DANABURDU İLE MÜCADELE, DANABURNU BÖCEĞİNDEN İLAÇSIZ KURTULMAK, DOĞAL YOLDAN DANABURNUNDAN KURTULMAK, BAHÇEDEKİ ZARARLI BÖCEKLERDEN KURTULMAK,ÇİMDEKİ DANABURNUNDAN KURTULMAK


    Fide, çim ve diğer bitkilerin köklerine çok zararlı olan danaburnu böceğinden doğal yoldan kurtulmak mümkün. İlaç kullanmadan bu davetsiz misafirleri toprak dibinden dışarı çıkartıp artık bahçenize rahat bir nefes aldırabilirsiniz.
    Danaburnu için en etkili ve doğal mücadele yöntemlerinden biri bulaşık deterjanıdır. Çevreye zarar vermeyen kaliteli bir bulaşık deterjanı kullanın. 10 litre suya, yarım çay bardağı bulaşık deterjanı karıştırın. Süzgeçli sulukla çim veya diğer bitkilerinizi sulayın. Birkaç dakika bekleyin. Danaburnu böceklerinin dışarı çıktıklarını göreceksiniz. Çıkanları toplayıp bahçeden uzaklaştırın. Ayrıca diğer zararlı böcek türleri için de faydası olacaktır.

1 yorum:

  1. bu kadar basit bir yöntemi var demekki ama ilç firmaları para kazanmak için bu yöntemi söylemiyorlar öğrendim artık ilaca para vermem teşekkürler

    YanıtlaSil

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum
yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor
yazısına tıklayın.
* Yorumunuz 5 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.