ÇELİK KAPI NASIL BOYANIR?, ÇELİK KAPIYA HANGİ BOYA OLUR?, ÇELİK KAPI HANGİ BOYA İLE BOYANIR?

    Deforme olmuş, boyası çıkmış veya çizilmiş çelik kapınızı tekrar boyamak veya rötüş yapmak mı istiyor sunuz? Size ilk tavsiyemiz rötüş yaparak kapınızın bir kısmını boyamak yerine tamamen boyayın. Çünkü rötüş yapacak kadar ambalajı küçük bir boya bulamayacaksınız. Ayrıca rengi de tutmayacak, yama gibi duracak.
    Çelik kapı ahşap ve metal kısımlardan oluşur. Ahşap kısımlar için vernikli ahşap koruyucu, metal kısımlar için de selülozik boya kullanabilirsiniz. (Metal kısımlar genellikle çekiçlenmiş selülozik boya ile boyanır.)

ÇELİK KAPININ AHŞAP KISMINI BOYAMAK
 • Yüzeyde kabuklanma varsa zımpara ile düzeltin.
 • Delik veya çaylak varsa sentetik veya su bazlı ahşap tamir macunu ile ahşap kısımları tamir edip, kuruduktan sonra ince bir zımpara ile zımparalayın. 
 • Yüzeydeki tozları kuru bir bezle alın.
 • Boyamaya başlamadan önce boya bulaşmaması için metal kısımları kağıt bant (boya bandı) ile ahşap kısımlardan ayrın.
 • Vernikli ahşap koruyucuyu en az iki at uygulayın. Birinci kat kuruduktan sonra ikinci katı yapın. (Vernikli ahşap koruyucu yerine ahşap koruyucu ve verniği de ayrı ayrı uygulayabilirsiniz.)
ÇELİK KAPININ METAL KISMINI BOYAMAK
 • Eski boyada kabuklanma varsa ince bir zımpara ile düzeltin.
 • Yüzeydeki tozları kuru bir bezle alın.
 • Kapının metal kısmını ahşap kısmından kağıt bant ile ayırın. 
 • Çekiçlenmiş boyanızı en az iki kat uygulayın. 
UYARI ve TAVSİYELER
 • Çelik kapılar genellikle çekiçlenmiş (hammer) boya ile boyanır. Yakından baktığınızda küçük çatlama efekti görürsünüz. (Örnek boyalar: Polisan Hammer, Hammerite v.b.)
 • Boyanacak yüzey düz yüzeylerde parmak rulo, köşelerde 3 numara kıl fırça ile boyama yapabilirsiniz. 
 • Gerek görürseniz ahşap kısmı için verniğinizi sentetik tiner ile biraz inceltin. 

86 yorum:

 1. MERHABA BENİM KAPILARIM TABA RENGİNDE PRES YANİ KAPLAMA KAPI MOBİLYA GİBİ BEN BUNLARI NASIL BEYAZA ÇEVİREBİLİRİM TEŞEKKÜR EDERİM EBRU

  YanıtlaSil
 2. Ebru Hn.
  Pres kapıları boyamak zordur. Öncelikler boyanın iyi yapışabilmesi için 1 kat geçiş astarı uygulayın. Astar kuruduktan sonra yine boyanın kuruma süresine uyarak polisanın x1 su bazlı parlak veya yarı mat boyası ile boyayabilirsiniz.
  Kolay gelsin.

  YanıtlaSil
 3. Merhaba benim çelik kapım baya eski be kötü durumda ahşap yerinde boya lekeleri ve Meral yerlerde döküntüler var çelik kapimi yeni gibi nail yapmalıyım nasıl boya kullanmaliyim ayrıca köyü renk olduğu için gene köyü renge mi boyamaliyim teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 4. Seher Hn,
  Koyu renk macun ile döküntüleri tamir edin. Kuruyunca kapının macunlu ve macunsuz yerlerini de zımparalayın. Üzerine istediğiniz renk vernikli ahşap koruyucuyu 2-3 kat uygulayın. (İyice zımparalarsanız açık renge de boyayabilirsiniz.)
  Kolay gelsin.

