ISI YALITIM BOYASI NEDİR?, ISI YALITIM BOYALARI İYİ Mİ?, ISI YALITIM BOYALARI YALITIM YAPIYOR MU?

    En çok merak edilen konulardan biri de ısı yalıtım boyalarının gerçekten yalıtım yapıp yapmadığı. İncecik boya nasıl ısı yalıtımı yapar? diye düşünmüşsünüzdür. Aslında yalıtım boyaları uygulandığında o kadar da ince bir katman oluşturmuyor. 3 kat halinde uygulanıyor, katkısız ve yoğun bir yapısı olduğu için de toplam kalınlığı sıkıştırılmış bir strofor kalınlığına ulaşıyor. (Her katta 1,5 mm den 4,5 mm) Bu da %40'a kadar ısı yalıtımına katkı sağlıyor.    Genellikle beyaz olarak üretilip fabrikadan isteğe göre renklendirip bayilere oradan da müşterilere sunuluyor. Ayrıca akrilik reçine esaslı bu boyalar 20 kg ile yaklaşık 20 m² alanı boyuyor. Ses yalıtım, çatı ve diğer izolasyon ürünleri ile Bauhause gibi büyük yapı marketlerde de satışı yapılan ısı yalıtım boyalarına merak oldukça fazla.

2 yorum:

 1. epoksi boya hakkında bilgi verir misiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selma Hn.
   Epoksi boya endüstriel bir boyadır. Kimyasal ve mekanik dayanımı çok fazla olduğundan iş yerleri, hastane v.b yerlerde kullanılır. Yarı mat veya parlak olabilir. Kalın bir boyadır, boyadan çok kaplamaya benzer. Profesyonel uygulama ister. Genellikle zeminde kullanılır.

   Sil

* Adınızı yorumlara yazınız.
* Hesabınız yoksa adsız seçeneğini seçtikten sonra isminizi yazarak yorumunuzu bırakınız
* Yorumların neredeyse tamamı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor yazısına tıklayınız.
* Yorumunuz yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.