DUVARA SİMLİ BOYA YAPMAK, SİMLİ BOYA NASIL YAPILIR?, SİMLİ BOYA NASIL GÖRÜNÜR?, SİMLİ BOYA HAZIRLAMAK

   
(Güncellendi.) Duvarınızı sim pırıltısıyla canlandırmak, ışıl-ışıl yapmak istiyorsanız. Hazır simli boyaları kullanabilir veya kendiniz ince sim tozu ile hazırlayacağınız simli boyalar yapabilirsiniz.

HAZIR SİMLİ BOYANIN DUVARA UYGULANMASI 
    İçindeki ince simler sayesinde duvarda küçük pırıltılar oluşturan su bazlı renksiz iç cephe boyalarıdır.
 • Duvarınızı önce su bazlı silikonlu duvar boyası ile 2 kat boyayın. (Yeni boyanmış veya temiz duvar boyasının üzerine de olabilir.)
 • Su bazlı duvar boyanızın tamamen kurumasını bekleyin. (2-4 saat)
 • Hazır simli boyanızı önce iyice karıştırarak duvara 1 kat uygulayın.  (Bu boyalar  kullanıma hazırdır, inceltme gerektirmez.)
 • Yüzeydeki simi arttırmak için isterseniz 4 saat sonra ikinci katı da yapabilirsiniz.
Uyarı ve Tavsiyeler
 • Boyanızı kullanmadan önce ve boyarken de sık sık karıştırın. (Duvarda dengeli dağılım için.)
 • Duvarın temiz, kuru ve tozsuz olması gerekir.
 • Boyanızı kısa tüylü su bazlı saten sulosu ile veya küçük parmak rulo ile yapabilirsiniz.
 • Simli boyalar 0,75lt. ve 2,5lt. ambalajlarında bulunabilir. 0,75lt. kutu ile küçük bir odayı 1 kat boyayabilirsiniz.  

SİMLİ BOYA NASIL HAZIRLANIR? (Küçük bir oda için)
    Hobi malzemeleri satan yerlerden veya kırtasiyelerden ince toz simleri su bazlı boyanıza karıştırarak kendi simli boyanızı hazırlayabilirsiniz.
 • Duvarınızdaki boya çok eski veya plastik boya ise önce sadece 1 kat binder astar ile boyayın.
 • Bir oda için simli boya hazırlanacaksa 2,5 litre boyanıza küçük 2-3 kutu 45ml. lik ambalajda ince toz sim karıştırın. (resimde)
 • Simin boyanın içinde topaklanmaması ve eşit dağılması için boyanızı su ile inceltirken yavaşça karıştırarak siminizi dökün. (Çok iyi karıştırılması gerekir.)
 • Boyanızı duvara iki kat yapacaksanız ilk katı simi karıştırmadan yapın. Simi boyanızın son katına karıştırın. 
 • Bu ince toz simlerini hobi malzemeleri satan yerlerde, bazı yapı marketlerde veya internetten bulabilirsiniz.
Uyarı ve Tavsiyeler 

 • Boyanıza karıştırabileceğiniz en iyi simler ince toz simlerdir. Bazı toz sim çeşitleri: Hologram sim, altın sim, gümüş sim, yeşil sim, mavi sim, karışık renkte simler (altın-gümüş, altın-bakır, yeşil-mor v.b.). 
 • Temizlik yapılan duvarlarda simler zamanla azalabilir.
 • Uygulamadan sonra duvarda yeteri kadar sim göremiyorsanız. Üzerini kuru bezle silin. 

160 yorum:

 1. gerçekten süper bir fikir bunu muhakkak deneyeceğim

  YanıtlaSil
 2. kaç haftadır bu tekniği araştırıyorum çok sayıda yöntem duydum tutkalla sim karıştırıp son kat atmak birde transparan boyaya sim atıp son kat atmak sizce hangisi daha verimli olur boya simin parlaklığını azaltırmı sizden ricam bu konuda yardımcı olmanız ve bu konuda son noktayı koymanız ne yapacağımı şaşırdım

  YanıtlaSil
 3. En iyi yöntem (hazır) şeffaf simli boya yapmaktır. Tutgalla simi karıştırmaya gerek yok bence. Topaklanma yapabilir, ayrıca boyanın içine fazla atılan tutgallarda boyanın çatlamasına neden oluyor. Şeffaf boyaya karıştırmak daha mantıklı.