  YanıtlaSil
 5. selam
  ben çelik kapımın iç kısmını boyamak istiyorum.apartmana bakan ön yüz aynı kalacak.hem koridordaki beyaz mobilyalarımla uyumlu hemde karanlık evimi aydınlık göstermek için beyaza çevirmek istiyorum.nasıl bir yol izlemeliyim.hangi boyaları kullanmalıyım ? zahmetli bir iş mi?
  teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 6. (İsminizi yazınız.)
  Ahşap kısmı iyice zımparalayın. Kartlar arası kuruma süresine uyarak 2-3 kat yağlı boya veya Polisan'ın x1 su bazlı boyası ile boyayın.

  YanıtlaSil
 7. merhabalar benim çelik kapımda da güneş yanığından dolayı solmalar var. hangi boyayı kullanmalıyım? marka ve cinsi konusunda yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

  YanıtlaSil
 8. Haldun Bey,
  Çelik kapının metal kısmını çekiçlenmiş metal boyaları (hammer boya), ahşap kısımlarını ise zımpara yaptıktan sonra vernikli ahşap koruyucular ile boyayabilirsiniz.
  Dyo, Marshall, Permolit, Polisan v.b. markaların ürünlerini kullanabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 9. merhabalar benim çelik kapım boyalı cilalı dış cephede yağmur serpintisi güneş soğuk sıcak heşeye maruz kaldı. kapının yüzeyi yıllardır hi silinmemiş gibi toz ve kir gibi görünüyor boyama yapmaktansa arabalarda kullanılan karbon fiber kaplama yapsam olur mu?

  YanıtlaSil
 10. (Yorumlara isim yazalım)
  Zımparadan sonra boya yapılabilir. Karbon fiberin nasıl, hangi yüzeylere uygulandığını bilmiyorum.

  YanıtlaSil
 11. MERHABA BENİM METAL KISMI KOYU KAHVERENGİ OLAN ÇELİK KAPIMDA PASLANMA MEYDANA GELDİ GELEN USTA BİR SPREY BOYA SÜRDÜ AMA O BOYA ÇOK AÇIK KALDI BİR HAFTA İÇİNDE RENGİN KOYULAŞACAĞINI SÖYLEDİ DOĞRU MU ACABA LÜTFEN YARDIM EDİN

  YanıtlaSil
 12. (Yorumlara isim yazalım.)
  Renk koyulaşmaz, tekrar koyu renge boyamanız gerekecek.

  YanıtlaSil
 13. MERHABA RENGİN KOYULAŞMAYACAĞINI SÖYLÜYORSUNUZ PEKİ BEN BU SPREY BOYAYI NERDEN BULABİLİRİM KAPIM İKİ RENK OLDU LÜTFEN BİLGİ VERİR MİSİNİZ
  NEVİN EREN

  YanıtlaSil
 14. Hangi şehirde yaşadığınızı bilmiyorum. Bauhaus varsa yakınızda bir bakın ya da başka bir yapı market.

  YanıtlaSil
 15. merhaba benim çelik kapım kilit açılmayınca eşim çekiçle açtı birkaç yerinde çekiç izleri var.ne yapmam gerek
  sizin yardımınıza ihtiyaçım var

  YanıtlaSil
 16. (Yorumlara isim yazalım.)
  Çizik yok boya gitti ise. Çekiclenmiş efektli boyalar ile boyayabilirsiniz. Ezik var ise kapıyı değiştirmek istemiyorsanız küçük sticker yapıştırmaktan başka çare yok..

  YanıtlaSil
 17. Merhaba ben çelik kapımın ahşap kısmına macun çektim ve iki kat boyadım ama macun gene sırıtiyor boyayı kalın yapsam olmaz nasıl yapmamı önerirsiniz

  YanıtlaSil
 18. Savaş Bey,
  Boyayı kalın yapmak biraz izi azaltır ama tamamen yok etmez. Macun her zaman iz bırakır.

  YanıtlaSil
 19. Merhaba
  Çelik kapım koyu renk evin içine bakan kısmını beyaza boyamak istiyorum nasıl bir boya kullanmalıyım zamanla boya atar mı soyulmalar olur mu vs teşekkür ederim..
  .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bahar Hn.
   Yarımat sentetik boya ile hem ahşabını hem de metal kısmını boyayabilirsiniz. 24 saat ara ile 2-3 kat uygulayın. Soyulma olmaz. Boya dan önce isterseniz 1 kat sentetik astar uygulayabilirsiniz.

