SİSTA SIZDIRMAZLIK BANDI, SİSTA KENAR BANDI İYİ Mİ?, SİSTA KÜVET KENAR BANDI NASIL?


    Dünyanın kimya devi Henkel firması piyasaya yeni bir ürün sürdü.  Resimde gördünüz Sista sızdırmazlık bandı yapı marketlerde ve nalburlarda artık satılıyor.
    Bildiğiniz gibi sızdırmazlık bandını silikon yerine, küvet ve duş teknesi kenarlarında, lavabo ve evyelerde kullanabiliyoruz. En önemli özellikleri ise küflenme ve sararma yapmaması ve silikondan çok daha kalıcı olması. (Küf önleyici en iyi silikon bile birkaç yıl içinde küf tutuyor.)

    Ürün 3,35mt. uzunluğunda ve  22mm. ve 38mm. olarak üretilmiş. 22mm.lik lavabo ve banyo dolabı kenarlarında, 38mm.lik ise küvet , duş teknesi veya evye kenarlarında kullanılabilir. 

    Biz 22mm.lik ürünü lavabo kenarında ve banyo dolabının duvar ile birleştiği kısmında test ettik. Bir kere yapıştırıldı mı gerçekten çıkması zor. Oldukça kuvvetli tutuyor. (Uygulamadan önce mutlaka ürünün arkasındaki kullanma talimatını okuyun.)
    Fiyatı 12-16 TL civarında. Sista markasına göre oldukça düşük. 
    Şekilsiz silikonlardan, sararma ve küflerden bıktıysanız bu ürün tam size göre...

6 yorum:

 1. Merhaba,ben bundan mutfakta evyede kullandım,ilk çok memnundum fakat zamanla yerinden çıkmaya başladı.İlk uygulama esnasındamı hata yaptık acaba,bundan sonra ne yapılabilir?

  YanıtlaSil
 2. Altının temiz, kuru ve silikonsuz olması gerekir. Yapıştırdıktan sonra saç kurutma makinası ile üzerini ısıtıp bastırın.

  YanıtlaSil
 3. merhaba...fayans kaplı olan mutfak duvarlarını normal duvar yüzeyine çevirmek istiyorum.fayans yüzeylerin üzerine nasıl sıva yada alçı yaptırılır.daha sonra çatlama yada dökülme olurmu? En doğru yöntem ve malzeme hangisidir bilgilendirirseniz memnun olurum teşekkürler

  YanıtlaSil
 4. (İsminizi yazmamışsınız)
  Üzerine alçı yaptırın. (Zaten ustası bilir.) Sıva alçı üzerine saten alçı.
  Fayanslarda oynama yoksa sağlamsa alçıda da sorun olmaz.

  YanıtlaSil
 5. merhaba ben yusuf karaç bnm dubleks bır daırem var ve fayans aralarından alt daıreye sızma yapıyor.ve alcılarda küflenme yapıyor.tekrardan fayansları söktürüp su gecırmez garantılı bır ılac bulup sürmeyi ve tekraradn kaplatmayı düşünüyorum.bu durumdan bıkmiş durumdayız...

  YanıtlaSil
 6. Çimento esaslı yalıtım malzemeleri kullanın. Su yerine özel sütü ile birlikte kullanın.

  YanıtlaSil

* Adınızı yorumlara yazınız.
* Hesabınız yoksa adsız seçeneğini seçtikten sonra isminizi yazarak yorumunuzu bırakınız
* Yorumların neredeyse tamamı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor yazısına tıklayınız.
* Yorumunuz yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.