DUVARA ZARAR VERMEDEN BİRŞEY ASMAK, DUVARDA ÇİFT TARAFLI BANT KULLANMAK, DUVARI DELMEDEN NASIL RESİM ASILIR?

    Duvara resim, saat v.b. eşyaları asmak bazen çok can sıkıcı olabilir. Çivi ile asacaksanız daha sonra resmi kaldırdığınızda duvarınızda çivi delikleri görünür. Çift taraflı bant ile asacaksanız resmi kaldırdığınızda boya sökülür. Aslında resminizi taşıyan duvarınız değil; duvardaki boyadır.
    Özellikle kalitesiz bir boya kullanmak veya astarsız boya yapmak duvar boyasının taşıma ve yapışma gücünü azaltacağından çift taraflı bantlar boya ile beraber çıkar. Bunu düşen bantın arkasına bakarak görebilirsiniz. 
    Çok kuvvetli bir çift taraflı bant bile kullansanız kısa bir süre sonra astığınız şey duvardan boyayı alıp düşecektir. Bu yüzden boyadan sonra uygun astar atmak önemlidir.
    Çift taraflı bant yapıştırmadan önce duvarınıza şu şekilde sağlamlık testi yapabilirsiniz.
    Duvarınızın görünmeyen bir yerine (kalorifer arkası, banyoda ayna arkası veya dolap arkası gibi.) koli bantını yapıştırıp çekin veya kalın etli çift taraflı bantınızdan kesip duvara dokundurup çekin. Boya tabakası geliyorsa asacağınız çerçeve muhtemelen düşecektir.
    Ayrıca özel çerçeve, resim bandı ile de duvara resim yapıştırabilirsiniz. (Bu işler için Tesa ve 3m firmalarının özel resim bantları var. Bandı çıkarmak istediğinizde sakız gibi sünerek kopuyor, duvar boyanızı kaldırmıyor ve duvarınızda leke bırakmıyor.

141 yorum:

 1. Duvara çift taraflı bant ile dünya haritası asmıştık,haritada biraz büyük olduğu için bantı biraz fazla kullandık.Ancak söktükten sonra duvarda çok kötü bir görüntü oluştu. Ev sahibim görmeden bu durumdan nasıl kurtulabilirim ? öğrenciyimde :(

  YanıtlaSil
 2. Boyası kalkan yerleri 180 ya da 220 numara zımpara ile zımparalayın. Boyadan bir parça koparıp boya makinasında aynısını veya benzerini yaptırın. Duvarı komple boyayın uyuşmazsa diğer duvarları da boyamanız gerekecek.

  YanıtlaSil
 3. duvarda henüz tahriş olmuş bi yer yok , sadece haritayı söktükten sonra bantlar duvara yapışkan bi şekilde kaldı çıkmıyo . boya dışında başka bir öneriniz yokmu acaba ?

  YanıtlaSil
 4. Maket bıçağının ucunu bantın kenarına takarak mümkün olduğunca çıkarmaya çalışın. Bantın kalıntılarını ise sentetik tiner ile ovalayın.
  Ya da etiket sökücü veya selülozik tiner kullanın.(Etiket sökücü veya selülozik tineri dikkatli kullanın boyaya da zarar verebilir.)

  YanıtlaSil
 5. cam duvara çerçeve asmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

  Atanur Özdemir

  YanıtlaSil
 6. Ağırlık kaldırabilen vakumlu kancalar var. Yapı marketlerden veya internetten araştırın işinize yarar. Ayrıca çift taraflı çok kuvvetli bantlar var. (Tesa, 3m, Henkel, Bison gibi markaların kuvvetli bantlarından alın.)

  YanıtlaSil
 7. merhaba evimize ses yalıtımı yaptırdık duvar çok boş tablo asmak istiyorum fakat alçıpanla sıvandığı için asılmayacağını söylediler doğrumudur bir öneriniz varmı acaba?
  teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 8. Alçıpan üzerine çivi iyi tutunamaz. Kuvvetli çift taraflı bantları kullanabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 9. Merhaba duvar kağıdı üzerine tablo asmak için önerileriniz var mı ? Teşekkürler

  YanıtlaSil
 10. (Yorumlara isim yazalım.)
  Kağıdınız vinil kaplama ise sorun yok, kuvvetli çift taraflı bantları kullanabilirsiniz. Değilse sökerken kağıda zarar verebilir. Daha zayıf bantları veya tekrar kullanılabilir yapıştırma macunlarını kullanın.

