POLİSAN MULTİ ASTAR'IN ÖZELLİKLERİ, POLİSAN MULTİ ASTAR NERELERDE KULLANILIR?, POLİSAN MULTİ ASTAR NASIL KULLANILIR?


    Polisan Boya'nın ürettiği Multi Astar'ın en önemli özelliği neredeyse her türlü zemin üzerine tutunabilmesi ve üzerine su bazlı veya sentetik boyanın da uygulanabilmesi. Astarı ayrıca renk örtme maksadı ile de uygulayabilirsiniz. Amatör mobilya, hobi boyama işlerinizde, ev ödevleri için boyamalarda, Boya tutmayan malzemelerde boyanın tutması için, soyulmayı engellemede; metallerde son kat boyadan önce boyanın ömrünü uzatmak, korozyonu önlemek için kullanılabilir.
    Diğer boya astarlarından farkını kısaca özetlersek sentetik boyanın altına sentetik astar; su bazlı boyanın altına ise su bazlı astar uygulanması gerekiyordu. Polisan Multi Astar Boya ile buna gerek yok. Bu astarı neredeyse her yüzeyde, (selülozik boya hariç) tüm boyalardan önce uygulayabilirsiniz.
Multi Astarın Diğer Özellikleri
Solvent bazlı, iç ve dış mekanlarda demir, çelik, alüminyum, çinko, sert PVC, bakır, ahşap, sunta, seramik, cam ve sıva gibi yüzeyler için yüksek yapışma gücüne sahip kullanıma hazır astardır. Son kat boyaların altında düzgün ve dayanıklı bir tabaka oluşturur. 
Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli
Uygulama yapılacak yüzeyler boya kalıntılarından, toz, kir ve yağdan temizlenmelidir. Uygulama tek kat olarak yapılmalıdır.
İnceltme / Karışım Oranı İnceltme / Karışım Oranı
Kullanıma hazırdır. İsteğe bağlı sentetik tiner ile % 5-10 civarında inceltilebilir. Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan: Tek katta 10-12 m²/L
Kuruma Süresi Kuruma Süresi
20°C'de toz tutma kurumasını 2-3 saatte, sert kurumasını 6-8 saatte tamamlar.
Önerilen Uygulama Aparatları Önerilen Uygulama Aparatları
Rulo ve fırça.

Ambalaj
0,75 L - 2,5 L.

2 yorum:

  1. Polisan beyaz astar boya ile derzler boyama yapılabilir mi

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Astar ile derz boyanmaz, rengi solar, dayanıksızdır.

      Sil

* Adınızı yorumlara yazınız.
* Hesabınız yoksa adsız seçeneğini seçtikten sonra isminizi yazarak yorumunuzu bırakınız
* Yorumların neredeyse tamamı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor yazısına tıklayınız.
* Yorumunuz yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.