ASMA KLOZET NASIL MONTE EDİLİR?, GÖMME REZERVUARIN MONTAJI NASIL OLUR?

    Asma klozetler şık görünümü ile dekoratif amaçlı veya küçük banyolarda yerden tasarruf etmek için kullanılır. Banyonuza asma klozet taktırmak istiyorsanız birkaç önemli ayrıntıya dikkat etmeniz gerekiyor.
    Asma klozetlerin su girişleri arkadan olduğu için plastik asma rezervuarlar ile kullanılamaz. Yani gömme rezervuar ile kullanılmak zorundadır.

Asma klozetin gömme rezervuarı iki şekilde monte edilebilir :

1) Klozetin arkasına gömme rezervuarın eninden birkaç cm. daha kalın bir duvar örülerek monte edilir. Örneğin rezervuarın eni 8-9 cm. ise 15 cm. kalınlığında bir duvar örülebilir. (Tuğla ve suya dayanıklı alçıpan ile yapılabilir.)
2) Bir diğer yöntem ise gömme rezervuarı havalandırma boşluğuna denk getirmektir. Gömme rezervuar banyonun havalandırma boşluğundan dışarı çıkarılarak monte edilir.
    Gömme rezervuarlarda çok sık akla gelen sorulardan biri duvarın içindeki rezervuarın nasıl tamir olacağıdır. Gömme rezervuarın geniş kontrol paneli (geniş sökülebilir basma butonları) tamir veya parça değişimine imkân verir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum
yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor
yazısına tıklayın.
* Yorumunuz 5 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.