   Sil
 20. merhaba
  Ahşap kısmını zımpara yapmama gerek var mı? (pürüzsüz Yapıya sahip)Hangi markanın boyasını kullanmamı önerirsiniz fırçalar nasıl Olmalı teşekkür ederim...

  YanıtlaSil
 21. Bahar Hn.
  ahşap kısmını çok hafif zımpara yapabilirsiniz. (sonra üzerini nemli bezle silin.) Dyo, Marhall, Polisan, Filli Boya v.b markalardan birini kullanabilirsiniz. Yarı mat alırsanız hem göze hoş görünür hem de fırça rulo izi yapmaz. Eğimli yerler için 2 numara siyah kıllı fırça, düz yerler için de kısa ipli parmak rulo kullanın.
  Kolay gelsin.

  YanıtlaSil
 22. mrhaba ben çelik kapıyı boyadım tekrar paslandı ne yapabilirim yardımı olursanız sevinirim


  YanıtlaSil
 23. (Yorumlara isim yazalım.)
  Paslı yerleri zımparalayın. Antipas ve sonra da sentetik boya ile boyayın. Ev kapısı ise zımparalayın çekiçlenmiş boya (hammerite) ile 2-3 kat boyayın.

  YanıtlaSil
 24. Gürsel...... Iyi günler sokak kapısı nerdeyse 15 yıllık görünürde hala taş gibi ama görsel olarak berbat Güneş ve yağmurdan dolayı izler ve solmalar var silsemde çok kirli görünüyor eşim değiştirmek gerekir diyor ama şu an Değiştirme gücümüz yok maddi olarak evde kendi imkanlarımızla bişeyler yapsak öneriniz ne olur teşekkür ederim şimdiden

  YanıtlaSil
 25. Gürsel Yiven,
  İyi bir zımparadan sonra ahşap kısımlarını eski boyası vernikli ise renkli vernikle, yağlı boya ise yağlı boya ile boyayın. Metal kısımları sentetik veya selulozik boya ile boyayabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 26. TEKNİK REHBER
  ÇELİK KAPIMIN AHŞAP GÖRÜNÜM KISMINDA BOZULMA VAR,YANİ YÜZEYİ PARMAK İZİ GİBİ
  BUNUN ÜZERİNİ ZIMPARALADIKTAN SONRA ŞEFFAF VERNİKLİ AHŞAP KORUYUCU SÜRSEM
  AHŞAP KISMININ GÖRÜNÜMÜNDE BOZULMA OLURMU.YOKSA RENKLİ VERNİKLİ AHŞAP KORUYUCUMU SÜRMEM LAZIM.
  YADA HEM AHŞAP KISMINI HEMDE ÇELİK KISIMLARINI AYNI RENK HAMMER BOYA İLE BOYASAM OLURMU.
  SADECE KAPININ DIŞ KISMINDA SORUN VAR.İÇ KISMINI ELLEMEYECEĞİM.
  TEŞEKKÜRLER
  AHMET

  YanıtlaSil
 27. Ahmet Bey,
  Ahşap kısımları dökülme varsa veya farklı bir renk yapacaksanız zımparalayıp vernikli ahşap koruyucu ile 2 kat boyayın. Metal kısımları ise Hammer boya ile boyayın. (Ahşap kısımlara Hammer boya olmaz.)

  YanıtlaSil
 28. Merhaba benim evimin iç tarafında ahşap eski kapilarim ve her yeri metal bir dış kapım var durumları iyi ama renkli bir şekilde boyamak istiyorum. İç ahşap kapilarim beyaz dış kapım koyu kahverengi. İç kapıları pembe yeşil renklerde dış metal kapımı da bordo yapmak istiyorum acaba uygun boyalar ne olur ?

  YanıtlaSil
 29. Burcu Hn.
  Sentetik boya ile boyayabilirsiniz. (Metal ve ahşap için.)Renk değişikliği için boyadan önce sentetik astar da kullanabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 30. merhabalar benim binamda dekoratif tuğlayla yapılmış bir parça duvara vernik vurmak istiyorum nasıl bi vernik uygulamalıyım teşekkürler. not;tuğlalar bordo renkli

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. (Yorumlara isim yazınız. )
   Tuğlalarnıza taş verniği kullanabilirsiniz.