  YanıtlaSil
 11. Adım Esma. Ben duvarıma çakıl taşı yapıştırmak istiyorum. Duvar saten boya. İz kalır diye korkuyorum,ne ile yapıştırabilirim ?

  YanıtlaSil
 12. Esma Hn.
  Çakıl taşlarını mastik ile yapıştırabilirsiniz. Çok kuvvetli olmadığından istediğiniz zaman çıkartabilirsiniz. İz de yapmaz. (Silikona benzer, üzeride akrilik mastik yazar, silikon almayın sonradan çıkarması çok zor olur.)

  YanıtlaSil
 13. Merhaba, evimin duvarlarını yalıtım ve makyaj amacıyla alçıpanla kaplamışlar ve duvarla alçıpan arasında 10 cm'lik bir boşluk var. Duvara dolap sabitleme, raf sabitleme için nasıl bir çözüm yolu izlemeliyim? Alçıpan dübeli ne kadar ağırlık taşır, güvenli olur mu konularında yardımcı olabilirseniz çok sevinirm.
  Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 14. (Yorumlara isim yazalım.)
  Alçıpan dübeli ağırlık taşımaz. Alçıpanı bir profil üzerine monte etmişlerdir, siz de bu profil yerlerini bulup akıllı vida ile vidalama yapabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 15. merhaba duvara çift taraflı bantla tablolarımı yapıştırdım fakat bir kaç gün sonra tablolar tek tek düşmeye başladı bant duvarda duruyor fakat mdfden ayrılıyor bu tabloları duvara nasıl yapıştırabilirim

  YanıtlaSil
 16. Oğuz Bey,
  Ağırlık kaldırabilen etli veya köpük bant kullanmalısınız. Ayrıca kaliteli bir bant kullanın.

  YanıtlaSil
 17. İsim: Onur özgen
  duvarıma araçlarda navigasyon için kullanılan ufak monitörlerden asmak istiyorum.Nasıl yapabilirim mümkünse yardımcı olursanız sevinirim.

  YanıtlaSil
 18. Onur,
  Kimyasal dübel kesin ve kalıcı çözümdür.

  YanıtlaSil
 19. Selamlar,
  Evimin duvar kâğıdı birinci sınıf polaris,pencere kenarına ince boya poşetlerini soğuktan korunmak için kağıt bant ile yapıştırdım.Fakat kalorifer olduğu yerler ve sonra da diğer yerler kalktı,duvar kağıdına bir zarar vermedi,sizin bir öneriniz varmı duvar kağıdını kaldıramayacak daha kuvvetli bir yatıştırıcı...

  YanıtlaSil
 20. Oktay Bey,
  Duvar kağıdı olduğu için kağıt bant dan başka bir çare kalmıyor.

  YanıtlaSil
 21. Emrah dedi ki;

  Çift taraflı köpük bantı kullanmak istiyorum.Ama ne kadar ağırlık kaldırdığı hakkında bilgim yok,bulamadım da.Tablo asmak istiyorum,ağırlığı; 330 gr.Yeterli olur mu sizce?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çift taraflı köpük bantların üzerinde genellikle taşıma kapasitesi yazar. Tablonuz hafif. Köşelerden 4 parça yeterli olur. (5 cm)

   Sil
  2. Çift taraflı köpük bantların üzerinde genellikle taşıma kapasitesi yazar. Tablonuz hafif. Köşelerden 4 parça yeterli olur. (5 cm)

   Sil
 22. Tesanın bantları duvara tablo asmak için iyi midir? Boyada herhangi bir kalkmaya neden olmaz değil mi?
  Ayrıca bantı tablonun iki tarafına mı yoksa 4 köşesine mi yapıştırmak daha mantıklı?

  YanıtlaSil
 23. (Yorumlara isim yazalım.)
  Duvarda iz bırakmayan bantlardan Tesa'nın da var. Dikkatli seçin üzerinde yazması lazım. Çok çeşitli, çok kuvvetli bantları var. Doğru bandı seçmek gerekir.

  YanıtlaSil
 24. Batuhan Savaşkan
  Elimizde suntadan yapılmış A4 boyutlarında bir levha var.Bunu duvara bilgilendirme panosu olarak yapıştıracağız.Sağlam olması gerekiyor ve çıkarırken duvarda iz bırakmaması gerekiyor.Bunun için çift taraflı bant dışında önerebileceğiniz bir yapıştırıcı malzemesi ya da daha sağlam olması açısından bir arada kullanabileceğimiz malzeme kombineleri var mıdır?
  Şimdiden teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Batuhan,
   Command ın çift taraflı iz bırakmayan bantlarını kullanabilirsiniz. Diğerleri ya iz yapar ya da sökuümez.

