BUZDOLABININ KAPISI NEDEN KAPANMAZ?, BUZDOLABI KAPAK CONTASININ TAMİRİ, BUZDOLABININ KAPAĞININ TUTMAMASI, KAPANMAYAN BUZDOLABI KAPISI, AÇILMAYAN BUZDOLABI KAPISI

    
Özellikle yaz aylarında en son istediğimiz şey buzdolabında çıkan bir sorundur. Buzdolaplarında mıknatıslı kapısının kapanmaması veya çok sıkı kapanıp açılamaması gibi şikayetler yaygındır. 

BUZDOLABININ KAPISININ KAPANMAMASI

Birçok buzdolabının contası kapaktaki bir kanala monte edilmiştir. Yani kolayca çekip çıkarabilirsiniz. Mıknatıslı contayı tamamen çıkardıktan sonra aralarını eski bir diş fırçası ile temizleyin. Büyük ve geniş bir kaba kaynar su koyup en az 15-20 dakika burada bekletin. Contayı taktıktan sonra saç kurutma makinesi ile mıknatıs contanın her yerini iyice ısıtın. (Takarken zorlanırsanız bazı yerlerine vazelin sürebilirsiniz.)
    Contayı çıkaramıyorsanız kapak altına havlu koyup içindeki malzemeleri çıkardıktan sonra mıknatıs conta üzerine kaynar su dökebilirsiniz. Ayrıca buzdolabının contalarının yapıştığı karşı yüzeyi de sıcak su ile silebilirsiniz.

BUZDOLABININ KAPISININ ZOR AÇILMASI

    Buzdolabı mıknatısının kapıyı kilitlemesini engellemek içinse mıknatıs contanın birleşim yerlerine biraz (talk) bebek pudrası dökebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum
yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor
yazısına tıklayın.
* Yorumunuz 5 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.