KORNİŞ NASIL TAKILIR?,MATKAP İLE KORNİŞ TAKMAK,MONTAJ YAPIŞTIRICI İLE KORNİŞ TAKMAK


KORNİŞ NASIL TAKILIR?

MATKAP, VİDA, DÜBEL İLE KORNİŞ TAKMAK
 • Kornişiniz üzerine vidalama deliklerini kalem ile işaretleyin. Örneğin 2 mt.lik bir kornişe 3 veya 4 adet vidalama deliği işaretleyin. İşaretleriniz kornişin tam ortasında olsun.
 • İşaretlediğiniz yerlerden kornişinizi delin.
 • Şimdi kornişinizi koymak istediğiniz yere kaldırıp, kornişi kıpırdatmadan, deldiğiniz yerlerden matkap ile delinecek yerleri kalemle işaretleyin.
 • Matkap yerlerini işaretlediğinize göre artık kornişinizi bir kenara bırakıp matkap ile işaretli yerleri delin. (Delme uzunluğunu dübelin ve vidanın uzunluğuna göre ayarlayın, matkap ucunun kalınlığını da dübelin kalınlığına göre ayarlayıp takın.)
 • Korniş dübeli kullanacaksanız kornişinizi kaldırıp deliklere denk gelen yerlere direkt korniş dübelini takın ve hafifçe üzerine çekiç ile vurun.
 • Daha sağlam bir sonuç için normal dübel ve vida kullanacaksanız. Kornişi koymadan önce duvar deliklerine dübellerinizi çakın. Dübeller tamamen duvarın içine girdikten sonra, kornişinizi kaldırıp delik yerlerden vidaları sokarak kornişi sıkıştırın.
MONTAJ YAPIŞTIRICI İLE KORNİŞ TAKMAK
 • Vida, dübel ve çiviye alternatif ve onlar kadar sağlam montaj yapıştırıcılarıyla kornişinizi çok pratik takabilirsiniz.
 • Solventsiz Montaj Yapıştırıcısını kornişinizin arkasına zig zag sürün. Tamamen sürmenize de gerek yok aralarda yaklaşık 15-20 cm.lik boşluklar da bırakabilirsiniz.
 • Kornişinizi takmak istediğiniz yere koyup yapıştırın. Üzerini hafifçe plastik tokmakla veya çekiçle tokmaklayın.
 • Kornişi kullanmadan önce 24 saat bekleyin. Yapıştırılacak yüzey temiz, kuru ve tozsuz olmalıdır.

4 yorum:

 1. Öncelikle yazı yüzeysel olmuş maalesef, korniş dübel çapı kullanacağımız uç çapı gibi ayrıntılı olabilirdi. Bir de piyasada delikler korniş üzerinden delinir pratiklik açısından bundan da bahsedilebilirdi

  YanıtlaSil
 2. Kornij montaj silikon malzemesi çok aşırı derecede pratik olduğu kadar bi o kadarda her bina ve iklim şartlarına göre uygun değildir bana gore tek mantıklı yanı matkap ile montaj yapmadan önce pratiklik açısından ağırlık alması için kullanilabilir

  YanıtlaSil
 3. En sağlıklı olanı normal dübel olanı.yapıştırdigim Evdeki korniş 5 ay sonra bir gece ansızın düştü. Deprem oluyor sandım. Korniş dubelide sağliksiz. En sağlamı matkapla delip vidalamak ha birde vidaya pul mutlaka takin

  YanıtlaSil

YORUM YAPMADAN ÖNCE
Yorumunuzu ve cevabını bulmak için :
*** Adınızı yorumlara yazıp son yorumlar kısmına bakabilirsiniz.
*** Hangi konuya yorum yaptıysanız o sayfanın en altına bakabilirsiniz.
*** Yorum çok fazla ise sayfanın altındaki "daha fazlasını yükle" ye tıklayın ki yorumların devamı görünsün.
*** Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
*** Yorum formundaki "beni bilgilendir" kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
*** Yorumunuz 3 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.

(Destek için sitemizi sosyal medya platformlarında paylayaşabilirsiniz.) www.techrehber.com

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.