   Sil
 25. Burak,
  Günübirlik bir organizasyon için bir odanın duvarlarını çok hafif olan bir kumaşla kaplayacagim. Duvarların üst kısımlarından çift taraflı bantla bu işlemi yapmayı düşünüyorum. Hangi markayı tercih etmeliyim? Veya kullanabilecegim başka bir yöntem var mi?(Duvara hicbir şekilde zarar verilmemesi gerekiyor,çivi vb.)

  YanıtlaSil
 26. Burak,
  3m'in iz bırakmayan çift taraflı bantlarını kullanabilirsin.

  YanıtlaSil
 27. Merhaba ben duygu duvara dugun resimlerimile sekil vermek istiyorum daha sonra iz kalmamasi icin hangisini kullanmami onerirsniz

  YanıtlaSil
 28. Duygu Hn,
  Çerçevesiz olacaksa Tesa veya 3m v.b. markaların poster bandı iz yapmaz. Çerveveli olacaksa yine bunların çerçeveli resimler için iz bırakmayan özel çift taraflı bantları mevcut.

  YanıtlaSil
 29. Merhaba,

  Çakıl taşlarını birbirine yapıştırmak için nasıl bir yapıştırıcı kullanmam gerekir.. Taş süsleme ilgili çalışmalarda bulunmak istiyorum da..

  YanıtlaSil
 30. Ruşen Usta,
  Sıcak silikon ile yapıştırabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 31. Merhaba command ile duvara ecza dolabi asmak mümkünmu(5.4 lük cesitinden iki set kullanarak)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hakan Bey,
   Bantlar yeterince güçlü. Fakat duvar boyaları güçlü değil, boyayı sıyırıp düşebilir.

   Sil
 32. İsim : Beril
  duvarımızın bir tarafında mutfak dolabı var diğer tarafına kitap için raflar istiyorum. Duvar bunu taşıyabilir mi ? Zarar gelir mi ?

  YanıtlaSil
 33. Beril Hn.
  Düzgün vidalama yapılırsa duvara raf monte edilebilir. Ağırlığı taşır.

  YanıtlaSil
 34. Öğrenci evimin duvarına küçük ayna asmak için askı astık.sonra koparmak istedik ama duvar alçısıyla beraber koptu.boya katmanları vardı nasıl onu kapatıcam

  YanıtlaSil
 35. (Yorumlara isim yazalım.
  Saten alçı ile tamir edilip zımparalanması gerekiyor. Sonra da duvarın renginde boyanacak.

  YanıtlaSil
 36. Merhaba adım elif.
  Yeni taşınacağım evin duvarları nemli sağlam bir boya geçtikten sonra duvarın birini aile ağacı yapmak için kullanacağım. İrili ufaklı bi sürü çerçeve ile dolduracağım bu duvarı. Ve uzun yıllar orada durmalarını istiyorum bunun için onların duvara çivi çakmadan oraya sağlam bir şekilde sabitlemek istiyorum ne önerirsiniz bana

  YanıtlaSil
 37. Elif Hn.
  Duvarınıza astar ve iyi bir su bazlı ipek mat boya uygulandıktan sonra yukarıda konuda yazıldığı gibi 3m, henkel, tesa gibi firmaların kuvvetli çift taraflı bantlarını veya 3m'in iz bırakmayan çift taraflı bantını kullanabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 38. Merhaba adım alper,

  Banyoya fayansı delmeden dolap asmanın bir yöntemi var mıdır? Mesela havlupana askı şeklinde kancalarla tuttursam ayakta kalabilir mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alper Bey,
   Cok sağlıklı olmaz. Dolap ağır, vidalanması gerekiyor.

   Sil
 39. Cift tarafli bant ile dolabima ayna yapistirmistim ama yamuk olmus. Ayna yerinden bile oynamiyor. Nasil cikarabilirim? Simdiden tesekkurler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yapıştırıcılar sekmesinden ayna sökmek konusuna bakınız.

   Sil
 40. Merhaba Deniz (Erkek) ben duvara en ufak bir bant bile yapismiyor.boya hemen cikiyor. Alt taraf alcipan ve ona da bant ve sticker tarzi şeyler yapismiyor. Acaba cift tarafli kopuk bant yapisir mi ? Yada baska ne ile stickeri yapistirabilirim? Baly olur mu ?

  Saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Deniz,
   Köpük bant da olsa o yüzeye iyi yapışmaz. Yapıştırıcı kullamayın. Yine de köpük bant denemek isterseniz yüzeyi önce nemli bezle silin.

