DUVARDA TARAMA NEDİR?, DUVARDA BOYA TARAMASI NASIL YAPILIR?, DUVARDA RULONUN İZ YAPMAMASI İÇİN TARAMA YÖNTEMİ


    Boya taraması, boya uygulamalarında özellikle parlak, yarı mat ve ipek mat boyalarda rulonun duvarda iz bırakmaması için yapılan bir uygulamadır. Su bazlı veya sentetik boyalarda uygulanabilir. Tam mat boyalarda bu uygulama gerekli değildir.
    Duvarda boya taraması nasıl yapılır? : Kaç kat istiyorsanız boyanızı uygulayın. En son katı uygularken ruloyu bu sefer boyaya batırmadan, duvardaki yaş boyanın üzerinde sanki boya yapıyormuş gibi gezdirmeniz gerekiyor.
    Yani; boyanın 1. katını bütün eve veya odaya normal uygulayın, son katı yaparken ise sadece bir duvarı boyayın, tekrar başlangıç yerine dönüp bütün duvarda ruloyu gezdirin bu işlemi son katda her duvarda tek tek yapın.
    Bütün odanın veya evin duvarlarını tamamen boyadıktan sonra tarama yapılmaz. Çünkü artık boya kurumaya başladığından gerekli dağılma sağlanamaz ve rulo duvarda iz yapacaktır.  Bu nedenle son katda, boya kurumadan, tek tek, her duvar bittikten sonra, başa dönmeniz gerekir. Ayrıca tarama uygulamalarında kısa ipli rulo tercih edilmelidir.
www.techrehber.com

2 yorum:

 1. Merhabalar benim evim çok koyu renklerle boyali ve bir türlü isinamadim eve o yuzden evi açık bir renge boyamak istiyorum. Duvar rengi kum beji parke koyu renk kapilarida ustalar koyu kahverngine boyamis.Disardan geldigimde ev okadar karanlikki parkeler dursada ev rengi ve kapilari boyayarak acmak istiyoruz.Bize icimizi ferahlatacak duvar boyasi onerirmisiniz.Kapilarda koyu kahve oldugu icin nasil beyaza boyayabiliriz.eda prlk

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eda Hn.
   Damla Sakızı veya Deniz Kabuğu gibi renkleri kullanabilirsiniz. Kapıları beyaza çevirmek kolay, katlar arası kuruma süresine dikkat ederek 3 kat beyaz boya uygulayın yeter.

   Sil

* Adınızı yorumlara yazınız.
* Hesabınız yoksa adsız seçeneğini seçtikten sonra isminizi yazarak yorumunuzu bırakınız
* Yorumların neredeyse tamamı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor yazısına tıklayınız.
* Yorumunuz yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.