde boyanın iyi tutunması için boya uygulaması yapılmadan önce 1 kat geçiş astarı uygulanabilir.
 • Daha önce hiç boya yapılmamış ahşap, mineral, emici yüzeylerde 1 kat binder astar veya Supar %15-20 inceltilerek ilk kat astar olarak uygulanır. Yaklaşık 6 saat sonra Supar boya hiç inceltilmeden uygulanır.
 • Metal yüzeylerde Supar kullanılmadan önce 1 kat Kale Antipas kullanılabilir.

Kale Supar Nasıl Uygulanır?
 • Yüzeye göre yukarıdaki yüzey hazırlıkları yapıldıktan sonra rulo, kıllı fırça ve püskürtme yöntemi ile katlar arası yaklaşık 6 saat beklenerek en az 2 kat uygulanması tavsiye edilir.
 • Su bazlı renk tüplerini kullanarak açık ve orta tonlarda Kale Supar Boya'yı isteğinize göre renklendirip kullanabilirsiniz.
***
    Yüksek silinebilme özelliği ve çeşitli yüzeylere güçlü tutunduğundan evinizde eski dolaplarınızı boyamada, hobi boyamalarınızda, metal parmaklıklarda Kale Supar'ı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

www.techrehber.com

4 yorum:

 1. adsız akıncı ham mdf üzerine astar atıldıktan son ra 220 no zımpara ile zımparalanması gereklimi yapılsa avantajı olurmu boyayı sünger rulo ilemi yapmaız gerek

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Akıncı,
   Önce zımpara yapmaya çalışın (mdf üzerine zımpara zordur, olduğu kadar) sonra astar uygulayın, astar iyice kuruyunca boyanızı yapın.
   Boyanızı ve astarınızı kısa ipli parmak rulo ile yapın.

   Sil
 2. Lake kapıya uygulanabilir mi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zımpara yapıp yüzeyi pürüzlü hale getirin. Uygulama yapabilirsiniz.

   Sil

* Adınızı yorumlara yazınız.
* Hesabınız yoksa adsız seçeneğini seçtikten sonra isminizi yazarak yorumunuzu bırakınız
* Yorumların neredeyse tamamı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor yazısına tıklayınız.
* Yorumunuz yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.