KÜVET KENAR BANTLARI NASIL KULLANILIR?,KÜVET KENAR BANTLARI İYİ Mİ?,BANYODA KENAR BANTLARINI KULLANMAK,LAVABODA KENAR BANDI KULLANMAK

    Küvet ve duş teknesi kenarına sürekli silikon çekmekten ve üzerinde oluşan küflerden bıktıysanız küvet kenar bantları tam size göre. Kaliteli bir markanın kenar bantı 10 yıla kadar yapışkanlığını koruyup tertemiz bir görünümle uzun vadede iyi bir çözüm olacaktır.
    Bu bantlar banyolarda, duşakabinlerde, klozet ve lavabo kenarlarında silikon yerine güzel bir görünüm oluşturmak, su yalıtım yapmak ve küfü engellemek için kullanılır. Artık silikondan banta geçmek istiyorsanız tercihiniz mutlaka iyi bir marka olmalı. Ayrıca, aldığınız bantı da usulüne uygun ve dikkatli yapıştırmalısınız. Dikkatsiz ve özenmeden yapıştırılan bir kenar bandı size çok daha fazla maliyet yükleyecektir. Çünkü iyi bir kenar bantı silikon fiyatının
yaklaşık 3 katıdır.

    Hazırlık:
 • Montajdan önce, küfleri çamaşır suyu ile temizleyin. Uygulama yüzeyleri temiz kuru ve yağdan arındırılmış olmalıdır. Sabun artıklarını alkol ile temizleyin.
 • Kenar uzunluklarını ölçerek uygun miktarda kesin.
 • Derzlerdeki veya yapıştırılacak yüzeydeki nemi bir fön makinası ile kurutun.
Uygulama:
 • İhtiyacınız kadar bant kestikten sonra en uzun derz ile başlayın ve eğer birleşme yerlerine birleştirme aparatı kullanmayacaksanız bantı üst üste yapıştıracağınız için birkaç cm. fazla kesin.
 • Bandın arkasında bulunan koruyucu bandın ilk birkaç cm.sini kaldırın. Bandın bu açılmış kısmını derzin üzerine yapıştırın. Bunu yaptıktan sonra bandı esnetmeden üzerine sıkıca bastırarak yapıştırın. Derzin sonunda artan bandı kesin.
 • Bandın özellikle fayans derzlerine iyice yapışmış olmasına dikkat edin.
 • Bandı yerleştirdikten sonra bütün uzunluğu boyunca üzerine bir saç kurutma makinası ile ısı tatbik edin. İyi bir sızdırmazlık sağlamak için bandın üzerine diğer elinizle sıkıca bastırın.
 • Kullanmadan önce 24 saat bekleyin ve tekrar bandın bu noktada iyi yapışmış olup olmadığını kontrol edin.
    Yapı marketlerde, veya internette ince, kalın, 3 bölmeli lavabo, küvet veya klozet için yapılmış özel bantları bulabilirsiniz.

2 yorum:

 1. Ali yanaş. Bu küvet kenarı sızdırmaz bantı uyguladıktan sonra. Üzerine silikon uygulayabilirsiniz? Yani silikonla üzerine küvet çıtası yapıştırabilir miyiz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ali Yanaş,
   Küvet kenar bandı tek başına yeterli olur. Ama yine de uygulama yapmak isterseniz küvet kenar çıtası silikon ile üzerine tutar.

   Sil

YORUM YAPMADAN ÖNCE
Yorumunuzu ve cevabını bulmak için :
*** Adınızı yorumlara yazıp son yorumlar kısmına bakabilirsiniz.
*** Hangi konuya yorum yaptıysanız o sayfanın en altına bakabilirsiniz.
*** Yorum çok fazla ise sayfanın altındaki "daha fazlasını yükle" ye tıklayın ki yorumların devamı görünsün.
*** Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
*** Yorum formundaki "beni bilgilendir" kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
*** Yorumunuz 3 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.

(Destek için sitemizi sosyal medya platformlarında paylayaşabilirsiniz.) www.techrehber.com

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.