   Sil
 41. eski boyali duvara duvar kagidi yapistirdik kalkti tekrar nasil neyle yapistirabilirim lutfen akil verin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Baştan yapacaksanız duvara 1 kat geçiş astarı uygulayın. Sadece kalkan terler için yine küçük bir yapıştırıcı hazırlamanız gerekecek ama önce zemini nemli bir bezle silin.

   Sil
 42. Kiracıyım yeni taşındım konsol aynam duvara asılır şekilde almıştım ev sahibim izin vermedi yapıştırıcı bant hullanıyım dedim ama ahşap kısımlarıyla bi 30 kilo var Alçı duvara zarar vermeden sağlam şekilde nasıl yapıştırabilirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. (Yorumlara isim yazalım.)
   Yapıştırmak kolay, çıkarmak zor. Ahşap kısımlarına montage yapıştırıcı sürülüp yapıştırılabilir veya metresi 20-30 kg kaldırabilen Pattex veya Bison marka çift taraflı bantlar var. Fakat sökerken duvarın boyasını da alır. Zayıf bantlar ise iz bırakmaz fakat o ağırlıkta bir aynayı uzun süre taşıyamaz. Klasik çivileme yapıp. Evden çıkarken çivi deliğini macun ve ayırdığınız ufak bir miktar boya ile tamir edebilirsiniz.

   Sil
 43. konsolumun aynasını asmam lazım ama her yer duvar kağıdı ayna ahşap olduğu için biraz ağır duvar kağıdına zarar vermeden Nasıl asabilirim kiracıyım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nurse,
   Kuvvetli çift taraflı bantlar var iz bırakmadan çıkabiliyor. (Örneğin 3m) Fakat ayna ağırsa kağıt yerinden çıkabilir. Klasik çivi ile tutturmak en iyisi bence.

   Sil
 44. 22inc monitorumu duvara asmak istiyorum ama arkasında vida girişi yok çift taraflı band ile duvar askı aparatına yapıştırsam saglıklı olurmu öneriniz nedir.Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Linux Grup,
   Bant ne kadar kuvvetli olursa olsun, monitörün düşme riski var. Vidalama yapmanızı tavsiye ederim.

   Sil
 45. Merhaba.
  Benimde 20 kg'lık bir duvar aynam var. Duvara en iyi hangi şekilde sabitleyebilirim? Duvar normal tuğla örülü ve tabi boyalı. Çift taraflı bantın taşıyabileceği bir yük olmadığını düşünüyorum. Başka hangi önerileriniz olabilir?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Asım Bey,
   Mecburen klasik yöntemlerle duvara çelik çivi veya vida dübelleme ile sabitleme yapabilirsiniz. Çift taraflı bantlar söylediğiniz gibi çok sağlıklı olmaz.

   Sil
 46. merhaba alçıpan üzerine resim yaptım yaklaşık ağırlık 5kg okul sergisinde asılmasını istiorum nasıl bir yöntemle duvara asıp tekrar sergiden sonra evimde odama asabilirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rengim,
   Sökülebilir çift taraflı bant kullanın. (Örn. 3M)

   Sil
 47. Merhaba
  Duvarımı siyah beyaz çizgili boyamak istiyorum.Çizgilerin düzgün olması için bant kullanırsam duvara zarar verirmiyim?Çizgili duvar kağıdı kullanmak istemiyorum.Bana yardımcı olabilirmisiniz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rabia Hn.
   Kağıt bant kullanabilirsiniz. Kaliteli bir bant kullanın. Ayrıca boya işi biter bitmez bantları sökün.

   Sil
 48. Merhaba, montaj yapıştırıcı ile duvara 20 kg lık bir ayna astığımızda, sökerken problem olur mu? nasıl sökmek gerekir?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. (Yorumlara isim yazalım.)
   Montage yapıştırıcılarının çoğu solvent içerir aynanın cam kısmına temas etmemesi gerekir. Ağır aynalar için ayna silikonu kullanılabilir. Fakat bunları da sökmek zor. Ayna kırılabilir.(Arkasından çelik tel ile kesmek) Bu nedenle montajda ayna askı aparatı kullanılmalıdır.

