POLİSAN X1 BOYA NASIL?, POLİSAN X1 İLE DOLAP ve MOBİLYA BOYAMAK

 


Polisan X1 Boyanın Özellikleri
    X1 su bazlı boya Polisan Boya firmasının ürettiği su bazlı akrilik, kokusuz, genel maksatlı bir boyadır. Yani metal, duvar veya ahşapta kullanılabilir. Parlak ve yarı mat olarak üretilir. Yarı mat olanı genellikle panel kapı boyamak için kullanılsa da genel olarak diğer metal, duvar veya ahşap yüzeylerde kullanılabilir.  Polisan X1 Su Bazlı Boya ile Dolap, Mobilya Boyamak

Boyanacak yüzey önceden boyalı veya vernikli ise:
    Yüzey boya veya vernikli ise hafifçe çok ince zımpara yapıp boyanın iyi yapışabilmesi için yüzeyi pürüzlü hale getirin. Çıkan tozu nemli bir bez ile silin.  Koyu renk ise isteğe bağlı olarak %10 sulandırarak 1 kat geçiş astarı (transfer astarı) veya multi astar uygulayabilirsiniz. Bu astarlar boyanın iyi yapışmasını da sağlayacaktır. Koyu renk değilse boyanın kendisini 1 kat daha fazla da sürüp rengin kapanmasını sağlayabilirsiniz. X1 boyanızı sulandırmadan uygulayıp katlar arası ortam sıcaklığına bağlı olarak 3-5 saat bekleyin.
    Boyanızı bitirdikten 1-2 gün sonra görünmeyen bir yerinden tırnağınızla bastırarak boyanın soyulup soyulmadığını kontrol edin. Eğer soyuluyorsa su bazlı renksiz vernik uygulayın.

Boyanacak yüzey kaplama ise:
    Boyanacak yüzey kaplama ise Polisan X1 boyanın yapışması daha zayıf olacaktır. Ayrıca zımpara yapmak da çok zordur. Bu nedenle daha detaylı işçilik gerekir. Siz yine de makine, sünger zımpara veya takoz yardımı ile mümkün olduğu kadar zımpara yapmaya çalışın. (Hafif çizilmiş bir yüzeye boya veya astar çok daha iyi tutar.) Çıkan tozu nemli bir bez ile silin. Yine boyanın daha iyi tutması için %10 sulandırarak 1 kat geçiş astarı veya multi astar uygulayın.  Astardan birkaç saat sonra X1 boyanızı sulandırmadan uygulayın. 2-3 kat olarak yine katlar arası 3-5 saat bekleyerek uygulayın.
    Boyanızı bitirdikten 1-2 gün sonra görünmeyen bir yerinden tırnağınızla bastırarak boyanın soyulup soyulmadığını kontrol edin. Eğer soyuluyorsa su bazlı renksiz vernik uygulayın.

Diğer Uyarılar ve Tavsiyeler
 • Polisan X1 boya ile benzer özellikte piyasada birçok ürün vardır.  Bulamazsanız bunları da kullanabilirsiniz. Hatta bilinen markaların su bazlı panel kapı boyaları da kullanılabilir. Örneğin: Dyo Hidrolux (parlaktır), Dyo su bazlı panel kapı boyası (yarı mattır.), Marshall su bazlı opak ahşap koruyucu (Panel kapı boyası), Kale Supar v.b.
 • X1 parlak ve yarı mat olarak üretilir. Yarı mat daha çok panel kapı boyamak için kullanılır ve fırça rulo izini fazla belli etmez.
 • Polisan X1 boyanın sentetik olanı da mevcuttur, su bazlı olanı plastik ve köşeli siyah bir kutuda satılır.
 • Ayrıca parlak, yarı mat, mat sentetik boyalar da mobilya boyamak için kullanılabilir.

www.techrehber.com85 yorum:

 1. teşekkürler çok bilgilendirici bir yazı olmuş

  YanıtlaSil
 2. hangi renkleri var

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beyaz olarak satılıyor. Ama boya makinaları ile renlendiriliyor.