  YanıtlaSil
 4. selamlar bende simlı duvar boyası yaptırmayı düşünkyorum ama boyanabılır duvar kagıdının ustune sımlı boya teknıgı uygulamabılırmı?herhangı bır sorun yasarmıyım?yardımcı olursanız sevınırım.ve ayrıca sayfanıza bu teknıkle uygulanan duvar resımlerını eklemenız mumkunmu?sımdıden tskurler

  YanıtlaSil
 5. Sorun yaşamazsınız. Duvar kağıdı iyice kuruduktan sonra (birkaçgün)üzerini önce su bazlı silikonlu boya ile boyayın. Bu boya da iyice kurudukta sonra üzerini bulabilirseniz hazır simli boya ile 1 kat boyayın. Hazır boya bulamazsanız yukarıdaki tekniği uygulayın.

  YanıtlaSil
 6. merhabalar.bende bu tekniği uygulamak istiyorum. Fakat boya konusunda hiçbir bilgim yok. Subazlı boya dediğiniz normal duvar boyası değilmi? Birde mesela duvarı pembeye boyasak direkt olarak pembe boyaya atsak verimli olurmu?Yoksa simi şeffaf boya ilemi karıştırıp atıcaz? Boyayı uyguluyacağımız duvar saten duvar olmasa mahsuru olurmu? Bildiğimiz klasik duvarlardan yani...

  YanıtlaSil
 7. Su bazlı silikonlu boyalara simi karıştırabilirsiniz. Herhangi bir renkte duvar boyasının içine simi katabilirsiniz. (Kendini gösterir.) Simi karıştıracak şeffaf boya bulamazsınız ama hazır olarak şeffaf simli boya bulabilirsiniz. Bunlar boyaya karıştırılmaz. Su bazlı boyadan sonra yüzeye uygulanır. (Alt boyanın rengini gösterir (Gümüş sim, altın sim.) Yüzeyde ışıldar. Herhangi bir duvara simli boya yapabilirsiniz yüzeyi yağlı boya olanlar hariç.

  YanıtlaSil
 8. bende cocuk odasına yapmak istiyorum malum çocuklar duvarı boya kalemıyle boyaya biliyorlar. toz pembe istiyorum gümüş simler silindimi simler cıkarmı kötü görüntü olusurmu? birde hazırmı daha parlak durur yoksa kendimizin katıgı sim daha güzel durur ?

  YanıtlaSil
 9. Evet simli boyalar silindiklerinde simleri zamanla çıkar. Size gümüş sedef boyayı tavsiye ederim. Hem güzel ve parlak görünür hem de çok rahat silinir.

  YanıtlaSil
 10. merhabalar, ben boyayı aldım ve 2 kat surdum fakat bazı noktalarda cok yogun ve bazı noktalarda az gorunuyor ve cok olan bolgeler sankı baca akmıs gıbı kotu gorunuyor neyı yanlıs yaptım :( boyam bosa gıttı telefısı olamazmı

  YanıtlaSil
 11. (Yorumlara İsim Yazım Lütfen)
  Boya ızgarası kullanmanız duvara fazla boya uygulanmasını önler. Ayrıca simli boyayı uygulama sırasında sık sık karıştırmalısınız.!
  Sizin boyanın tekrar uygulanması gerekir. (Çok olan bölgeleri hafifçe zımparakayın.)

  YanıtlaSil
 12. merhaba,
  benimde evimin duvarlarında yoğun bir sedef var alt renkleride koyu ve ben bu renklerden sıkıldım. herhangi birşey yapmadan duvarın üzerine hangi boyayı kullanmalıyım. yani sedefin üzerine hangi boya tutar. simliboya da çok ilgimi çekti. sizce ne yapmalıyım. figen lekoğlu

  YanıtlaSil
 13. Sedef boya duvarda parlak durur. Üzerine uygulayacağınız herhangibir boya iyi yapışamaz bu yüzden önce bir kat geçiş astarı uygulayın. (Koyu renkleri de kapatır.)
  Kuruduktan sonra üzerine 2 kat istediğiniz boyayı yapın.
  Kolay gelsin..

  YanıtlaSil
 14. bunun için önereceğiniz bir marka var mı ve ne zaman yapmalıyım boyayı kış mı bahar mı daha uygun bu işlem için?

  YanıtlaSil
 15. Bilinen markalardan olabilir. (Polisanın var.)
  Artık soğuklar bitiyor. Bu aydan sonra yapılabilir.