   Sil
 49. Merhaba duvarıma televizyon arkasına renkli cam yapıştırmak istiyorum. 40x120cmlik toplam 8 camı bitişik olacak şekilde yapabilir miyim? Camları suntaya yapıştırsam 8 parça cam ve sunta çok ağır olacağından Nasıl asabileceğimi bilmiyorum. Ayna askıları ile komple etrafından sıkıştırırsam tutar mı yoksa suntayı duvara vidalayıp camı üstüne silikonla mı yapıştırmalıyız? Yada bu camları taşıyabilecek bant var mıdır? Çünkü önünde tv olacağı için düşmemesi gerek.Yardımcı olabilirseniz çok minnettar kalırım. Teşekkürler
  Belin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belin,
   Önce aynayı kalın bir suntaya (2-3cm) ayna silikonu ile yerde yapıştırın. 1-2 gün kurumasını bekleyin. Sonra kimyasal dübel ve çelik kanca yardımı ile bunu duvara sabitleyin. (Suntanın arkasına kancaların geçmesi için oyuk açılması gerekiyor.)

   Sil
 50. Ben murat..Tela kumaşını amerikan fermuarı (çırt) dikmek istemiyorum yerine hangi bantı önerirsiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Murat Bey,
   Bant uzun ömürlü olmaz, bison textil yapıştırıcısı veya Pattex (metal-plastik-cam)şeffaf kullanabilirsiniz.

   Sil
 51. İsmim aycan insanım için duvara poster asilcak ama duvara zarar vermemek için ne kullanmalıyız

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aycan,
   Poster bandı veya kolay sökülen çift taraflı bant kullanabilirsiniz.

   Sil
 52. Bizim ev daha yeni boyandı yalnız bu evlerin bazı yerlerinde içi boş içine çiçek koyulcak şeyler var onların biri düştü onu tekrar koymak istiyorum çok kötü gözüküyor şuan. nasıl yapabilirim öğrenciyim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hızlı oyuncu,
   Alçı veya tamir sıvası ile tamir edebilirsin. Montage yapıştırıcı ile yapıştırabilirsiniz. Neyden yapıldığını yazarsan daha detaylı yardımcı olabilirim.

   Sil
 53. Merhabalar. Duvar ünitemde asma raflar var ve konsol aynamın da duvara montelenmesi gerekiyor. Ev sahibim vida istemiyor ayrıca duvar kağıtlarına da zaeae gelmesini istemiyor. Nasıl asabilirim acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hakan Bey,
   Hafif ise 3m'in çift taraflı kolay çıkabilen bantlarından kullanın. Ağır ise yapacak birşey kalmıyor.

   Sil
 54. Merhaba,
  Duvarımda köpük bantlardan var eskiden kalma. Ne yaptıysam çıkmadı:( Önerebileceğiniz bir şey var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Simge Hn.
   Bazıları çok kuvvetli oluyor. Duvarı deforme etmeden sökmek zor. Duvar boyanacağı zaman spatula veya zımpara ile temizlenip. Bozulan yerler alçılanabilir.

   Sil
 55. Evimin duvarları her tarafı duvar kağıdıyla kaplı. 5 li parçalı kanvas tablolarımı command çift taraflı bantla aşmaya çalıştım fakat hiçbir sekıldı tutmuyor.ne yapabilirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bantınızın taşıma kapasitesini ve tabloların kg nı kontrol edin. Ayrıca soğuk ortamlarda bant iyi yapışmaz. Bantı kullanmadan önce avucunuzun içinde birkaç dakika oluşturun. Daha kuvvetli bant da kullana bilirsiniz. Fakat sökerken iz bırakıp, kağıda zarar verebilir. (Kuvvetli bant ihtiyacınız olursa bizimle mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz.) merbakar@gmail.com

   Sil
 56. MERHABA ALÇIPAN OLAN OFİS DUVARINA MANTAR PANO İLE ARA ARA SÖKÜP TEKRAR TAKABİLECEĞİM GİBİ DEKORASYON YAPMAK İSTİYORUM DUVARA SABİTLEMEK İÇİN CIRTLI BANT KULLANSAM UYGUN OLUR MU?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Arkası yapışkanlı cırt bant veya iz bırakmayan, kolay çıkan çift taraflı etli bantları kullanabilirsiniz.

   Sil
 57. Merhaba bnm adım ekrem duvarıma çoklu çerçeve asıcamda ama duvarımı delmek istemiyorum çift taraflı bantla yapiştirsam iz bırakırmı ve çift taraflı bandın iyisini nerden bulabilirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Ekrem Bey,
   3m, Vodaseal gibi markaların çift taraflı iz bırakmayan bantları var. Kaldırma kuvveti ambalajın üzerinde yazar. Çıkartırken ucundan çekiyorsunuz sakız gibi uzayıp çıkıyor. Bulamazsanız bizimle iletişime geçin merbakar@gmail.com

   Sil
 58. Ben duvara orta boylarda basket potali ahsap yaptim band kullansam tutar mi zaten potanin kendisi plastik sadece arkası orta kalinlikta ahsap