   Sil
 3. Kalekim, Kale Color'un Supar isimli ürünü daha serttir, örtme gücü daha iyi ve çatlama yapmaz. Polisan X1 Beyaz ambalajlı ürün kesinlikle beyaz renk değil sarı diyebilirim. İnanmak isteyenler 0.75'lik ambalajlarını alıp deneme yapabilir.

  Kaplama yüzeyler için 300-400 kum arası zımpara yapın, nemli bir bezle tozları alın hatta imkanınız varsa elektrik süpürgesinin ucuna takılan fırçasını kullanın.

  Boya sarfiyatını yaklaşık olarak 1 m2 = 100 gr olarak düşünün. Kapı boyayacaksanız 1 kapıyı kasasıyla birlikte 5 m2 olarak hesaplayın. Kapı başına 500 mg boya gidecektir, 4 kapı için:

  1 adet 2.5 litre Supar
  1 adet sünger rulo
  1 adet siyah kıllı fırça
  2 adet 4 cmlik maskeleme bandı

  -Kapılarınızın duvarla birleşim noktalarına maskeleme bandı çekin.

  -Öncelikle ASTAR olarak yine bu boyayı kullanıyoruz, 2.5 lt ambalajdan, 500 gr alın içine 1 su bardağı su koyun, iyice karıştırın, sünger rulo yardımıyla yavaş ve bastırmadan tek kat uygulayın, 7-8 dakika sonra boyadığınız yüzeyin üzerinden temizleyip kuruttuğunuz hafif nemli rulo ile tekrar geçin.

  -6 saat sonra içine su eklenmemiş Supar ile 2.katı atın, yine uygulamadan 7-8 dakika sonra sünger rulonuzla tarama yapın. Koyu renkli mobilyalarda 3.kat gerekebilir.

  YanıtlaSil
 4. Merhabalar evimizin kapıları yağlı boya ile boyanmış kapıların boyama zamanı geldi yanlız yağlı boya hemen kurumadigi ve çok koktuğu için yağlı boya değil de x1 panel kapı boyasını kullansam kapıları iyice zımparalasam nemli bezle tozunu aldıktan sonra boyasam almazmı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mehmet Bey,
   Zımparadan sonra x1 kullanabilirsiniz. Hatta zımparaya gerek olmadan 1 kat geçiş astarı uygularsanız kuruduktan sonra üzerine x1 uygulanabilir.

   Sil
 5. merhaba ismim serdar. ahşap kapıyı x1 ile boyuyorum ama 3. kat oldu kuruduktan sonra tırnak ile soyuluyor. boyamadan önce hafif zımpara yapmıştım, wood&wood yarı mat vernik aldım, onu uygulayınca çözülür mü problemim? 2. bir sorunum da rulo ile duvarları rahat boyamıştım ama kapı güzel boyanmıyor, rulo yapışıp nokta nokta rulo desen izleri çıkıyor ve çok ince uygulanıyor. bunun bir tekniği var mı? boyayı sulandırmadım. teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Serdar,
   1) Boyama uygulamasında katlar arası 3-4 saat bekleyin. Boyanın kemikleşmesi için birkaç hafta bekleyin, hala soyuluyorsa su bazlı vernik kullanın.
   2) Boyanın su bazlı mı sentetik mi olduğunu yazmamışsınız. Kısa ipli rulo ile uygulama yapın, son kat bittikten hemen sonra yaş boyanın üzerinde rulonuzu boyasız gezdirin, izler kaybolur.

   Sil
 6. Boya su bazlı, polisan x1. Kadife rulo kullanıyorum

  YanıtlaSil
 7. Eskitme diyede adlandırılan koyu bir çocuk odası mobilyam var x1 parlak beyaz ile boyayabilirmişim aşamalar nelerdir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Üzerinde vernik yoksa direkt uygulama yapabilirsiniz. 3-4 saat ara ile 2-3 kat uygulayın. Parmak rulo ile boyayın.

