Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ŞİŞME EŞYA NASIL YAPIŞTIRILIR?, YUMUŞAK PLASTİK NASIL YAPIŞTIRILIR?, VİNİL NASIL YAPIŞTIRILIR?

 YAPIŞTIRICI KULLANIMI (Güncellendi)

    Şişme bot, şişme yatak, şişme koltuk, şişme oyuncak gibi vinil, lastik gibi eşyalarınızı yapıştırırken esnek bir yapıştırıcı kullanmalısınız. Japon yapıştırıcısı veya epoksi gibi sert ve kalın bir yüzey bırakan yapıştırıcılar bu işler için uygun değildir.
  Özellikle Bison vinil plastik yapıştırıcısı gibi yumuşak plastikler için özel olarak üretilmiş yapıştırıcılar daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır.
Uygulama : Ambalajın içinden tamir için bir parça vinil plastik de çıkıyor. Bu parçayı delik veya yırtığın büyüklüğüne göre yuvarlak kesin ve yapıştırıcıyı her iki yüzeye de tamamen sürün. 5 dakika kurumasını bekleyin.
 Parçaları birleştirin ve birkaç saniye iyice bastırın. (Varsa mengene ile press yapın veya üzerine ağırlık koyun.) Kuruma süresi 6 saattir.

    Ayrıca : Bison şeffaf, Bison kit, Pattex deri-kauçuk-ahşap, Pattex metal-plastik-cam, Pattex Extreme, Derby, Bally yapıştırıcıları veya bunların benzeri diğer marka yapıştırıcılar kullanılabilir.
    Aynı malzemeden bir parçayı yırtık bölgeye yama yapmalısınız. Her iki yüzeye de ince bir tabaka sürüp 5-10 dakika bekleyin, daha sonra yapıştırın. Yapıştırdıktan sonra mengene ile sıkıştırılmalı veya üzerine ağırlık konulmalı ve 48 saat beklenmelidir.

BANT KULLANIMI

    Bir diğer yöntem ise medikal bez bant kullanmaktır. (Plaster Bant. Eczanelerde bulabilirsiniz.) Yırtık veya delik bölgeyi temizleyin ve kurulayın. Şişme eşyanızı şişirebildiğiniz kadar şişirin ve üzerine geniş bir parça yapıştırıp, iyice bastırın. Sonra biraz daha şişirin.
    (Yırtık bölge birleşme yeri ise ince bir zımpara ile zımparalayıp düzeltmeniz gerekir.)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

* Adınızı yorumlara yazınız.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum
yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor
yazısına tıklayın.
* Yorumunuz yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız
dışındadır.