BUZDOLABININ KAPISI NEDEN KAPANMAZ?, BUZDOLABI KAPAK CONTASININ TAMİRİ, BUZDOLABININ KAPAĞININ TUTMAMASI, KAPANMAYAN BUZDOLABI KAPISI, AÇILMAYAN BUZDOLABI KAPISI


    Özellikle yaz aylarında en son iztediğimiz şey buzdolabında çıkan bir sorundur. Buzdolablarında mıknatıslı kapısının kapanmaması veya çok sıkı kapanıp açılamaması gibi şikayetler yaygındır. Bu yazı ile internetteki bilgi kirliliğinden kurtulacağınızı umuyoruz.

BUZDOLABININ KAPISININ KAPANMAMASI

Birçok buzdolabının contası kapaktaki bir kanala monte edilmiştir. Yani kolayca çekip çıkarabilirsiniz. Mıknatıslı contayı tamamen çıkardıktan sonra aralarını eski bir diş dırçası ile temizleyin. Büyük ve geniş bir kaba kaynar su koyup en az 15-20 dakika burada bekletin. Contayı taktıktan sonra saç kurutma makinası ile mıknatıs contanın heryerini iyice ısıtın. (Takarken zorlanırsanız bazı yerlerine vazelin sürebilirsiniz.)
    Çontayı çıkaramıyorsanız kapak altına havlu koyup içindeki malzemeleri çıkardıktan sonra mıktatıs conta üzerine kaynar su dökebilirsiniz. Ayrıca buzdolabının contalarının yapıştığı karşı yüzeyi de sıcak su ile silebilirsiniz.

BUZDOLABININ KAPISININ ZOR AÇILMASI

    Buzdolabı mıknatısının kapıyı kilitlemesini engellemek içinse mıktatıs contanın birleşim yerlerine biraz (talk) bebek pudrası dökebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

* Adınızı yorumlara yazınız.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum
yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor
yazısına tıklayın.
* Yorumunuz yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız
dışındadır.