   Sil
 31. merhaba benim ev kapımın ortası ahşap kenarları ise sanırım sizin dediğiniz gibi çekiçlenmiş metal. kapımın ahşap kısmıda metal kısmıda gayet iyi durumda ancak metal kısmını beyaza çevirmek istiyorum. hangi marka nasıl bir boya kullanmalıyım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. (Yorumlara isim yazalım.)
   Sentetik beyaz boya ile direkt boyayabilirsiniz. 24 saat ara ile 2-3 kat uygulayın.

   Sil
  2. (Yorumlara isim yazalım.)
   Sentetik beyaz boya ile direkt boyayabilirsiniz. 24 saat ara ile 2-3 kat uygulayın.

   Sil
 32. Celik kapinin metal kismi boyasi soyuldu ben kazidim ve zimparaladim bahausdaki gorevli bana dyo pasboyar boya verdi boyadim ilk katinda boyamadi boya siyah renk amadegisik kivami var acaba yanlis boyami verdiler bilmiyorum ne yapabilirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Enes,
   Çelik kapların metal kısmına hammerton boya daha uygun.
   (Marhshall hammeriton veya Polisan Hammer çekiçlenmiş boya olabilir.)

   Sil
 33. Merhaba celik kapımın ahşap yerlerine çocuklar sticker poster falan yapıştırdılar cikardim ama bant izleri kaldı bulaşık süngeriyle ovarak zorla çıkardım ama çizikler oluştu beyaz beyaz boyası gitti o yerlerin yamalı gibi oldu.tamamen boyamadan bi çaresi varmı.o izli yerlere napabilirim sema Taşdelen

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sema Hn.
   Boyası kısmen gittiyse mecburen ahşap kısmın tamamen yeniden boyanması gerekiyor. Çizik olsaydı renkli çizik kalemleri olurdu.

   Sil
 34. Merhaba çelik kapımda sürtme izleri var.bant izlerini süngerle cıkartırken oldu.tamamen boyama gerekmeden ne yapabilirim. Renkli vernik mi kullanmalıyım Sema

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sema Hn.
   Kapının ahşap kısmını komple boyamanız gerekiyor. Kapının eski rengine yakın bir renkte renkli vernik kullanın. 5 saat ara ile en az 2-3 kat uygulayın.

   Sil
 35. Merhaba,
  Celik kapi degil ama kenarlari kahverengi ferforje bir aynam var.Beyaza boyamak istiyorum.Nasil bir boya kullanmam lazim.
  Tesekkur ederim.
  Arzu Demet Yılmaz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Arzu Hn.
   Sentetik boya ile boyayabilirsiniz. Alttaki boya ne olursa olsun sentetik bunun üzerine tutar.

   Sil
 36. Merhaba!
  Çelik kapımın metal kısımları gri zemin üzerine siyah noktacıklar var. Kapı göbeğinde siyah renkte bir çıtayla çevrili kahve ahşap. Metal kısımlarda boya izleri, ahşap kısmında da çizikler ve boya izleri. Tadilatı için sorduğumda fırın boya olması nedeniyle kapının sökülmesi gerektiği söylenildi. Doğru mudur? İç kısmı tamamen beyaza; dış kısmını da kahve veya ceviz tonlarına çevirmek istiyorum. Olabilir mi? Olmazsa öneriniz nedir. Teşekkür ederim. Gülcan.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gülcan Hn.
   Metal yerleri Hammerite boya ahşap kısımları ise vernikli ahşap koruyucu ile boyayabilirsiniz. Ahşap kısımlar farklı renk boyanacaksa iyice zımpara yapılması gerekiyor.

   Sil
 37. Merhaba benim celik kapimi sungerin arka tatafiyla surttum cizildi neyapmam gerekli

  YanıtlaSil
 38. Arzu Hn.
  Mobilya rötuş kalemlerini deneyin, olmazssa boyanması gerekiyor.

