BOYA TABANCASI NASIL SEÇİLİR?, EN İYİ BOYA TABANCASI HANGİSİ?, TV DEKİ BOYA TABANCALARI NASIL?, BOYA TABANCASI NASIL ALINIR?


    (GÜNCELLENDİ) Artık bir boya tabancası alarak kendi boyanızı kendiniz yapmak, zamandan ve paradan tasarruf etmek mi istiyorsunuz? Bu pahalı aletleri alırken çok dikkatli olun. Birçok kişinin satın aldığı boya tabancasının performansından memnun olmadığını biliyor musunuz?
    Burada yapılan en büyük hata, kaliteli el aletleri üreten her markaların boya tabancasının da iyi olacağı düşüncesidir. Önceden başka bir aletini kullanıp memnun kaldığınız aynı markanın boya tabancasını da almayı düşünmek sizi hüsrana götürebilir. Bilinen el aletleri üreticisi birçok markanın da boya tabancası kullanıcısını tatmin etmiyor.
    Boya tabancaları genel olarak ikiye ayrılır. Birincisi; boya püskürtmek için havayı kullanır. Diğeri ise, bugünlere yaygınlaşan havasız boya tabancalarıdır. Bu boya tabancalarında elektrikli veya benzinli bir motorun diyafram veya pistonu çalıştırması ile boyanın hortumun içinden dışarıya çıkması sağlanır.
    İster küçük işlerinizde kullanın, isterseniz evinizin duvarlarını komple boyayın size ilk tavsiyemiz havasız boya tabancalarıdır. Geleneksel boya tabancalarına göre havasız boya tabancaları boyayı israf etmez ve çok yönlü kullanıma sahiptir.
    TV'de reklamı yapılan sanki bir mucizeyi gerçekleştiriyormuş gibi anlatılan boya tabancalarını da satın alacaksanız ondan çok büyük işler beklemeyin. Profesyonel ve size her türlü boyama işinizde sorun çıkarmayacak boya tabancaları çok yüksek fiyatlardan satıldığına göre TV 'de satılan ucuz boya tabancalarını almadan iyi düşünün.
    Ayrıca boya tabancaları, kullanım sırasında diğer aletlere göre fazla yıpranan bir alettir. Kullanım sırasında 10-15 dakika ara verilerek çalışılır. Bu nedenle dayanıklı, her türlü boyama işine uygun ve sizin senelerce kullanabileceğiniz bir alet seçin.

UYARI VE TAVSİYELER
 • Boya tabancası satın alırken havasız olanı seçin.
 • İşinize uygun olan bir boya tabancası kullanın. Küçük işler için olan bir boya tabancası ile duvarları boyamak makinenizi çok zorlayıp, ömrünü kısaltır.
 • Satın alacağınız makinenin garantisi, servisi ve yedek parçaları ile ilgili bilgileri alın.
 • Boya tabancanızı satın alırken tabancanın hangi tür boyaları püskürtebildiğini sorun. (Yağlı, su bazlı v.b.)

5 yorum:

 1. verdiğiniz bilgiler çok işimize yaradı size teşekür ederiz...Thanks for this information

  YanıtlaSil
 2. Wagner W950 FLEXiO 680Watt 800ml Elektrikli Boya Tabancasında solvent bazlı boya kullanılır mı? berkay aktaş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Berkay Aktaş,
   Yanlızca su bazlı ve sentetik boyalarda kullanabilirsiniz. (Selülozik ve epoksi boyalarda olmaz.)

   Sil
 3. nafiz bircan
  masif ağaç üzerinde dış cephede kullanılmak üzere vernik yerine cam cila kullana bilirmiyim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nafiz Bircan,
   Uv dayanımı varsa kullanabilirsiniz. Belirli aralıklarla yüzeyi kontrol edip verniği yenileyin.

   Sil

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum
yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor
yazısına tıklayın.
* Yorumunuz 5 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.