BALKON NASIL BOYANIR?, AÇIK BALKON NASIL BOYANIR?, KAPALI BALKON NASIL BOYANIR?,BALKON HANGİ BOYA İLE BOYANIR?


BALKON NASIL BOYANIR?

AÇIK BALKON NASIL BOYANIR?
 • Balkonunuzu boyayacaksanız bu iş için özel dış cephe boyaları mevcuttur. Zaten balkonunuzun eski boyası da dış cephe boyasıdır.
 • Dış cephe boyalarının fiyatları iç cephe boyaları ile neredeyse aynıdır. Bu yüzden soğuk, sıcak, yağmur ve güneş ışınlarına dayanıklı dış cephe boyalarıyla boyamak daha iyidir. Her boya gibi dış cephe boya uygulaması da 2 kat yapılmalıdır.
 • Dış cephe boyası ambalajları 2,5 litre, 7,5 litre ve 15 litre şeklinde satılır. 15 litre (1 teneke) dış cephe boyası yaklaşık 55-60 m² yi, 7,5 litre dış cephe boyası 25-30 m² yi, 2,5 litre dış cephe boyası da 8-12 m² yi çift kat boyar.
 • Duvarınızda dökülme varsa dış cepheye uygun tamir macun ile tamir edin. Ayrıca yeni boyanın iyi yapışması, uzun ömürlü olması ve sarfiyatının azalması için boyadan önce bir kat dış cephe astarı da kullanabilirsiniz.
KAPALI BALKONU NASIL BOYANIR?
 • Balkonunuzu kapattırdıysanız iç cephe boyası da kullanabilirsiniz.
 • Eski dış cephe boyanız doğal olarak pütürlü bir yüzeye sahiptir. Silinebilir bir iç cephe boyası uygulayacaksanız boyadan önce alçı yapılması duvarınızı silmeyi kolaylaştırır.
 • Eski pütürlü şekliyle bırakıp boya yapacaksanız. Uzun ipli plastik rulosu veya dış cephe rulosunu kullanarak plastik boya veya dış cephe boyası ile de boyayabilirsiniz.

7 yorum:

 1. adım sara
  küçük bir balkonum var onu boyamak istiyorum ama şimdi duvarda olan boyaların yarısı soyulmuş diğer kısımlarıda soyup mu boyamalıyım?

  YanıtlaSil
 2. birde balkonu kaç kat boyamalıyım ? macun falan diyolar onları kullanmalımıyım?

  YanıtlaSil
 3. Dökülen yerleri dış cephe macunu ile tamir edin, kuruyunca duvarın her yerine örtücü astar sürün, sonra 2-3 saat ara ile 2 ya da 3 kat boyayın.

  YanıtlaSil
 4. ben boyaların hepsini kazıdım.ama nasıl boyayacağımı bilmiyorum.kazıdıktan sonra çimento gibi bişey çıktı onun üstüne mi boyayayım yoksa başka bir boya mı almalıyım?

  YanıtlaSil
 5. *Duvarda bozukluklar varsa tamir harcı veya su bazlı dış mekan duvar macunu ile düzeltin.
  *Kuruduktan sonra 1 kat binder astar uygulayın. (1 litre astara 7 litre su konur 1 kat yapılır.)
  *Sonra 2 saat ara ile 2 kat boya yapın.

  YanıtlaSil
 6. Merhaba balkonum açık bir balkon....vede puruzlu betondan bazi yerlerinde boya kalintilari bazi yerlerinde ise yagmur suyundan dolayı yeşillenmis fırçayla surtup temizledim...beton boyasiyla boyamak istiyorum yapmam gerekenleri siralamali yazar ve yardimci olursaniz sevinirim.

  YanıtlaSil
 7. (Yorumlara isim yazalım.)
  Beton boya her yerde bulunmaz. Biraz araştırma yapmanız gerekecek. Duvar olsaydı dış cephe boyası olurdu. Satın aldığınız yerden çatlak yerlere uygun macunu sorup kullanın. Kuruyunca boyanızı uygulayın. Katlar arası kuruma süresine dikkat edin. Detaylı bilgiyi satıcı verecektir.

  YanıtlaSil

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum
yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor
yazısına tıklayın.
* Yorumunuz 5 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.