Avize Nasıl Boyanır?, Sarkıt Nasıl Boyanır, Ahşap, Metal, Krom Kaplama Avize Hangi Boya İle Boyanır?


Avizenin Ahşap Kısmı Nasıl Boyanır?

    Avizelerinizin ahşap kısmını zımparaladıktan sonra renkli ahşap koruyucu veya vernikli ahşap koruyucular ile boyayabilirsiniz. (5-6 saat ara ile 2 kat.) (Aynı renk uygulayacaksanız zımparaya gerek yok.)

Avizenin Metal veya Kaplama Kısmı Nasıl Boyanır?

    Metal parçalar için de önce zımpara yaparsanız boya iyi yapışır. Metal parçaları küçük yaldız boyalar ile 25-30 dk. ara ile 2 kat boyayabilirsiniz. Siyah, beyaz, gri gibi düz renkler istiyorsanız sentetik boya da kullanabilirsiniz. Birçok avizenin metal kısımları ise krom kaplamadır. Bu kaplamaların da iyice zımparalanması gerekir. Çıkaramıyorsanız en azından pürüzlü hale getirmeye çalışın. Krom kaplama olanları ise iyi bir zımparadan sonra alüminyum,  altın veya krom renkte modifiye akrilik, (sentetik sprey) boyalar ile 20-25 dakika ara ile 2 kat boyayabilirsiniz.

Uyarı ve Tavsiyeler
  • Avizenizi boyamadan önce metal parçalarını ahşap parçalarından ayırıp, camları çıkarabilirseniz boyamak daha kolay olacaktır. Çıkaramazsanız kağıt bant veya gazete parçaları ile bu parçaları boyarken birbirinden ayırmaya çalışın.
  • Özellikle sprey boya uygulamalarını rahatsız edici olmaması için dış mekanda yapın.
http://www.techrehber.com/