EN İYİ TAVAN BOYASI HANGİSİ?, EN ÇOK KULLANILAN TAVAN BOYALARI HANGİLERİ?, İYİ BİR TAVAN BOYASI NASIL OLMALI?


İYİ BİR TAVAN BOYASI NASIL OLMALI?

    Tavan boyasının uygulanmasındaki amaç temiz bir tavan elde etmek, kirlenmiş yerleri ve lekeleri kapatmaktır. Bu yüzden tavan boyası yüksek kapatıcı özellikte ve kar beyazı olmalıdır. Ayrıca boyarken iz yapmamalıdır.

    Yapı marketlerde ustaların en çok sorduğu tavan boyalarını sizin için araştırdık.

PERMOLİT SÜPER TAVAN BOYASI

    Türkiye'nin en çok satan tavan boyası Permolit Süper Tavan kapatacılığı, fazla boyama alanı ve hataları belli etmemesi ile ön plana çıkıyor. Türkiye'nin ilk tavan boyalarından olma özelliğini taşıyan Permolit Tavan Boyası özellikle İstanbul, Eskişehir, Kayseri illerinde biliniyor ve tercih ediliyor. Türkiye'de büyük yapı marketlerin de artmasıyla diğer illerde de hızla tanınıyor. Ayrıca Türkiye'de tavan boyası satışının %60 ınden fazlasını Permolit Süper Tavan Boyası oluşturuyor.

DYO TAVAN BOYASI

    Duvarda hangi marka olursa olsun tavanda hala Dyo'da ısrar eden birçok usta mevcut. Kapatıcılığı ile ön plana çıkan bu tavan piyasada en çok satılan tavan boyaları arasında.

NANO TEKNOLOJİ TAVAN BOYALARI

    Nano teknoloji ile yapılmış yüksek metrekare ve beyazlık özelliğine sahiptir. Nano teknoloji olması beyazlığını uzun süre korumasını, küf ve bakteri oluşumunu engellemesine yardımcı olur. Fiyatı normal tavan boyalarından çok daha fazla olduğundan çok tercih edilmese de uzun süre beyaz kalacak, bakteri ve küf oluşumunu engelleyecek bir tavan boyası arıyorsanız kullanabilirsiniz.

MARSHALL TAVAN BOYASI

    Genellikle sadece Marshall duvar boyası kullanan ustalar ve bu ustaların tavsiyesi üzerine satın alınır. Beyazlığı ile ön plana çıkan tavan boyasıdır.

POLİSAN TAVAN BOYALARI

    Polisan'ın Ultra Tavan boyasını beyazlığı ile ön plana çıkıyor.  Polisan Elegans tavan boyası ise yapı marketlerde, boya bayilerinde ve hırdavatçılarda küf önleyici özellik arayan müşteriler tarafınan satın alınıyor.

TEK TAVAN BOYASI

     Tek Tavan Boyası, Ankara ve çevre illerde ustaların vazgeçemediği yüksek örtücü bir tavan boyasıdır. Üretimi Ankara'da yapıldığından Ankara'daki boya ustalarının çok büyük bir bölümü bu tavan boyasını kullanmaktan vazgeçmiyor.

FİLLİ TAVAN BOYASI

    Filli Boyanın duvar boyasının kalitesine güvenen boya ustaları tavanda da yüksek örtücü Filli Tavan Boyasından vazgeçmiyor.

2 yorum:

 1. Merhaba, bilinenin aksine Türk Boya Pazarında ilk tavan boyası üretimini Halimoğlu Fasarit Boya San. ve Tic. A.Ş. 1979 yılında yapmış olup, bu firmadan sonraki ilk üretim tam 14 yıl sonra Meges boya tarafından olmuştur. Halimoğlu' nun Tavan Plastik adı ile tescilli markası olması sebebi ile Meges' e dava açılmış ve markanın genel kavram olması ve patent dairesinin hatalı tescil kararı vermesi gerekçe gösterilerek dava Halimoğlu tarafından kaybedilmiş ve böylece diğer tüm boya firmalarının Tavan Boyası üretebilmelerinin önü bu sayede açılmıştır.

  Sektör mensubu ve/veya konu ile ilgili arkadaşların bilgisine sunulur.

  Saygılarımla,

  Ozan KAYA.
  Halimoğlu Fasarit Boya San. ve Tic. A.Ş.

  YanıtlaSil
 2. Bir çok tavan boyası olmasına karşın permolit bu pazarda lider konumda baskısı nın iyi olması çok su kaldırıyor olması da bir avantaj ayhan cetintas

  YanıtlaSil

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum
yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor
yazısına tıklayın.
* Yorumunuz 5 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.