GPS CİHAZI ALMAK, OTO İÇİN GPS CİHAZI SEÇMEK, NAVİGASYON CİHAZI NASIL SEÇİLİR?, OTO İÇİN NAVİGASYON CİHAZI NASIL ALINIR?

  • Önce ne kadar sıklıkta kullanacağınıza karar verin. Ucuz cihazları basitçe araba çakmağına takarsınız ve kullanırsınız. Ayrıca her yere sığacak kadar da küçüktürler. Acaba hepsi kullanıcı dostu mu, sonradan aldığınıza pişman olabilir misiniz..? Cihazı alırken en azından internetten kullanıcı yorumlarına bakarak fikir sahibi olabilirsiniz.
  • Sizi istediğiniz yere adresten, kavşaktan veya caddelerden, kişisel adres defterinden ve direkt olarak haritadan seçtiğiniz bir bölgeye götürebilecek çok fonksiyonlu bir gps cihazı seçin.
  • 3 boyutlu grafikler ve haritalar kadar sesle de iyi bir şekilde yön tarifi yapan bir cihaz arayın. Sesli uyarılarda cihaz döneceğiniz yere yaklaştığınızda sesle sizin hangi tarafa döneceğinizi söyler.
  • Harita kullanan bu sistemler döneceğiniz yönü bir ok işaretiyle de size harita üzerinde gösterir. Ayrıca sizin bulunduğunuz yeri de haritada belirtir.
  • Önemli noktaları ve mekanları da size seyahat esnasında gösterebilecek bir gps cihazı seçin. Örneğin: Ulaşım hizmetlerinin bulunduğu yerler, Atmler ve bankalar, restoranlar, oteller, benzinlikler, eczaneler gibi yerlerin gösterilmesi size özellikle uzun seyahatlerde faydalı olacaktır.
  • Cihazların fiyatları markalarına, özelliklerine göre değişiyor. Bu cihazlarda bulunan bazı özelliker: (Mp3 çalma, analog tv, video oynatma, resim gösterimi, fm çeviricisi, sürat, kalansüre ,kalan mesafe, bluetooth, arttırılabilir hafızalar, eski rotaların kaydı) bu özelliklere bakarak size en uygun gps cihazını seçebilirsiniz.
  • Ayrıca yakınınızda bir elektronik mağazası varsa cihazların teşhirine de dokunarak ekranlarının dokunma hassasiyetini ve özelliklerini de yakından test edip satın alabilirsiniz.
  • Bütçeniz sınırlıysa çok pahalı cihazları da seçmenize gerek yok. Bilinen ve garantili çin malı gps cihazları da sizin için yeterli olacaktır. Örneğin: Navitech, piranha gibi. Daha iyi bir cihaz istiyorsanız tercihiniz piyasa da en tutulan markalardan Garmin ve Tomtom olabilir.
  • Hâlâ otomobiliniz için bir navigasyon cihazı alıp almamaya karar veremediyseniz cihazın size oldukça fazla yakıt tasarrufu sağlayacağını da unutmayın...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

* Adınızı yorumlara yazınız.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum
yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor
yazısına tıklayın.
* Yorumunuz yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız
dışındadır.