EMPRENYE NEDİR?,EMPRENYE ÇEŞİTLERİ NELERDİR?,EMPRENYE NEDEN KULLANILIR?,EMPRENYE NASIL KULLANILIR?,EMPRENYE NEREDE KULLANILIR?

    Emprenye nedir?: Emprenye bünyesinde bulunan özel kimyasallar ile ahşap, mantar, tuğla, taş, mermer, beton, ham sıva, mat seramik v.b. yüzeylerde kullanılan ve yüzeyin içine işleyen bir koruyucudur.

    Emprenye çeşitleri nelerdir?: Su bazlı ve sentetik olarak ikiye ayrılabilir. Genellikle renksiz ve kullanma hazırdır, inceltme gerektirmez.
    Emprenye seçimi yapılırken yüzeyin emici olup olmadığına ve cinsine bakılarak uygun emprenye kullanılır. Örneğin ahşap ve mantar türevleri gibi yüzeyler için ahşap, ağaç emprenyesi kullanılır. Taş, duvar, beton, sıva seramik, mermer v.b. yüzeyler için taş emprenyesi kullanılabilir.

Emprenye neden kullanılır?: Emprenye ahşap ve mantar türevlerinin içine işler, mantar türlerinin oluşumunu önler, bakterilere ve tahta kurtlarına karşı korur. Duvar, taş, beton, mermer, tuğla, benzeri yüzeylere ise su itici özellik verir, koruma yapar, dayanımını arttırır, doğallığını bozmaz.

Emprenye nasıl kullanılır?: Emprenye kullanılacak maddelerde yüzeyin emprenyeyi emmesi ve içine işlemesi için boya veya vernik benzeri tabakalar olmamalıdır. Emprenye herzaman boya ve vernik uygulamalarından önce yapılır. Birkaç kat yapılabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum
yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor
yazısına tıklayın.
* Yorumunuz 5 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.