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Basit oyuncak, plastik toplu basket potası ise kalın çift taraflı bant kullanabilirsiniz. Ağır ise montaj yapıştırıcısı kullanın. (Pattex PL600 Montage)
   http://urun.n11.com/yapistirici-ve-bant/pattex-pl600-montaj-yapistiricisi-P140536621

   Sil
 59. Merabalar bizim duvarımız alçıpan duvara patafixle pano astık .ok hafif olmasına rağmen yapışmadı ve düştü duvar zarar gördü bunun için ne yapabilirim? birde bu duvarın çivi tutmadığını söylediler nasıl birşey asabilirim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alçıpan üzerine herhangi bir boya uygulanmadıysa üzerine bir şey tutturmak zor olur. Boyası varsa çift taraflı köpük iz bırakmayan bantları kullanın. Örn. 3m, Vodaseal

   Sil
 60. mdf tablo aldım duvara yapışıyor fakat kısa bir süre sonra hepsi düşüyor ne yapmam laIm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. (Yorumlara isim yazalım.)
   Yeterince kuvvetli bir köpük bant kullanmıyor olabilirsiniz veya duvarınızdaki boya çift taraflı bant kullanmaya müsait değildir. Duvarda silikonlu astarlanmış boya veya sentetik boya yoksa bantlar iyi tutmaz. Eski yöntem çivilemeyi deneyin.

   Sil
 61. duvarıma birkaç tablo yapıştırmak istiyorum fakat kiracıyım ne yapmam gerekir sizce

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Salihcan Bey,
   Çift taraflı iz bırakmayan köpük bantları kullanabilirsiniz.

   Sil
 62. Merhaba çift taraflı bantlar ile duvara her bir parçası 0,500 gr 3 raftan oluşan merdiven şeklinde bir rafı asmam mümkün mü? Sağlam olur mu? Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nesrin Hn.
   Çok kuvvetli bir bant kullanmanız gerekiyor. Ayrıca rafın üzerine ağır yük konulmaması gerekir.

   Sil
 63. metin; 50x75 bayrak aldım ev duvarına nasıl asabilirim ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Metin,
   Arkası iz bırakmayan, çift taraflı bantlı, kanca kullanılabilir. Bu kancalardan ip ile bağlanabilir. 3m, tesa v.b markalarda var.

   Sil
 64. isim:Asli.
  su bazli boya uzerine yine "su bazli boya+sedef" yaptirdik. duvardaki tablolar indirildi ve simdi de civi cakmak istemiyorum. Sedef boya uzerine tablo asmak icin oneriniz nedir? tesekkurler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslı Hn.
   Çift taraflı iz bırakmayan bantlardan kullanmanız gerekiyor. 3m, tesa v.b markalarda var.

   Sil
 65. Meraba koley gelsin isimin utku eve ses yalıtımı süngerlerden yapıcam ama çift taraflı bantla yapsam duvardaki boya önemli değil zaten boya yapılması gerekiyo süngeri tutarmı sizce

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Utku Can,
   Tutar, İnce çift taraflı bant kullanın. Birkaç şerit halinde boydan çekin.

   Sil
 66. merhaba ismim mine, 280*160 bir brandayı duvara asmak istiyorum. Fakat duvar boyasına zarar vermeden nasıl asabilirim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mine Hn.
   Brandayı köşelerden delip İz bırakmayan kancalı bantlar ile yapıştırabilirsiniz. 3m, tesa v.b markalarda var.

   Sil
 67. Merhaba ismim hilal
  Plâstik bir sepeti duvara monte etmek istiyorum içerisine 2-3 kilo ağırlık koyacağız çift taraflı bir bant kullandım tutmadı ayrica duvarın boyası zarar gördü o alana elektrik kablolarindan dolayi vidalamada yapamıyoruz nasıl tutuşabilirim yardımcı olabilir misiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hilal,
   Duvara çift taraflı bant ile birşey yapıştırmak istiyorsanız duvar yüzeyinin çok sağlam olması gerekiyor. Bunun dışında mecburen montaj yapıştırıcısı kullanmanız gerekiyor.(Pattex PL 600, Bison Montage v.b.)

   Sil
  2. Çok teşekkür ederim bison montage yapıştırıcı ile yapıştırdım tuttu ve çok sağlam oldu.

   Sil
 68. Merhaba. Sınıf duvarlarına etkinlik yapıştırmak istiyorum ama bant ile yapıştırırsam boya kalkabilir. Panomuzda yok. Ne önerirsiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kolay sökülen iz bırakmayan, duvara zarar vermeyen çift taraflı bantları kullanabilirsiniz. Sanal mağazalardan veya büyük yapı marketlerden bulabilirsiniz.

