ESKİ TİP PARKENİN ARALARINI DOLDURMAK, BALIK SIRTI PARKENİN BOŞLUKLARINI DOLDURMAK, AÇILAN PARKE ARALARINI KAPATMAK

    Balık sırtı (eski tip) parkenizin ara boşluklarını doldurmak için parkenizin rengine uygun hazır macunları bulamadıysanız şu yöntemle parke aralarını kapatabilirsiniz:
    Parkeye yeni vernik de yapacaksanız kesinlikle zımparalamanız gerekir. Parke en iyi şekilde makina ile zımparalanabilir. Son sistreden sonra çıkan toz talaşı vernik (cam cila, parke verniği) ile macun yapıp parke açıklarını kapatabilirsiniz.
    Bu son yaptığınız vernikli macundan sonra tekrar zımpara yapın. Zımpara tozlarını elektrikli süpürge ile her yerden iyice geçerek temizleyin. Sonra nemli bezle silerek kurumaya bırakın.
    Son olarak parke verniğinizi uygulayın. İlk katı astar olarak incelterek, diğer katları da inceltmeden uygulayın. (2-3 kat) Son kat vernikten sonra yüzeyi 24 saat kullanmayın.

6 yorum:

 1. Merhaba Kolay gelsin,Balık sırtı (Eski tip) parkemin üzerine Laminat Parke yaptırmışdım,3-4 m2 kadar yer kaldı. Burası su alıyordu, sonradan burayıda yaptırayım dedim, Balık sırtı parkenin altı siyah yapıştırıcıyı sıyırdım tam çıkartamadım üzerine şilte döşeyip Laminat Parke yaptırabilirmiyim. Şimdiden teşekkür ederim. Ömer

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ömer Bey,
   Üzerine parke yaptırabilirsiniz. Sakıncası yok.

   Sil
 2. Bendede bu tıp parke var. Sışmişti ben sokup geri taktım. Ama bıraz yıprandı kırılanda oldu. 2 metre kare alan. Bunun tatiladı ne kadar tutar. Usta cagırdım 600 dedı fazla degıl mı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Erhan Bey,
   2 metrekare için 600 tl fazla gibi. Bu paraya yeni parke alınıp montaj bile yaptırılabilir.

   Sil
 3. bende de aynı tıp parke var ve tekrar vernıklemek ıstıorum.parkenın zımparalama ısı hakkında bılgı alabılırmıyım tsk.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kemal Bey,
   Zımpara makinesi ile iyi olur.
   Çıkan talaş dolgu verniği ile macun yapılarak. Boşluklar doldurulabilir. Kuruduktan sonra ince bir zımpara ve ardından parke verniği yapılabilir.

   Sil

* Adınızı yorumlara yazınız.
* Hesabınız yoksa adsız seçeneğini seçtikten sonra isminizi yazarak yorumunuzu bırakınız
* Yorumların neredeyse tamamı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor yazısına tıklayınız.
* Yorumunuz yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.