  YanıtlaSil
 16. arkadaşlar bu kadar uğraşmayın blow su bazlı şeffaf boya ve simini alıp karıştırıp kullanabilirsiniz istediğiniz sonucu elde edbilirsiniz M.Naci Ay

  YanıtlaSil
 17. arkadaşlar
  boyasan boya firmasının ürünü olan butik simli şeffaf boya muhteşem bir ürün olduğu sizler ile paylaşmak istedim ürün şeffaf bir ürün olduğu için yeni veya eski boyalı yüzeyin üzerine kolayca uygulanabilen bir ürün zeminin özelliğini değiştirmeden üzerine dekoratif simler veren evinizin ve iş yerlerinizin çok farklı bir havaya sokacağından eminim ben parfümeri mağzamızı yaptık gelen bayanlar duvarları sormaktan bizler cevap vermekten yorulduk müthiş bir ürün yapmışlar tebrik ediyorum
  firma tel : 0 232 376 71 40 ümit bey

  YanıtlaSil
 18. Simli boyanin üstüne yeni bir boya yapılırmı?

  YanıtlaSil
 19. (İsimleri yazalım)
  Evet, eski boyanız hazır simli boya ise üzerine geçiş astarı kullanıp sonra başka bir boyaya geçebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 20. simli boya yaptıktan sonra efektde yapılsa nasıl durur acaba

  YanıtlaSil
 21. (Yorumlara isim yazın.)
  Efekt boya altta kalan simi kapatacaktır.
  Fakat efekt boyaları baskı ve desen ruloları ile yapıldığında alttaki renk ortaya çıkar. Yani sadece desenli bölgede sim görünür.

  YanıtlaSil
 22. Simli hazır beyaz boya varmı acaba ??

  YanıtlaSil
 23. Bildiğim kadarıyla yok. Şeffaf var.

  YanıtlaSil
 24. SİMLİ ŞEFFAF BOYA VAR ZEMİN ÖZELLİĞİNİ DEĞİŞTİRMEDEN UYGULANAN BİR BOYA BUTİK SİMLİ ŞEFFAF BOYA

  YanıtlaSil
 25. Simli şeffaf boyayı kendiniz hazırlayabilirsiniz.Bu konuda yardımcı olabilirim. SİM TOZU ÜRETİCİSİYİM, istediğiniz miktarda altın ve gümüş renk sim temin edebilirim.sanalpazar sitesinde satbunu isimli kullanıcıyız. kredi kartınızla direk olarak oradan satın alabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 26. Merhaba,
  Duvarıma simli boya uygulaması yapmak istiyorum fakat ileride tekrar boya yaptığımda boyanın iyi tutmayacağı duyumunu aldım sizce doğru olabilir mi?

  YanıtlaSil
 27. Evet, yüzeyi parlak bıraktığından zımpara ve geçiş astarı uygulamasından sonra başka boyaya geçebilirsiniz. (Yağlı boyada gerek yok)

  YanıtlaSil
 28. slm yarın evimi boyuyacam kum beji rengi boya aldım ama kum bejine gumuş simmi yoksa altın sarısı simmi gider rca etsem cvp verirmisiniz

  YanıtlaSil
 29. Tamamen zevkinize göre yapın. İkisi de olur. Hangisi içinize daha çok siniyorsa onu kullanın. (Ben gümüş kullanırdım.)

  YanıtlaSil
 30. selam ben kapılarımı ve yer döşememi değiştirdim kapılarım krem yer döşeme ise sonsuz lareks açık ton yani şimdi boyayı hangi renk yapacağıma karar veremiyorum aslında kum beji istiyoruz ama sizde fikrinizi beyan ederseniz sevinirim bu arada bende yatak odası ve çocuk odasında sim düşünüyorum kum bejine gümüş renk tevsitye etmişsiniz tavsiyenizi dikkate alacağım sağlıklı günler

  YanıtlaSil
 31. Kum beji iyi bir seçim. Genel olarak eviniz açık renkden oluşuyor. Işık alıyorsa kum bejinin daha koyusu barok bej v.b. renkler de olabilir.