   Sil
 8. Cok hassas bir is herkes yapamaz

  YanıtlaSil
 9. iyi günler. yazınız çok güzel olmuş. bende x1 boya aldım mdf dolabım için iç tarafı deneme amaçlı yaptım üç kat. rulo ile boyadım yalnız rulo izleri kaldı. acaba hangi tür rulo kullanmamızı önerirsiniz. teşşekür ederim şimdiden.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mehmet Bey,
   Kadife rulo ile uygulama yapın. Son kat biter bitmez. Rulonuzu yüzeyde boyasız gezdirin.

   Sil
 10. Koyu bir mobilyayı 4 kat x1 ve Singer rulo ve fırça ile boyadım biraz iz bıraktı ama genelde sonuç güzel oldu,şimdi de yatak odası boyamak istiyorum eskitme ,hafif parlak ve oymaları var, nasıl fırçalar kullanmalıyım en pürüzsüz şekilde olması için şimdiden teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elif Hanım,
   Düz yüzeylerde kadife rulo, Girinti-çıkıntılı yerlerde yumuşak uçlu bir fırça kullanın.

   Sil
 11. Eğer X1 e renk vermek istersek herhangi bir su bazlı akrilik bir boya kullanabilirsiniz.Üzerine dekopaj yapabilirmiyiz.Birde kaplama bir mobilyayı hangi yöntemle boyayabilirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elif Hanım,
   X1 üzerine dekupaj yapılabilir. Kaplamayı boyamadan önce üzerine 1 kat multi astar sürün.

   Sil
 12. Merve.merhaba x1 cam yuzeyler icin uygun bir boyamıdır?mobilyalarımın bazı kısımları siyah cam.açık renk yapmak istiyorum.tavsiye edebileceğiniz bişey armı acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merve Hn.
   X1 cam yüzeyde çok dayanıklı olmaz. Hobi malzemeleri satan yerlerden cam boyası alın veya sprey (Sentetik veya akrilik) boya alın.

   Sil
 13. Merhaba,Hatice ben.Duvarlara son dönem moda olan tahta çıtalardan yaptık. x1 ile hem çıtaları hem duvarları boyamaya başladık fakat x1 duvar için biraz parlak geldi ve sonrası için Marshall sil-pak boya uygulasak tutar mı diye merak ettik? Bilgi verebilirseniz sevinirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hatice Hanım,
   Sil-pak gibi duvar boyaları ile de ahşap boyanabilir.
   Kolay gelsin.

   Sil
 14. Ankara mobilya salon takımını açık meşe rengi nasıl yapabilirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir gul,
   Bir kat multiastar uyguladıktan sonra X1, Rich, Hidrolux, Permolife, Supar v.b. bir boya ile boyanabilir.

   Sil
 15. Ömer Eraslan Polisan x 1 mobilya boyamada hangi rulo kullanmalıyız birde zımpara kaç numara kullansak daha iyi olur teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ömer Eraslan,
   Parmak kadife rulo kullanın. 180 ya da 220 numara zımpara olabilir.

   Sil
 16. Zigon sehpa boyamak istiyorum renk maun parlak değil mat en iyi sonuç için ne tavsiye edersiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynişah Usta,
   Mdf kaplama ise yine de zımpara yapmaya çalışın. Bulabilirseniz 1 kat multiastar uygulayın. Astar kuruyunca boyanızı 2 kat yapın.

   Sil
  2. Cevabınız için teşekkür ederim.bu aşamalarda hangi fırça ve rulo kullanabilirim.

   Sil
  3. Aynişah Usta,
   Kadife rulo en iyi sonucu verecektir. Mecbur kalırsanız kenarlar içinde 1-2 numara minik bir fırça kullanabilirsiniz.

