BATARYA BAĞLANTISI NASIL YAPILIR?, FLEX HORTUM NASIL TAKILIR?, KLOZETE FLEKS HORTUM TAKMAK, EVYE VE LAVABO BATARYASINA FLEKS HORTUM NASIL TAKILIR?

    Flex hortumlar genellikle evde tezgah üstü evye batayalarında, mermer lavabo üstü bataryalarda, klozet ve ara musluk bağlantılarında kullanılır. Yeni bir fleks (flex) hortum satın alırken paslanmaz , çelik olanları tercih edilmelidir.

   KLOZETE FLEX HORTUM TAKMAK

    Klozete takılan 2 adet flex hortumun bir ucu taharet musluklarına (küçük ara musluklar) diğer uçların birisi taharet borusu (temizlik borusu) diğeri de rezervuarı doldurması için rezervuarın altına takılır.
    Bu hortumlar takılırken fazla zorlanmamalıdır. Uygun bir anahtar, kurbağacık veya küçük bir boru anahtarı ile fazla sıkıştırmadan takılabilir. 
    Ucuna herhangi bir bant veya keten sarmaya gerek yoktur. Kendi contası içindedir. Fakat hortumun kalitesi iyi değilse önlem olarak sızdırmazlık için ara musluk ucuna keten veya teflon bant sarılabilir.
    Klozet ve muslukların arasına rahatça ulaşabilecek uygun uzunlukta ve iki ucu da 3/8 - 3/8 ölçüsünde boru kullanılmalıdır.

LAVABO VE EVYE BATARYASINA FLEX HORTUM TAKMAK

    Bu flex hortumlar zaten batarya ile beraber verilir. Fakat yeni bir flex hortuma ihtiyacınız varsa alırken paslanmaz çelik olanını tercih etmelisiniz.
    Batarya flexsinin bir ucu dişlidir. Dişli ucu bataryaya diğer ucu da ara musluklara sıcak ve soğuk su girişlerine takılır. Sıkıştırma anahtar, kurbağacık gibi bir aletle fazla sıkmadan yapılabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum
yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor
yazısına tıklayın.
* Yorumunuz 5 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.