POLİSAN MULTİ ASTAR'IN ÖZELLİKLERİ, POLİSAN MULTİ ASTAR NERELERDE KULLANILIR?, POLİSAN MULTİ ASTAR NASIL KULLANILIR?


    Polisan Boya'nın ürettiği Multi Astar'ın en önemli özelliği neredeyse her türlü zemin üzerine tutunabilmesi ve üzerine su bazlı veya sentetik boyanın da uygulanabilmesi. Astarı ayrıca renk örtme maksadı ile de uygulayabilirsiniz. Amatör mobilya, hobi boyama işlerinizde, ev ödevleri için boyamalarda, Boya tutmayan malzemelerde boyanın tutması için, soyulmayı engellemede; metallerde son kat boyadan önce boyanın ömrünü uzatmak, korozyonu önlemek için kullanılabilir.
    Diğer boya astarlarından farkını kısaca özetlersek sentetik boyanın altına sentetik astar; su bazlı boyanın altına ise su bazlı astar uygulanması gerekiyordu. Polisan Multi Astar Boya ile buna gerek yok. Bu astarı neredeyse her yüzeyde, (selülozik boya hariç) tüm boyalardan önce uygulayabilirsiniz.
Multi Astarın Diğer Özellikleri
Solvent bazlı, iç ve dış mekanlarda demir, çelik, alüminyum, çinko, sert PVC, bakır, ahşap, sunta, seramik, cam ve sıva gibi yüzeyler için yüksek yapışma gücüne sahip kullanıma hazır astardır. Son kat boyaların altında düzgün ve dayanıklı bir tabaka oluşturur. 
Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli
Uygulama yapılacak yüzeyler boya kalıntılarından, toz, kir ve yağdan temizlenmelidir. Uygulama tek kat olarak yapılmalıdır.
İnceltme / Karışım Oranı İnceltme / Karışım Oranı
Kullanıma hazırdır. İsteğe bağlı sentetik tiner ile % 5-10 civarında inceltilebilir. Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan: Tek katta 10-12 m²/L
Kuruma Süresi Kuruma Süresi
20°C'de toz tutma kurumasını 2-3 saatte, sert kurumasını 6-8 saatte tamamlar.
Önerilen Uygulama Aparatları Önerilen Uygulama Aparatları
Rulo ve fırça.

Ambalaj
0,75 L - 2,5 L.

10 yorum:

 1. Polisan beyaz astar boya ile derzler boyama yapılabilir mi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Astar ile derz boyanmaz, rengi solar, dayanıksızdır.

   Sil
 2. Benim sorum benim vernikli kapımı transfer astarla boyayıp iyice zımpara yaptıktan sonra panel kapı boyasını 3 kat vurdum güzel oldu yanlız en ufak bir darbede soyuluyor acaba diğer kapıları multi astar ile boyansa dahamı sağlam olur yada hiç astar kullanmadan iyice zımpara yapıp ondan sonra panel boyasını vursam benim amacım sağlam ve az masraflı olması beni tecrübelerinizle bilgilendirirseniz sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nurcan Kaya,
   Multi astar da olur, zımpara da. Katlar arası en az 5 saat bekleyin. Boyanın kemikleşmesi birkaç haftayı bulabilir.

   Sil
 3. Evde çocuklar olduğu için kapıların soyulmasını engellemek için boyadan sonra subazlı vernik uygulasam benim 10 adet kapım miktarını ve taktiğini söylerseniz sevinirim teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nurcan Hanım,
   Su bazlı boya ile boyadıysanız su bazlı vernik kullanın. Yağlı boya ise zaten verniğe gerek yok. 10 kapı için tek kat yapılacaksa 2,5 lt. vernik yeterlidir.

   Sil
 4. Meraba ben mutfak tezgahı mi boyamak istiyorum beyaza bunu kullanabilirmiim ne kadar kullanışlı olur temizlik konusunda uzun ömürlü olurmu bilgilendirrimisnz teşekkür ederim simdiden

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Multi astar üzerine X1, Hidrolux, Permolife v.b boyalar uygulanabilir. Fakat sürekli aktif olarak kullanılan yüzeylerde çok dayanıklılık beklemeyin. Bir süre sonra renkte değişiklik veya soyulma olabilir. Bunun yerine vinil kaplama yapın (Örn.dc-fix)fakat sıcağa temas ettirmeyin.

   Sil
 5. Sayın teknik rehber kenarları profil ortası kaplama olan mutfak dolaplarımı beyaza boyamak istiyorum ilk katında zımpara yapmadan polisan multi astarla bir kat boyayıp ardından rich multi surface su bazlı boya ile boyayıp richin su bazlı verniğini uygulasam sağlıklı olur mu? Sentetik boya üstüne su bazlı boya vurulduğunda sarardıgını duydum Polisan multi astar sentetik mi oluyor? cevaplarsanız sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Multi astar genel amaçlı bir astardır. 1 kat bu astarı uygulayın. İyic kuruyunca 2 kat da boya yapın. Üzerine de Rich veya başka bir marka su bazlı vernik uygulanabilir.
   Kolay gelsin.

   Sil

* Adınızı yorumlara yazınız.
* Hesabınız yoksa adsız seçeneğini seçtikten sonra isminizi yazarak yorumunuzu bırakınız
* Yorumların neredeyse tamamı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor yazısına tıklayınız.
* Yorumunuz yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.