  YanıtlaSil
 39. Esmademirci tamamen çelik olan kapımın dış yüzeyinde güneşten dolayı matlaşma ve lekeler oluştu nasıl parlatabilirim

  YanıtlaSil
 40. insanları bilgilendirmek doğru yolda doğru adım attırmak için iyi haber olmuş ustat tebrikler çilingir firması olarak çok başarılar diliyorum

  YanıtlaSil
 41. Kapımda herhangisi deforme yok mor veye kırmızıya boyamak istiyorum neler kullanmalıyım ve hangi markalar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayşe Hn.
   Kapınız çelik kapı ise ahşap kısımlarını vernikli ahşap koruyucu ile metal ksımlarını ise Hammerite boya ile boyaya bilirsiniz.

   Sil
 42. Kapımı mora boyamak istiyorum hangi malzemeyi kullanmam gerek hangi markalar almalıyım ve hangi malzemeleri

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mihriban Hn.
   Kapınız çelik kapı ise ahşap kısımlarını vernikli ahşap koruyucu ile metal ksımlarını ise Hammerite boya ile boyayabilirsiniz.

   Sil
 43. Peki tek bir oya ile metalide ahşabida boyama şansım olmazmı renk farkı mi olur yada ne zararı olur çünkü aynı rengi bulamama ihtimalim yüksek küçük bireyde yaşıyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mihriban Hn.
   Yağlı boya her şeye tutar. 24 saat ara ile 2-3 kat uygulayın. Renk farkı çok olmaz fakat, ahşap üzerinde doğal doku kaybolur, ahşap düz olur.

   Sil
 44. Merhaba.dis kaplamasi deseni kotu olan bir celik kapim var.sanirim sicak kaplama kullanmislar vernikli parlak bir yuzey.duvar kagidi gibi malzemeyle kaplasam kotu olur mu ya da nasil bir yol izlemeliyim? Tesekkurler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yüzeyi tam görmeden bir şey söyleme zor ama. Çelik kapılar boyarken ahşap kısma kendi rengine benzer renkli vernik; metal kısmına da Hammerite boya kullanılabilir. Ayrıca boya yapmak istemiyorsanız desenli yapışkanlı folyo da yapıştırabilirsiniz.

   Sil
 45. Ben àsansörün içinde metal yerleri boyamak istiyorum hammerton mu olur sizin elemanının var mı? Ankara öveçler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şu anda uygulama ekibimiz yok.
   Satın alma yardımı ve teknik bilgiler veriyoruz. Ayrıca Sanal mağazamızdan boya ve yapıştırıcı satışı yapıyoruz. Hammerite boya neredeyse her türlü boya ve metal üzerine uygulanabilen çok dayanıklı bir boyadır.Bu boyalar düz ve çatlama efektli olarak 2 ye ayrılır. Satın alırken buna dikkat edin. Ürünü bulamazsanız bizimle iletişime geçin. merbakar@gmail.com

   Sil
 46. Mrb celik kapim siyah zimparalayip beyaz sprey boya ile bayasam olur mu normal zimpara mi kullanmaliyim tesekkurler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Sprey boya ile iyi sonuç elde edemezsiniz. Rulo-fırça ile boyayın.

   Sil
 47. Merhaba ben Ceyda
  Kapim sağlam sadece anahtar yerinin değişmesi gerekiyor koyu kahve rengi bir renge sahip üzeri desenli renginden çok sıkıldım eve uyum saglamiyor diğer kapıları yeni yaptırdım krem renk çelik kapıyı tamirciye vercem boyayacak krem renk yaptirsam onuda sizce daha sonra sorun olurmu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ceyda Hn.
   Sorun olmaz, sentetik boya ile boyanabilir.

   Sil
 48. Erkan çakıcı
  Çelik kapım siyah ve tonları komple sprey boya ile beyaza boyasam olurmu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Erkan Bey,
   Beyaza boyanabilir tabi. Fakat sprey ile tavsiye etmiyorum. Çok zor olur. İz ve dalgalanma yapabilir.

