KORNİŞ NASIL TAKILIR?,MATKAP İLE KORNİŞ TAKMAK,MONTAJ YAPIŞTIRICI İLE KORNİŞ TAKMAK

KORNİŞ NASIL TAKILIR?

MATKAP, VİDA, DÜBEL İLE KORNİŞ TAKMAK
 • Kornişiniz üzerine vidalama deliklerini kalem ile işaretleyin. Örneğin 2 mt.lik bir kornişe 3 veya 4 adet vidalama deliği işaretleyin. İşaretleriniz kornişin tam ortasında olsun.
 • İşaretlediğiniz yerlerden kornişinizi delin.
 • Şimdi kornişinizi koymak istediğiniz yere kaldırıp, kornişi kıpırdatmadan, deldiğiniz yerlerden matkap ile delinecek yerleri kalemle işaretleyin.
 • Matkap yerlerini işaretlediğinize göre artık kornişinizi bir kenara bırakıp matkap ile işaretli yerleri delin. (Delme uzunluğunu dübelin ve vidanın uzunluğna göre ayarlayın, matkap ucunun kalınlığını da dübelin kalınlığına göre ayarlayıp takın.)
 • Korniş dübeli kullanacaksanız kornişinizi kaldırıp deliklere denk gelen yerlere direkt korniş dübelini takın ve hafifçe üzerine çekiç ile vurun.
 • Daha sağlam bir sonuç için normal dübel ve vida kullanacasanız. Kornişi koymadan önce duvar deliklerine dübellerinizi çakın. Dübeller tamamen duvarın içine girdikten sonra, kornişinizi kaldırıp delik yerlerden vidaları sokarak kornişi sıkıştırın.
MONTAJ YAPIŞTIRICI İLE KORNİŞ TAKMAK
 • Vida, dübel ve çiviye alternatif ve onlar kadar sağlam montaj yapıştırıcılarıyla kornişinizi çok pratik takabilirsiniz.
 • Solventsiz Montaj Yapıştırıcısını kornişinizin arkasına zig zag sürün. Tamamen sürmenize de gerek yok aralarda yaklaşık 15-20 cm.lik boşluklar da bırakabilirsiniz.
 • Kornişinizi takmak istediğiniz yere koyup yapıştırın. Üzerini hafifçe plastik tokmakla veya çekiçle tokmaklayın.
 • Kornişi kullanmadan önce 24 saat bekleyin. Yapıştırılacak yüzey temiz, kuru ve tozsuz olmalıdır.

3 yorum:

 1. Öncelikle yazı yüzeysel olmuş maalesef, korniş dübel çapı kullanacağımız uç çapı gibi ayrıntılı olabilirdi. Bir de piyasada delikler korniş üzerinden delinir pratiklik açısından bundan da bahsedilebilirdi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güncelleme yapacağız. Teşekkür ederiz.

   Sil
 2. Kornij montaj silikon malzemesi çok aşırı derecede pratik olduğu kadar bi o kadarda her bina ve iklim şartlarına göre uygun değildir bana gore tek mantıklı yanı matkap ile montaj yapmadan önce pratiklik açısından ağırlık alması için kullanilabilir

  YanıtlaSil

* Adınızı yorumlara yazınız.
* Hesabınız yoksa adsız seçeneğini seçtikten sonra isminizi yazarak yorumunuzu bırakınız
* Yorumların neredeyse tamamı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor yazısına tıklayınız.
* Yorumunuz yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.