  YanıtlaSil
 32. Merhabalar bende koridorumu macchiato rengine boyadim hazir boyayla cikis kapimda beyaz renk yarin boyanin devamini simle tamamliyicam Sizce hangi renk simi tercih etmeliyim? Vede hazir boyaya sim katabilirmiyim ? Tesekkurler .seda

  YanıtlaSil
 33. Hazır boyaya ince toz sim katabilirsiniz. Boyanızın üzerine hazır simli boya yapacaksanız altın sim olabilir.

  YanıtlaSil
 34. ben de kızımın odasını pembe boyaya gümüş sim karıştırarak boyadım. çok hoş oldu. sanki duvarı hafifçe silmek, üzeri boyayla kaplanan simleri açığa çıkaracak gibi geldi bana. siz ne dersiniz, silmeli miyim?

  YanıtlaSil
 35. iyi gunler simli boyalar bağzı duvarlarda tutmayıp akabılıyormus bu konu hakkında bılgı verırsenız sevınırım..

  YanıtlaSil
 36. (Lütfen İSİM yazalım.)
  Simli boyalar parlak yüzey oluşturan boyalar üzerine tutunamazlar. (Örneğin : Sentetik boyalar(yağlı boya), vernik, lake)

  YanıtlaSil
 37. silikonlu yarı mat boyanın uzerinde sim tutarmı yanlız duvar badana olana ola 0oola bıraz duzlesmıs bu sımın tutmasına engelmi?

  YanıtlaSil
 38. Beyaz duvar boyasi icnde hangi renk sim daha cok parlar? Sim tozu koctasta varmi acaba?

  YanıtlaSil
 39. Alci siva olmayan duvarda sim parlarmi?

  YanıtlaSil
 40. Duvar düz alçılı olmasa da olur. Gümüş, altın veya hepsinin karışımı renk değiştiren ince toz hologram sim olabilir. Koçtaş'da var mı bilmiyorum. Telefonlarını sitesinden bulup sorabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 41. benım duvarım duz alcılı degıl puruzlu duvara efekt yapımı olabılrımı....ben nasıl yapıldıgını gordum kendım uygulamak ıstıyorum...benı aydınlatırsanız sevıınırım

  YanıtlaSil
 42. Slm saten boya olmayan duvarda sim boya uygulaması nasıl durur vede açık lilaya ne renk sim katmalıyım ?? Teşk.

  YanıtlaSil
 43. Plastik üzerine de efekt yapılabilir. Sadece duvar yüzeyinin sağlam olduğuna emin olun. (Çatlama, kabarma v.s.)

  YanıtlaSil
 44. Duvara hazır şeffaf simli boya yapacaksanız saten olması şart değil. Duvarın temiz ve sağlam olması yeterli. (Çatlama, kabarma, dökülme olmasın.)
  Simde genellikle altın tercih ediliyor ama siz yine de zevkinize göre seçin.

  YanıtlaSil
 45. salon ile ara yeri efek boya yaptırdım yalnız pürtüklü duruyor... yapan boyacı sedef boyayı sürdü deri aparatla desen verdi yalnız pürtüklü duruyor normal mi...

  YanıtlaSil
 46. Sedef boya inceltilmeden kullanılır. Dolayısıyla kalın bir boyadır. Bu yüzden yapılan desenlerde düz değil pütürlü olur. Normaldir.

  YanıtlaSil
 47. ben iyi anlatamadım galiba boyacı salonumu efekt yaptı deri aparatı kullandı yaptıgı desende bazı yerlerde alt boya görünüyor desenini cok bozuk cıkarmıs ve pürtüklü duruyor silinirmi bilemem elimi degdigim zaman pütür pütür ablamda aynısını yapmıs onun duvarında desenleri güzel hoş duruyor ve duvarı kaymak gibi boyacısı özenle yapmıs ben eskisi gibi duvarımı saten boyarsam olur mu ?? maliyeti yüksek olur mu hangi islemler yapılır bilgi verirseniz sevınırım

  YanıtlaSil
 48. Önce düz bir zemin için pürüzlü yüzeylerin zımparalanması gerekir.
  Ardından 1 kat transfer astarı kuruyunca 2 kat su bazlı boya yaptırabilirsiniz. (Katlar arasında en az 2-3 saat bekleyin.)
  Transfer astarı tüm ev için 2,5lt+2,5 lt. yaklaşık 40 tl.
  Silikonlu su bazlı boya 7,5 lt. yaklaşık 60 tl.