   Sil
 17. 2 yıl önce polisan x1 boya ile oğlumun odasını boyamıştım çok memnun kaldım, boyanın kapağı kapalı bir şekild e duruyor kuruma da yok şimdi de gardrobu mu boyamak istiyorum bozulmuş olabilir mi sizce?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Boyayı karıştırın, kokusunu kontrol edin. Soğukta beklemediyse ve kötü kokmuyorsa bozulmamıştır.

   Sil
 18. Mutfak dolaplarımı boyamak için polisan matrix x1 anti aging boya aldım ve sünger rulo ile boyadım ve süngerin üzleri kalıp pürüzlü oldu hangi ruloyu kullanmamı tavsiye edersiniz pürüzleri düzeltmek için zımpara yapmalıyım. Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hafifçe zımpara yapın. Kadife rulo ile tekrar boyayın.

   Sil
 19. Merhaba polisan parlak seffaf vernik aldım renksiz polisan x1 beyaz boya uyguladim ama vernigin rengi koyu sarı bu normalmi beyaz boya rengini kaybedermi neslihan

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Neslihan,
   Yat vernik almış olabilirsiniz.
   Su bazlı akrilik vernik kullanmanız gerekiyor. Sararma yapmaz.

   Sil
 20. DYO' nun hidrolux parlak boyasını bulamıyorum, ipekmat görünümlü Teknoplast önerdiler fakat o duvar boyasiymis, mutfak dolabı duvar boyası ile boyanır mı. Teşekkürler. Hülya Akaydın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hülya Akaydın,
   Dyo Hidrolux Bauhaus'larda var. Ayrıca Kale Supar, Polisan X1 Parlak, Permolit Permolife kullabilisiniz.

   Sil
 21. Banyo yer karolarını boyamak istiyorum.
  Öneriniz nedir?
  Hangi boya, astar vs kullanmalıyım?
  Teşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslı Özlem Eldemir,
   Zemin karoları için özel ve dayanıklı bir boya yok maalesef. İsterseniz karo üzerine karo yapıştırabilirsiniz.

   Sil
 22. Sabırla konuya netlik getirmişsiniz faydalı oldu bilgiler çok teşekkürler

  YanıtlaSil
 23. Ahşap merdiven boyamak için Polisan x1 in panel kapı boyasını mı yoksa genel amaçlı olan boyasını mı kullanmamız gerekir .merdiven işi yapan birisi panel kapı boyasını kullanmamı ikinci katında bir kilo boyaya yarım kilo vernik karıştırarak uygulama yapmamı söylemişti. boyayı alacağım yer ise ille de genel amaçlı olan boyayı almamı söyleyip duruyor .siz ne dersiniz acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlker Karatas,
   Ham ise vernikli ahşap koruyucu kullanın. (Kiraz, ceviz, mese v.b) Beyaz olacaksa X1 benzeri genel maksatlı bir boya olur. İçine birşey karıştırmayın.

   Sil
 24. Cevabınız için teşekkür ederim.bugün polisan müşteri hizmetlerini arayıp onlardan da konuyla ilgili yardım istedim.onlarda genel amaçlı boyanın merdivenlerde istenen performansı vermeyeceğini,çabuk deforme olacağını onun yerine sellozik boya kullanmamı söylediler.işin enteresan tarafı yine polisan dan başka bir bilirkişi de poliüretan boya kullanmamı söyledi . Anlayacağınız yine iki arada bir derede kaldım. bu merdiven boyasında ne kullanacağımı kime sorduysam Herkes farklı bir yanıt verdi .şaşırdım ne yapacağımı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlker Karataş,
   Selülozik boya, Poliüretan boya veya vernikli ahşap koruyucu üzeri cam cila kullanılabilir. Bunların hepsi dayanıklıdır. Hangisini bulabilirseniz onu kullanın.

   Sil
 25. Merhaba bende mutfak dolaplarını boyamak istiyorum ancak membran denilen malzemeden yapılmış Polisan x1 ile boyasak tutar mı acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba yesil_kurt kurt,
   Hafif bir zımpara yaptıktan sonra kullanabilirsiniz.