   Sil
 69. Merhaba ben hatice 3mm mdf plaka tabloyu nasıl asabilirim duvarzarar vermeden ve tablolar düşmeden teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hatice Hn.
   İz bırakmayan çift taraflı köpük bantları kullanmanız gerekiyor. Tablonun büyüklüğüne göre bant sayısını arttırın. Ayrıca duvar boyasının sağlam olması gerekir.

   Sil
 70. Merhaba , duvara yapıştırılan tek askılardan yapıştrdım ancak bişey asmamama rağmen tutmuyor ne yapmalıyım?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Duvarın temiz ve düz olması, su bazlı saten veya sentetik boya olması gerekiyor.

   Sil
 71. Merhaba iyi çalışmalar,
  Özel bir okulda idari amir yrd. olarak çalışmaktayım. Sergi sınıfımız açıldı ve öğrencilerimizin çalışmaları kalın çift taraflı bant ile duvara asıldı. Bunları kaldırdığımızda duvar boyasına ciddi şekilde zarar verdi. Duvara sürekli birşey asılacak nasıl bir çözüm yolu önerirsiniz?
  Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. (Yorumlara isim yazınız.)
   Çift taraflı iz bırakmayan, boyaya zarar vermeden sökülen bantlardan kullanmanız gerekiyor. (3m, Tesa, Vodaseal v.b. markaların var.) Bu bantları bulamazsanız diğer bantların duvara zarar vermesini engellemek için duvarın yağlı boya ile boyanması gerekiyor.

   Sil
 72. (Duygu)
  Merhaba. Mutfak duvarım fayans kaplı. Fayans delmeden, zarar vermeden 3lü kâğıt havlu vs askısı aşmak istiyorum. Zarar vermeden nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Ayrıca önereceğiniz ürünleri nerelerden temin edebilirim?
  Teşekkürler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Duygu Hanım,
   Fayans üzerine çift taraflı köpük bantlar iyi tutar. Ağar yapıştıracağınız nesnenin arkasında düz bir alan varsa bu bantlar iş görür. (Tesa,3M, Vodaseal, Henkel,Bimeks v.b markaların var.)

   Sil
 73. Adim seda
  Merhaba odama poster asmak istiyorum duvarlarım silinebilir boya hamur yatıştırıcılar zarar vermez gibi görünüyor fikir verebilir misiniz,duvara zarar vermek istemiyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Seda Hn.
   Hamur yapıştırıcı veya iz bırakmadan sökülen çift taraflı bantları kullanabilirsiniz.

   Sil
  2. Teşekkür ederimm 🤗🤗🙇‍♀️

   Sil
 74. Merhaba ismim onur.
  Banyo duvarları fayansla kaplı. Sanırım kaymayan fayanslardan (biraz pütürlü). Plastik tekli askılarla bornoz falan asmak istiyorum. Askının kendi bandı zaten taşımadı. Sıcak silikon denedim fakat o da taşımadı. Nasıl bir teknik kullanmalıyım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Onur Bey,
   Pütürlü yüzeylere bant daha zayıf tutuyor. Yapıştırıcı da çok uzun ömürlü olmaz. Daha kuvvetli bir köpük çift taraflı bant deneyebilirsiniz yine de uzun süre beklemeyebilir.

   Sil
 75. Merhabalar, kiraciyiz evin her yeri duvar kagidi tablo veya sticker vs asmak istesek cift tarafli bandi soktugumuzde kagida zarar verir mi? Birde aile agaci stickerleri var kendinden yapiskanli onlar da ayni sekilde cikardigimizda duvar kagidina zarar verir mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İsmail Hakkı Fırat,
   Duvar kağıdı sağlamsa, İz bırakmayan kolay sökülen çift taraflı köpük bantları kullanabilirsiniz. 3M, Tesa, Wodaseal v.b. markaların var.

   Sil
 76. Merhaba ismim serdat Duvar kağıdını çift taraflı bantla yapistirabilirmiyim yapıştırıcı kullanmak istemiyorum yapışkanlı folyolardada beğendiğim desen yok

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnce çift taraflı bant kullanılabilir. Boydan boya belirli aralıklarla yapıştılabilir. Fakat arada hava kalacağından uzun ömürlü olmaz, darbe ve sürtünmelerde soyulabilir.