  YanıtlaSil
 49. ben salonumla ara yeri boyamak istiyorum sedef boya ile efekt yapıyorlar yoksa su bazlı boyamı yapsam duvarım saten boya hangisi daha kulllanıslı ve uzun ömürlü olur hangisi daha cok silmeye gelir karar veremedım sizce hangisini tercih etmeliyim...????

  YanıtlaSil
 50. (LÜTFEN İSİM YAZALIM)
  Silme sizin için önemli ise sedef boya çok daha iyi silinebilir, uzun ömürlüdür, desen de yaptırabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 51. Mrb Elcin ben salon ve arayi alt kata kum beji uste inci beyazi sedefli boya yaptircam en sonda dekor sim istiyorum baski boyayi sedefemi uygulamamiz gerekiyor yoksa simemi?

  YanıtlaSil
 52. Desen baskısını sedefe yapmalısınız. Üzerine simli boya yapacaksınız. Fakat parlak sedef üzerine sim iyi tutmayabilir.

  YanıtlaSil
 53. evim boyatcm duvar kagıdımı yapsam yoksa saten mı karar veremedım duvar kagıdı maliyeti boyadan yüksek olur mu hangisi daha kullanıslı maliyeti düşük olur "

  YanıtlaSil
 54. Duvar kağıdının maliyeti boyanın maliyetinin yaklaşık 3 katı. Üstelik sonradan sökmek de çok zor. Desenli boyalardan da yaptırabilirsiniz. (Sedef boya)

  YanıtlaSil
 55. Merhaba boyanın üzerine simli şeffaf boya alıp uyguladım, sonuç hüsran oldu duvarın tavana yakın kısımlarında simler birikiyor üzerinden silmeye çalıştığımda dağılmadığı gibi daha kötü topaklandı.sanki yukarı kattan su almış gibi görünüyor. küçük parmak rulo ile tekrar denedik sonuç aynı oldu. tavana yakın kısımlar için başka bir püf noktası olmalı aydınlatırsanız sevinirim. emre.

  YanıtlaSil
 56. Simli boyalarda biriken simlerin dağılması için ilk kullanımdan önce ve kullanırken ara ara boyayı çok iyi karıştırmak lazım.
  Uygulama kısa tüylü rulolarla yapılmalı. Üst kısımlar ise kağıt bant çekilerek parmak rulo ile yapılabilir.

  YanıtlaSil
 57. bende evimi boyacam acik oturma odasini acik gri yatak odasini mor cocuk odasinida bej yapmayi dusunuyorum hangi renk simleri kullanmaliyim ve mesela renli boyanin icine direk sim atila bilir miduvarda eski boyada var guzel sonuc alir miyim

  YanıtlaSil
 58. Zaten hazır simli boyalargenellikle gümüş ve altın rengi oluyor. Gümüşü kullanabilirsiniz. Renkli boyanın içinde de sim atılabilir. Belirgin olması için çok fazla konulması gerekir. (2,5 lt. için 3_4 adet) Boyayı 2 kat yapıp sadece son katın içine sim koyun.

  YanıtlaSil


 59. Merhabalar ya ben yaklasik 2sene önce yatak odasinindaki Bazanin arka cepheye bakan duvari Hazirsimli Boya ile Cerceve Sekli vererek Boyadim, ama su anda o cerceve yapilan simli boyanin ic tarafindaki alandaki >Duvar Malesef Küflendi yani mantar olusmaya ve duvar da kücük siyah lekeler ortaya cikti! Isin garip tarafi sadece Simli Boya yapilan yerin boslukta kalan ic taraflarinda Küflenme var! Yani simli yerde ve simli yerin dis tarafin da herhangi bir sorun yok, ama ic tarafi küf dolu!!! Benim yardim istedigim konu su; Bu yapmis oldugum simli boyayi duvardan tam olarak nasil cikarabilirim? Sanirim bu yapmis oldugum cerceve seklindeki simli duvarin ic tarafindaki yerler hava almiyor ve o nedenle duvarda küf meydana geliyor! Yapmam Gereken nedir? Bilgisi olup da yazan arkadaslara simdiden Tesekkür ederim! Iyi Günler Dilerim,

  YanıtlaSil
 60. Ali Bey,
  Tam olarak çıkarmak için boya sökücü kullanmalısınız. (Metylan marka oldukça etkili.)
  * Duvara bir tahta veya metal spatula yardımı ile sürün.
  * 20-25 dakika bekleyin.
  * Yumuşayan boyayı spatula yardımı ile çıkarın.
  * Tamamen çıktıktan sonra duvarı yıkamalı veya sabunlu bez ile silip durulamalısınız. (Aksi halde boya sökücünün kalıntıları yeni yapacağınız boyayı da etkiler.)
  * Mutlaka kalın eldiven kullanın.
  * Yeni yapacağınız boya plastik boya olabilir. En iyi nefes alan boyadır.

