TAVAN BOYASI DUVARA OLUR MU?,TAVAN BOYASINI DUVARA VURMAK,TAVAN BOYASI İLE DUVAR BOYAMAK,TAVAN BOYASINI RENKLENDİRMEK

    Tavan boyası içerisinde fazla kimyasal olmadığından en sağlıklı boyalardan biridir. Tavan boyasını duvara da kullabilirsiniz fakat duvarda yağlı boya olmamasına dikkat edin.
    İyi bir tavan boyası ele çıkmaz, üzerinizde veya elbisenizde beyaz leke bırakmaz. Tavan boyasını duvara vurduğunuzda silinemez, silindiğinde beze çıkar.
    Tavan boyanızı duvara kullanmak istiyorsanız yapışmasını kuvvetlendirmek için içine biraz beyaz tutgal da katabilirsiniz. Katacağınız tutgalı iyi ayarlayamazsanız size faydadan çok zarar getirir. Fazla tutgal duvarınızda pullanma ve çatlama yapar. Büyük bir teneke (17,5 kg.lık) tavan boyası için 1-1,5 kg. tutgal yeterlidir.
    Ayrıca daha önceden artan tavan boyanızı duvara kullanmadan önce boyanın bozuk olmadığına emin olun. Su katılıp kullanılmayan bir boya kısa zamanda bozulur.
    Tavan boyanızı renklendirirken de su bazlı renk tüpü kullanın. Renklendirmeyi yaparken 17,5kg.lık büyük bir tenekeye sadece birkaç damla atarak yapın. Tavan boyaları diğer boyalara göre daha çabuk renklenir. Fazla renk tüpü her cins boyanın bozulmasına yol açar.

3 yorum:

* Adınızı yorumlara yazınız.
* Hesabınız yoksa adsız seçeneğini seçtikten sonra isminizi yazarak yorumunuzu bırakınız
* Yorumların neredeyse tamamı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor yazısına tıklayınız.
* Yorumunuz yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.