BANYO HANGİ BOYA İLE BOYANIR?, BANYO İÇİN EN UYGUN BOYA HANGİSİDİR?

    Küf oluşumuna çok müsait banyo, tuvalet veya mutfakda mümkün olduğu kadar hava almayı engellemeyecek boyalar kullanılmalıdır. Standart silikonlu duvar boyaları daha çok silinmeyi ve dayanıklılığı arttırmak için üretilmiştir. Nefes alan boyalardır, fakat özellikle banyo için yeterli olmayabilir.
    Yağlı boyalar ise duvarın hava ile temasını neredeyse tamamen keserler. Terlemeye ve duvarda çatlamaya neden olurlar. Bu yüzden banyolarda daha iyi nefes alabilen (hava geçirgen) tavan boyası kullanmak iyi bir seçim olur. Tavan boyalarını sadece banyolarınızın tavanında değil duvar fayansınızın bittiği noktada fayans olmayan duvarlarınızda da kullanabilirsiniz.
    Ayrıca banyo-mutfak için neme dayanıklı özel boyalar düşünürseniz. Piyasada değişik markaların üzettiği rutubetli yüzeyler için özel boyaları tercih edebilirsiniz.

4 yorum:

 1. Plastik duvar boyası ile boyadığım tavanda siyahlanma ve küf oluşuyor hagi boya oluşumu önler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Adem Bey,
   Küfü çamaşır suyu ile temizledikten sonra Elegans Tavan ile boyayabilirsiniz.

   Sil
 2. Merhaba benim adım Oya banyom tuvletli küçük bir banyo bunu hangi boya türü ile boyamalıyımki küf ve kabarma olmasın

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oya Hanım,
   Duvarı ve tavanı Tavan boyası ve plastik boya ile boyayabilirsiniz. Eğer küf varsa küfü çamaşır suyu ile sildikten sonra küf dirençli tavan boyası kullanabilirsiniz.

   Sil

* Adınızı yorumlara yazınız.
* Hesabınız yoksa adsız seçeneğini seçtikten sonra isminizi yazarak yorumunuzu bırakınız
* Yorumların neredeyse tamamı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor yazısına tıklayınız.
* Yorumunuz yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.