TAVAN BOYASI DUVARA OLUR MU?,TAVAN BOYASINI DUVARA VURMAK,TAVAN BOYASI İLE DUVAR BOYAMAK,TAVAN BOYASINI RENKLENDİRMEK

    
    Tavan boyası içerisinde fazla kimyasal olmadığından en sağlıklı boyalardan biridir. Tavan boyasını duvara da kulla bilirsiniz fakat, duvarda yağlı boya olmamasına dikkat edin.
    İyi bir tavan boyası ele çıkmaz, üzerinizde veya elbisenizde beyaz leke bırakmaz. Tavan boyasını duvara vurduğunuzda silinemez, silindiğinde beze çıkar.
    Tavan boyanızı duvara kullanmak istiyorsanız yapışmasını kuvvetlendirmek için içine biraz beyaz tutkal da katabilirsiniz. Katacağınız tulkalı iyi ayarlayamazsanız size faydadan çok zarar getirir. Fazla tutgal duvarınızda pullanma ve çatlama yapar. Büyük bir teneke (17,5 kg.lık) tavan boyası için 1-1,5 kg. tutgal yeterlidir.
    Ayrıca daha önceden artan tavan boyanızı duvara kullanmadan önce boyanın bozuk olmadığına emin olun. Su katılıp kullanılmayan bir boya kısa zamanda bozulur.
    Tavan boyanızı renklendirirken de su bazlı renk tüpü kullanın. Renklendirmeyi yaparken 17,5kg.lık büyük bir tenekeye sadece birkaç damla atarak yapın. Tavan boyaları diğer boyalara göre daha çabuk renklenir. Fazla renk tüpü her cins boyanın bozulmasına yol açar.

7 yorum:

 1. Teşekkürler az öz kisaca isin özü 🖒

  YanıtlaSil
 2. Sıva yapılmış dış cepheye tavan boyası olur mu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sıvalı dış cepheye tavan boyası tutar ama hem cok çeker hem de dayanıksız olur.

   Sil
 3. duvar boyası ile tavan boyamanın sakıncası varmı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sadece plastik duvar boyası ile boyanabilir. (Su bazlı silikonsuz) Diğer boyalar da uygulanabilir fakat terleme veya parlama yapacağından tavsiye edilmez.

   Sil

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum
yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor
yazısına tıklayın.
* Yorumunuz 5 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.