   Sil
 49. Kapım koyu kahverengi olduğu için el izlerini vb lekeleri çok belli ediyor. o nedenle eskitme tarzında efektler oluşturmak istiyorum bu mümkün mü? Mümkünse metal ve ahşap kısımlarında ne tarz malzeme ve boya kullanabilirim ? Şimdiden teşekkür ederim ..
  Seher ünsay

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Seher Hn.
   Uygulayacağınız yüzey panel kapı mı yağlı boyalı eski kapılardan mı belirtmemişsiniz. 1 kat boya yapın, kurusun. (gri olabilir.) İkinci kat kahverengi olsun. İkinci kat kurumadan üzerini sert bir cisimle çizin, alttaki boyanın bir kısmının görünmesi sağlayın.

   Sil
 50. Merhaba.. Çelik kapımın saç yüzeyinin bir kısmı paslanmadan dolayı üzerindeki pvc kaplamayı attı. Kapı yüzeyini Çekiçlenmiş boya ile boyamak istiyorum. Ancak bir kısım saç yüzeyde paslanma olmadığı için pvc kaplamayı saç yüzeyden ayıramıyorum. Boya sökücü kullandım, çıkarmadı. Saçtan pvc kaplamayı sökmek için ne tür bir kimyasal madde önerirsiniz? Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Aradan bir yerden kaynar su döküp tutkalının yumuşaması denenebilir. Sonra spatula ile kazınabilir.

   Sil
  2. Maalesef çözüm olmadı. Güçlü bir kimyasal maddeye ihtiyacım var sanırım.

   Sil
 51. Merhaba benim çelik kapım sildiğim halde aynı tozlu gibi duruyor hiç hoş görünmüyor bunun için ne yapmam lazım yardımcı olurmusun kardeşim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yasemin Hanım,
   Önce sentetik tinerli bez ile silin, sonra sabunlu bez ile silin.

   Sil
  2. Hangi sabun fark eder mi...Arap sabunu felan mı yoksa normal herhangi bir sabun mu

   Sil
  3. Yasemin Hn.
   Arap sabunu olabilir. Köpüklü su.

   Sil
 52. Kapıların metal ve ahşap bölümlerine zımpardan sonra astar gerekiyor mu

  YanıtlaSil
 53. Merhaba celik kapinin ahsap bolumunu polisan panel kapi boyasi ile metal kismini ise rich yada cadence akrilik boya ile boyasam olur mu? Birde Vernik mutlaka atilmali mi? Teşekkür ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayrullah Yelseli,
   Uygulanabilir. Vernik şart değil. Fakat boyanın altına, her iki yere de hafifçe zımpara yapın, nemli bezle tozunu alın.

   Sil
  2. Cok vaktinizi aldım. Son bir soru. Yanitlarsaniz sevinirim.9 adet panel kapi bir tane celik kapi boyayacagim.Firca olarak plastik firca mi almalıyım. Ipek , at kili vs cesit cok.Sizce hangisi daha az iz birakir.Rulo olarak da sunger mi yoksa su ip parçalarindan olusan parmak rulo mu alayim.Iz yapma ve rahat calisma acisindan tavsiyenize ihtiyacim var.Tesekkurvederim

   Sil
  3. Hayrullah Yelseli,
   Kadife rulo ve kenarlar içinde sarı tüylü kaliteli bir su bazlı boya fırçası kullanın.

   Sil
 54. Merhaba,
  Bir kısmı pvc kaplı olan Çelik kapım temizlenirsen çamaşır suyu kullanıldığından ve Güneş'ten dolayı soldu.Nasıl bir boya kullanabilirim?
  Cevap için şimdiden teşekkür ederim.
  Yıldız

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yıldız Kar,
   Bulabilirseniz sprey plastik boyası (Bauhaus'larda var.) Bulamazsanız genel amaçlı sentetik veya akrilik spreyler ile boyayabilirsiniz. Extra koruma sağlamak içinde üzerine sprey vernik uygulanabilir.

   Sil
 55. MERHABA BEN MESUT BİNA GİRİŞ KAPISININ ALTTAN BOYASI DÖKÜLDÜ HAMMER BOYADA KAPI RENGİ TUTMUYOR ARABA BOYASIYLA BOYANIR MI (BU BOYALARI İSTEDİĞİN RENKTE YAPIYORLAR MAKİNAYLA)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mesut Bey Merhaba,
   Alttaki boya hammer veya sentetik ise üzerine oto boyası olmaz, kabarır.

   Sil

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum
yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor
yazısına tıklayın.
* Yorumunuz 5 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.