Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

EN İYİ METAL BOYASI HANGİSİ?, METAL NASIL BOYANIR?, DEMİRİ HANGİ BOYA TUTAR?, HANGİ BOYALAR METALİ TUTAR?    Metal boyamada basit bir işten, profesyonel kullanıma kadar bir çok boyayı kullanabilirsiniz. Burada kullanım yerine ve amaca göre uygun boyayı seçmenize yardımcı olacak seçenekleri sıralayacağız.

SELÜLOZİK BOYALAR

    Sanayi tipi boyadır. Her yerde bulabileceğiniz bir boya türü değildir. Hızlı kurur ve çok dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Yüksek ısıya dayanabilir. Acil boyanması gereken yerlerde veya hızlı kurumaya ihtiyaç duyulduğunda kullanılabilir. Kokusu ağırdır. İç mekanda, evde pek tercih edilmez. Fiyatları diğer boyalardan biraz daha pahalıdır. Selülozik tiner ile inceltilir.

SENTETİK BOYALAR (YAĞLI BOYALAR)

    En çok tercih edilen boya türüdür. Ekonomiktir. Yaklaşık 4-5 saatte kurumaya başlar. Boyanacak alanın altına önce sentetik antipas ve/veya sentetik astar kullanılırsa daha verimli olur. Astar-antipas ve boyası bir arada olanları da tercih edebilirsiniz. Sentetik tiner ile inceltilir.

SU BAZLI BOYALAR

    Su bazlı metal boyaları hızlı kurur. En önemli özelliği koku yapmamasıdır. Bu yüzden iç mekanda rahatlıkla kullanılabilir. Su bazlı duvar boyalarını bile doğal gaz borusu gibi metal boruları boyamada rahatlıkla kullanabilirsiniz.

SPREY BOYALAR

    Ufak alanlarda tercih edilebilir. Tiner ve fırça gibi ekstralar gerektirmeğinden acil işlerde veya ufak metal parçalarda ekonomik bir çözümdür. 400 ml. bir sprey boya ile yaklaşık 1,5 ile 2,5 m² alan boyanabilir. Çok dayanıklı olmasa da boyanın özelliğine göre birkaç yıl kalıcıdır. İç ve dış mekan da kullanabilen türleri ve ısıya dayanıklı olanları mevcuttur. Sentetik, selülozik, akrilik gibi türleri vardır. Sentetik, modifiye akrilik ve selülozik olanları daha dayanıklıdır.
http://www.techrehber.com/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

* Adınızı yorumlara yazınız.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum
yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor
yazısına tıklayın.
* Yorumunuz yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız
dışındadır.