ÇÖP ÖĞÜTME MAKİNASI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLİR?, ÇÖP ÖĞÜTME CİHAZI NASIL SEÇİLİR?, ÇÖP ÖĞÜTME MAKİNASININ BAKIMI NASIL YAPILIR?, ÇÖP ÖĞÜTME MAKİNASININ MONTAJI NASIL OLUR?

    Çöp öğütme makinası alacaksanız ya da size faydalı olup olmayacağına karar veremediyseniz tavsiyelerimiz işinize yarayabilir.
ÇÖP ÖĞÜTME MAKİNESİ ALIRKEN
 • İyi bir çöp öğütme makinesi sessiz olmalıdır ve işini çok hızlı yapmalıdır.
 • Enerji tüketimi az olmalıdır.
 • Kullanıma uygun bir makine seçilmelidir. Kapasitesine bakılmalıdır. (Dakikada öğüttüğü çöp yaklaşık 11-15 kg. ev tipi, 30-50kg. ise restoran veya sanayi tipidir.
 • Satın alırken içine sert bir cisim kaçması durumunda emniyet sistemi olup olmadığına bakılabilir.
 • Kaliteli bir marka, paslanmayan ve deforme olmayan bıçakları olmalıdır.
ÇÖP ÖĞÜTME MAKİNESİNİN FAYDALARI
 • Yemek hazırlanırken çıkan çöpleri yok eder. Mutfak işlerini hızlandırır.
 • Bekleyen yiyecek artıklarının ve çöplerin etrafa saçtığı kötü kokulardan kurtulunmasını sağlar.
 • Böcek, sinek ve kemirgenlerin gelmesini ve yuvalanmasını önler.
 • Lavabo deliğinin tıkanmasını önler, su akışını kolaylaştırır, tıkanmadan kaynaklanan sızıntıları ve bunlardan çıkan kötü kokuları engeller.
 • Bekleyen çöplerin oluşturduğu koku, bakteri ve mikropların üremesini engeller, daha sağlıklı bir ortam oluşturur.
NELERİ ÖĞÜTÜR, NELERİ ÖĞÜTMEZ?
    Mutfakta çıkan yemek öncesi ve sonrası tüm sebze, meyve, et, balık artıkları çay posası akıp kokacak sulu ve susuz tüm yemek artıklarını ve narenciye kabuklarını yok eder. Bu da yaklaşık olarak mutfakta çıkan tüm çöpün yaklaşık %90'ı dır. Geriye kalan %10 'lık kısım plastik, cam, karton, naylon, metal gibi atıklardır. Cam, plastik, naylon, metal ve tahta öğütülemez.

MONTAJI NASIL OLUR?
    Mutfaktaki çelik veya mermer her türlü lavabolara kolaylıkla monte edilir. Lavabo çöp öğütücüye uygun değilse servis birkaç dakika içinde mutfak evyesini çöp öğütücüye uygun hale getirip montajını yapar.
    Evyenin tek veya çift yönlü olması kullanıcı ve çöp öğütücü için problem yaratmaz. Öğütücünün çıkış borusu mutfağınızda bulunan pis su giderine bağlanır. Ek bir tesisat montajına gerek yoktur.

BAKIMI NASIL YAPILIR?
    Yetkili servis iki yılda bir bıçakların bakımını yapmalıdır. Ayıca evde limon ve portakal kabukları öğütülerek cihazın bıçaklarının bakımı kısmen yapılabilir.

3 yorum:

 1. buna benzer bir ürünü çok uygun fiyata nassiya.com dan aldım tavsiye ederim gerçekten fiyatları çok uygun ...

  YanıtlaSil
 2. Çöp öğütücü ile ilgili çok araştırma yaptım en uygun fiyata www.copogutucu.com.tr sana siteden aldım.Fiyatlara montaj ve montaj malzemeleri dahil çok memnun kaldım tavsiye ederim

  YanıtlaSil
 3. ben girdim o siteye ancak çok ta uygun değil karışıklık olmasın www.copogutucu.org daha avantajlı ve kaliteli ürünler gördüm teşekkürler.

  YanıtlaSil

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum
yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor
yazısına tıklayın.
* Yorumunuz 5 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.