Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

POLİETİLEN NASIL YAPIŞTIRILIR?, POLİPROPİLEN NASIL YAPIŞTIRILIR?, TEFLON NASIL YAPIŞTIRILIR?

    Birçok yapıştırıcının arkasında '' Polietilen, polipropilen, teflon hariç. '' uyarısı yazılıdır. Yapıştırıcının bu maddeleri yapıştıramayacağını belirten bu yazıyı profesyonel yapıştırıcılar dahil birçok yapıştırıcının arkasında görebilirsiniz.
    Peki nedir bu polietilen, polipropilen, teflon? Bu maddeler bazen plastik görünümünde bazen de süngerimsi bir yapıdadır. Örneğin aldığınız yapıştırıcının kapağı kendisine yapışmaması için bu maddelerden üretilmiş olabilir. Ayrıca ısı yalıtım levhalarının bir kısmı da polietilenden üretilir.
    Poliüretan yapıştırıcı, beyaz tutgal, japon yapıştırıcısı ve epoksi gibi birçok yapıştırıcının yapıştıramadığı, özellikle polietilen ve polipropileni basit bir kontakt yapıştırıcı ile çok kuvvetli olmasa da yapıştırabilrisiniz. Yapıştıramadığınız bir eşyanın bu maddelerden yapılmış olabileceğini düşünüyorsanız bir de kontakt yapıştırıcılar ile deneyin..
    Kontakt yapıştırıcıyı ince bir katman halinde sürüp 3-4 dakika beklettikten sonra yapıştırın. Üzerine bir ağırlık koyup 24 saat kadar bekletin. (Bazı markaların kontakt yapıştırıcıları: Pattex Deri-Kauçuk-Ahşap, Pattex Metal-Plastik-Cam, Bison Kit, Bison Şeffaf, Derby, Bally.)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

* Adınızı yorumlara yazınız.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum
yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor
yazısına tıklayın.
* Yorumunuz yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız
dışındadır.