   Sil
 26. Merhaba ben serdar maalesef bu boya hakkında pek iyi şeyler söyleyemeyeceğim üzerinde ahşap ve metal boyası yazıyor olsada sakin metalde denemeyin aklinizi oynaşırsınız bu boyayı ahşap yüzeyler üzerinde defalarca kullandım hatta panel kapıları önce zımpara sonrada bir kat geçiş astarı kullanmama rağmen 4 katta dahi kapatmadı tek avantajı kokusuz olması ama işinizi kesinlikle görmüyor ve haddinden fazla pahalı bir hevesle bu boyayı kullanacak olanlar deneyimleyince görecekler.

  YanıtlaSil
 27. Merhaba,
  Apartman metal ana kapısı ve merdiven korkuluk demirlerini boyamak istiyorum. Şu an kahverengi ve siyaha cevirmek istiyorum. X1 iş gorur mu?
  Tesekkurler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   X1 ile metal boyanabilir. Elinizde varsa kullanabilirsiniz ama metal için pas tutmayan özel metal boyaları daha uygun olur.

   Sil
 28. Merhabalar, ahşap olan kapılarımı boyamak istiyorum , x1 ile mi yoksa cadence multi surface ile mi boyamalıyım diye kararsız kaldım..fikrinizi öğrenebilir miyim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Panel kapı ise, X1 yarımat, Permolit Permolife, DYO, Marshall benzeri panel kapı boyası kullanın.

   Sil
 29. İsmim Feyzullah. Tepe mobilyanın venge renk kaplama mobilyalarını boyamayı düşünüyorum. Ne tavsiye edersiniz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Feyzullah Alpay,
   1 kat multi astar uyguladıktan sonra 2 kat X1, Permolit Permolife, Rich Multi Surface, Kale Supar benzeri şu bazlı genel maksatlı bir boya ile boyanabilir.

   Sil
 30. Zımpara gerekli mi? Multi astar yerine %10 sulandırılmış x1 aynı işi görür mü? Polisan x1 mi kale supar mı? Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Feyzullah Alpay,
   Hafif zımpara yapıp sulandırarak geçiş astarı da uygulayabilirsiniz. Bulabilirseniz Kale Supar bence.

   Sil
 31. Çok teşekkürler. Kale suparın gerçekten İnternette satışı yok. Bulursam alacağım.

  YanıtlaSil
 32. Merhaba ben çelik kapı ve portmantomu boyamak istiyorum portmantom suntalan ikisi için aynı boyaları kullanabilirmiyim? Araştırmalarım sonucu Polisan multi astar ve Polisan x1 kullanmayı düşünüyorum nasıl olur ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mrvvvv,
   Multi astardan sonra aynı boyayı kullanabilirsiniz. Polisan X1, Permolit Permolife, Kale Supar, Dyo Hidrolux v.b boyalar olabilir.

   Sil
 33. Lake beyaz mutfak dolabı yaptırmıştır zamanla satardı beyaza boyamak istiyorum X1 le boyayabilirmiyim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. X1 lake kadar parlak olmaz. Ayrıca tutması icin zımpara yapılıp yüzeyin hafif pürüzlü hâle getirilmesi gerekiyor.

   Sil
 34. Merhaba ben nurdan mobilyamı boyamak istiyorum polisan x1 i boya tabancasinda nasil kullanmalıyım ben biraz sulandırarak uyguladım fakat boya yüzeyde durmadı aktı yardımcı olursanız sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nurdan Hn.
   Yüzey parlak ise zımpara yapın. Ayrıca rulo ile uygulama yapmanızı tavsiye ederim. X1 fazla sulandırılmaz.

   Sil
 35. Merhaba adım gülşah çocuk odası takimi suntalam ve kırmızı renkte polisan x1 ile beyaz renge dönüştürmek istiyorum neler kullanıcam acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gülşah Hn.
   1 kat multi astar uyguladıktan sonra 2-3 kat boyanızı yapın. Saten parmak rulo ile boyayın. Katlar arası 5-6 bekleyin.