   Sil
 77. Merhabalar yağlı boya tablom var duvar kağıdı üzerine çivi çakmak istemiyorum command çift taraflı bant aldım tabloyu asmak için yalnız üzerinde duvar kağıdı üzerinde kullanmayın
  talimatı var tabloyu duvar kağıdına nasıl asanilirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tans,
   Kolay sökülebilir, iz bırakmayan çift taraflı bantları kullanın. 3M, Tesa, Vodaseal v.b markaların var.

   Sil
 78. Merhaba selma ben, duvar kagidi ile kapli duvarima duvari delmeden cini tabak asmak istiyorum. Tabaklar 1 kg dan az agirlikta, ne onerirsiniz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selma Hn.
   Sökülebilir çift taraflı bantlar duvar kağıdında da kullanılabilir.

   Sil
 79. Meraba

  Bir tv ünitesi aldım rafları ve arka dolapları duvar asılanlardan fakat duvarım alçıpan kaplama olduğu için usta asamayız dedi bir öneriniz varmı ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Alper Bey,
   Duvar sadece Alçıpandan ise duvara montaj olmaz. Alçıpan arkasında beton duvar varsa daha derin bir delik delinip montaj yapılabilir.

   Sil
  2. Dış duvar olduğu için sadece alçıpan değildir arkası tuğla olmalı

   Sil
  3. Alper Bey,
   Tamam, deliği uzun deldirin. Çelik dübel veya kimyasal dübel kullanın.

   Sil
 80. Merhaba adım Selin 30×30luk mdf tablom var öğrenci evi olduğu için çift taraflı bant düşünüyorum. Hem sağlam hem çıkartırken kolay ve iz bırakmayacak ne önerirsiniz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selin,
   Çift taraflı iz bırakmayan köpük bantları kullanabilirsin. Tesa, 3M, Vodaseal v.b Tabi duvarın boyasının sağlam olması gerekir. Bazı duvarların boyası sağlam olmadığı için bant boya ile beraber düşüyor.

   Sil
 81. merhaba adım belkıs 5 parçalı mdf tablo satın aldım kiracıyım boya silinebilir değil wodasealin çift taraflı iz bırakmayan bantlarından alıp kullansam yapışır mı ? Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belkıs Hn.
   Plastik boyalı duvarlara yani silikonsuz su bazlı boyalara bu bantların çok iyi tutacağını sanmıyorum. Yüzeyin, düzgün pürüzsüz, kaygan ve tozsuz olması gerekir.

   Sil
 82. Merhaba
  Ben evimizin duvarına halka şeklinde iki obje asmak istiyorum.. objeler içi boş plastik hortum malzemesinden oluşuyor.. yani ağırlığı yok denecek kadar az.. tesa nın çift taraflı bandını aldım.. önceki okuduğum yorumlara istinaden görünmeyen bir yerde denedim ancak boya söküldü..nedeni boyanın su bazlı oluşu mu acaba ? Şimdiden teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Evet, su bazlı boyaların coğu astarsız uygulandığından zayıf oluyor ve duvardan çıkıyor.

   Sil
 83. Merhaba ben Hare
  13×18 cok hafif bir cercevem var birde etamin panom var ahsap. Bunları nasıl sabitlyebilirim duvara delmeden iz bırakmadan? Patafix nasil olur? Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hare,
   Patafix de olur fakat yine de çıkartırken iz bırakmayan, duvara zarar vermeyen çift taraflı bantlar daha iyi ve kuvvetli. Tabi duvarın boyası sağlamsa iyi sonuç alırsınız, aksi halde boya ile beraber düşer.

   Sil
 84. Merhaba,
  Duvar kağıdı kaplı olan salon duvarına daha sonradan iz bırakmayacak şekilde sökülecek bantlar ile tablo, büyük saat asmak istiyorum. Söküldüğü takdirde duvar kağıdına zarar vermeyecek veya iz bırakmayacak bant markası/modeli tavsiye edebilir misiniz lütfen? Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Özgür Kaya,
   Çift taraflı, iz bırakmayan, köpük, bantlardan kullanmanız gerekiyor. Yaklaşık 5-6 cm. şeritler halinde olan bu bantlar artık birçok firma tarafından üretiliyor. (Örn. 3M, Tesa, Vodaseal)

   Sil
 85. Ahsap kapiya ayna asmak istiyorum kiraciyim kapiya zarar vermeden nasil asabilirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. (Yorumlara isim yazınız.)
   3M, Tesa, Vodaseal v.b markaların kolay çıkan, iz bırakmayan, zemine zarar vermeyen çift taraflı bantlarını kullanabilirsiniz.

   Sil

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum
yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor
yazısına tıklayın.
* Yorumunuz 5 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.