KÜVET KENAR ÇITASI NEDİR?, KÜVET KENAR ÇITASI NASIL KULLANILIR?, KÜVET KENAR ÇITASI NASIL YAPIŞTIRILIR?

     Küvet kenar çıtaları küvet, duş teknesi, tezgah ve lavaboların duvarla birleşim yerlerine konur. Hem su izolasyonunu sağlar hem de boşlukları kapatarak çirkin görümü ortadan kaldırır. Sürekli küflenen ve su sızdıran silikonlardan bıktıysanız küvet kenar çıtalarını kullanabilirsiniz. Silikondan çok daha etkili ve uzun ömürlü olduğunu göreceksiniz.

NASIL KULLANILIR?

  • Montaj yapacağınız yerde eski silikon atıkları, nem veya su varsa tamamen temizleyin.
  • Kesim yapmadan önce çıtanın köşelerini ayarlayın. Çıtanızın birleşim yerlerini 45 derecelik açıyla kesmelisiniz. Altta kalan kısım daha kısa olmalı. Kesmek için kıl testeresi veya demir testeresi kullanabilirsiniz. (Bazı yapı marketlerde ve firmalarda köşe birleşim yerleri için küçük özel parçalar satılır. İnternet mağazalarında gösterilmez. Örn.Bauhaus, Tekzen, Praktiker)
  • Köşelerinizi ayarladıktan sonra ölçünüzü alıp kenar çıtalarının fazlasını kesin.
  • Yapıştırmak için sadece silikon yeterli. Çıtanın (üzerine) duvara ve küvete temas yerlerine silikonu sürün, fazla kaydırmadan tek tek yapıştırın. Küf oluşmaması için silikonu fazla taşırmayın, fazlasını alın ve bu kısımları nemli tutmayın, sürekli kuru kalsın.
  • 24 saat sonra küvetinizi kullanabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

* Adınızı yorumlara yazınız.
* Hesabınız yoksa adsız seçeneğini seçtikten sonra isminizi yazarak yorumunuzu bırakınız
* Yorumların neredeyse tamamı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor yazısına tıklayınız.
* Yorumunuz yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.