KÜVET KENAR ÇITASI NEDİR?, KÜVET KENAR ÇITASI NASIL KULLANILIR?, KÜVET KENAR ÇITASI NASIL YAPIŞTIRILIR?

     Küvet kenar çıtaları küvet, duş teknesi, tezgah ve lavaboların duvarla birleşim yerlerine konur. Hem su izolasyonunu sağlar hem de boşlukları kapatarak çirkin görümü ortadan kaldırır. Sürekli küflenen ve su sızdıran silikonlardan bıktıysanız küvet kenar çıtalarını kullanabilirsiniz. Silikondan çok daha etkili ve uzun ömürlü olduğunu göreceksiniz.

NASIL KULLANILIR?

  • Montaj yapacağınız yerde eski silikon atıkları, nem veya su varsa tamamen temizleyin.
  • Kesim yapmadan önce çıtanın köşelerini ayarlayın. Çıtanızın birleşim yerlerini 45 derecelik açıyla kesmelisiniz. Altta kalan kısım daha kısa olmalı. Kesmek için kıl testeresi veya demir testeresi kullanabilirsiniz. (Bazı yapı marketlerde ve firmalarda köşe birleşim yerleri için küçük özel parçalar satılır. İnternet mağazalarında gösterilmez. Örn.Bauhaus, Tekzen, Praktiker)
  • Köşelerinizi ayarladıktan sonra ölçünüzü alıp kenar çıtalarının fazlasını kesin.
  • Yapıştırmak için sadece silikon yeterli. Çıtanın (üzerine) duvara ve küvete temas yerlerine silikonu sürün, fazla kaydırmadan tek tek yapıştırın. Küf oluşmaması için silikonu fazla taşırmayın, fazlasını alın ve bu kısımları nemli tutmayın, sürekli kuru kalsın.
  • 24 saat sonra küvetinizi kullanabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum
yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor
yazısına tıklayın.
* Yorumunuz 5 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.