DOLABA AYNA YAPIŞTIRMAK, FAYANSA AYNA YAPIŞTIRMAK, DUVARA AYNA YAPIŞTIRMAK, AYNA NASIL YAPIŞTIRILIR?

Dolaba ayna yapıştırmak :
    Aynayı sürekli olarak orada bırakmak ve bir daha çıkarmak istemiyorsanız. Ayna silikonu ile yapıştırabilirsiniz. Özellikle büyük ebatlı aynalarda bu silikon en iyi seçimdir. Slikonu sürdükten sonra kuruyana kadar bir gün kağıt bant ile bantlayın. Küçük ebatlı aynalarda veya daha sonra çıkarmak istediğiniz yerlerde ise çift taraflı bantlar en uygunudur. Daha sonra aynayı çıkarmak istediğinizde Tesa veya 3m gibi markaların kuvvetli ve kolayca çıkabilen, iz bırakmayan bantları işinizi kolaylaştırır.

Fayansa ayna yapıştırmak :
    Banyo gibi nemli ortamlarda ayna yapıştırmak çok daha zor bir iştir. Her ne kadar bazı markaların banyo gibi nemli ortamlar için üretilmiş özel ayna bantları olsa da; fayans üzerinde ayna silikonu kullanmak veya aynanın arkasına bir askı aparatı yerleştirerek çivilemek daha uzun ömürlü olacaktır.

Duvara ayna yapıştırmak :
    Duvara ayna yapıştırmak için birçok yöntem mevcut, fakat burada önemli olan duvarınızın veya duvar boyanızın sağlamlığı. Özellikle pütürlü yüzeylerde, bant ne kadar kuvvetli olursa olsun çift taraflı bant kullanmayın. Ayrıca kirli yüzeylerde ve kalitesiz bir boya üzerine veya astarlanmamış boya yüzeyine de bant uygulamayın. En azından büyük aynalar yapıştırmayın. Aynanız büyük ise ayna arkası çivili ayna asma aparatları veya hiç sökmeyi düşünmüyorsanız ayna silikonu kullanın.

  • Ayna silikonu yerine normal silikon olur mu? : Normal silikonların da yapıştırma özelliği vardır, fakat ayna silikonları daha etkilidir. İçeriden dışarıya doğru kuruduğundan aynanın arkasındaki sır tabakasına zarar vermez.
  • Ayna yapıştırmak için silikon kullanacaksanız silikon kuruyana kadar, (24 saat) kağıt bant ile banlayın.
  • Akrilik mastik (çekomastik) kullanabilirmiyim? : Akrilik mastikler daha çok boşluk doldurmak için kullanılır, yapışma özelliği çok azdır.
www.techrehber.com


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

YORUM YAPMADAN ÖNCE
Yorumunuzu ve cevabını bulmak için :
*** Adınızı yorumlara yazıp son yorumlar kısmına bakabilirsiniz.
*** Hangi konuya yorum yaptıysanız o sayfanın en altına bakabilirsiniz.
*** Yorum çok fazla ise sayfanın altındaki "daha fazlasını yükle" ye tıklayın ki yorumların devamı görünsün.
*** Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
*** Yorum formundaki "beni bilgilendir" kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
*** Yorumunuz 3 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.

(Destek için sitemizi sosyal medya platformlarında paylayaşabilirsiniz.) www.techrehber.com

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.