   Sil
  2. Zımpara yapmam gerekiyo mu ve kaç numara kullanayim

   Sil
  3. Gülşah Hn.
   Suntalam zımpara olmaz. Astar kullanın.

   Sil
 36. Su bazlı panel kapı boyası aldım. Üzerini okumamıştım. Evde farkettim ki üretim tarihi 2013. Problem olur mu? 5 yıllık boya...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mustafa Bey,
   Bozulmuştur. Kötü koku yapar. Kokusu çıkmaz.

   Sil
 37. Merhaba Polisan x1 parlak boyasını aldım . Mutfak duvarıma da uygulamak istiyorum; boyaya eklemem gereken su miktarı ne kadar olmalı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Hiç su ilave etmenize gerek yok. Ama %5 su ilave edilebilir.

   Sil
 38. Mutfak dolaplarım balon kapak çok parlak ve kaygan yüzeyi var rengi kahverengi ve krem. Bu boyayı kullanabilir miyim? Kullanabilirsem nasıl uygulayayim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olduğu kadar zımpara yapmayı deneyin, multi astar uygulayın. Astar iyice kuruyunca X1, Supar, Permolit Permolife, Cadence, Rich Multi Surface v.b. bir boya ile boyayın.

   Sil
 39. Merhaba ben banyo duvar seramiklerimi boyamak istiyorum.bir kat Polisan multi astar uyguladim.ikinci kati atman gerekir mi.birde boya olarak x1 aldım ama x1 seramiğe uygulanirmi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Elinizde kaldıysa bir kat daha astar uygulayabilirsiniz. X1 genel amaçlı bir boyadır. Astar uygulanırsa sadece duvar seramikleri için kullanılabilir.

   Sil
 40. Merhaba eski koyu renk vernikli (hafif kahve turuncu arası olan klasik)kapılarımı beyaza boyamak ve üzerine budak görünümü vermek istiyorum. Bu çok amaçlı boyalardan biriyle ya da panel kapı boyasıyla 1-2 kat uygulayıp sonraki uygulamada sadece boya üzerine budak çalışsam başarılı olur muyum? Bir de kapıyı zımparalamak şart mıdır? Yani bu boyaların olayı zaten parlak yüzeylere uygulanabilmesi değil mi? cevap için şimdiden teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Çok amaçlı boyaların biriyle veya su bazlı panel kapı boyasını budak aparatı kullanarak boya kurumadan kullananlar var. Siz bundan sonuç alamazsanız sedef boyası ile yapın. Verniğe zımpara şart değil ama ince bir zımpara boyanın çok daha iyi tutmasını sağlar.

   Sil
 41. Merhaba
  15 gün önce evdeki kalorifer peteklerini Polisan X1 ANTI-AGING KOKUSUZ PARLAK ile boyattık. Bugün kaloriferler yandı ve peteklerden fazlasıyla boya kokusu gelmeye başladı. Bu koku geçici midir? Teşekkürler şimdiden.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Can Hasan Gökmen,
   Kokunun kalıcı olacağını sanmıyorum, birkaç gün sonra geçecektir.

   Sil
  2. Cevabınız için çok teşekkürler. Maalesef koku hiç azalmadı. Sanırım döküm petekler için ve sıcak yüzeyler için uygun bir boya değil. Şimdi bu boyayı bir şekilde peteklerden sökmem gerekecek.

   Sil
 42. Tekrar boyacıya sordum. X1 ile boyamamışlar. Duvardaki boyanın aynısını sürmüşler. Elegans Extra Mat sürmüşler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Can Hasan Gökmen,
   Boya sökücü veya zımpara ile boyayı sökebilirsiniz.

   Sil

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum
yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor
yazısına tıklayın.
* Yorumunuz 5 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.