  YanıtlaSil
 61. Sevgili teknik rehber, ben evimin beyaz yagli boya olan tırabzanlarını ve merdivenin metal renkli olan laminant çerçevelerini golf Yada simli boyamak istiyorum. Varak ağırlıklı olan ev dekorasyonuma uyum sağlaması icin hangisiyle ve nasil boyamam konusunda bana detaylı bilgi verirseniz çok mutlu olurum... AHU

  YanıtlaSil
 62. Ahu Hn,
  Yağlı boya üzerine simli boya tutmaz. Krem rengi yağlı boya yapıp metal yerleri de altın yaldız selülozik boya uygulayabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 63. merhaba ben duvarima simli boyayi uyguladim .boyanin rengi beyazdi.ama kuruduktan sonra sarardi ve cok kötü gözüküyor .ne yapmam gerekiyor ? lütfen yardimci olurmusunuz

  YanıtlaSil
 64. Üzerine 1 kat geçiş astarı uygulayıp, kuruduktan sonra istediğiniz boyayı uygulayabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 65. merhaba.yeni yaptırdığım simli ve pütürlü beyaz renk duvar kağıdım hiç parlamıyor.üzerine gri renk sim yapıştırmak istiyorum. bunun için önerebileceğiniz yöntem nedir?

  YanıtlaSil
 66. Küçük bir alan ise simli sprey kullanabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 67. slm.ismim kerim.duvarlarımda yer yer çatlaklıklar var.boyadan önce ne yapabilirim.ve çatlak gideren önerebileceginiz bi boya markası varmı.teşekürler

  YanıtlaSil
 68. Kerim,
  İnce kılcal çatlaklar ise (boya çatlağı ise) boyadan önce 1 kat binder astar üzerine de örtücü astar uygulanabilir.
  Kalın çatlak ise çatlak yarım cm. açılıp içine poliüretan mastik uygulanabilir. Kuruyunca üzerine ince bir alçı ve boya yapın.

  YanıtlaSil
 69. Ustam kolay gelsin, benim evin ic kismi ve tavanlar plastik boya ile boyandi rengi duvarlar beige, tavan beyaz, biz evin rengini beyaz yapmak istiyoruz plastik boya herzamanki gibi,
  aldigim kutuda 12 kg plastik beyaz boya var
  12 kg°lik kutuya kac gram gumus sim koymaliyim??
  ayrica metod anladigim kadariyla su sekildemi uygulanacak?
  once eski boyanin uzerine astar beyaz boya atacagim, sonra beyaz plastik boyayi atacagim, sonra beyaz boyaya karistiracagim gumus renkli simli beyaz boyayi uygulayacagim dogrumu? tavanlarada simli boyayi uygulamam dogru olurmu? ilginiz icin tesekkurler

  YanıtlaSil
 70. Mehmet,
  İlk kat astar niyetine atıldığı için sim karıştırmayın.
  İkinci kata kalan 6-7 kg boyaya 6-8 adet sim katabilirsiniz.
  Tavanda da aynı şekilde yapılabilir.

  YanıtlaSil
 71. su bazlı silikon plastik boyaya sim kattım hiç beğenmedim çok kötü oldu nasıl temizleyebilirim duvardan çıkartmak çok zor zımpara falan olmuyor.

  YanıtlaSil
 72. 1 kat geçiş astarı uygulayın. Kuruyunca 2 kat istediğiniz boyayı yapın.

  YanıtlaSil
 73. Selamlar yeni eve tasinacagiz nasip olursa tam silinebilir su bazli slikonlu boyaya sim uygulanirmi olursa nasil olur.yardimci olursaniz sevinirim

  YanıtlaSil
 74. Merhabalar bizde evimizi simli boya yapacagiz boya igde renginde ve slikonlu boya annem renk renk sim almis kirmizi yesil sari mavi ve mor biz simli boya almadik sadece sim aldik boya yapildiktan sonra simi boyanin uzerine biz dokecegiz biz ilerde duvari silersek eger simi giderse kirmizi veya digerleri kotu gorunur mu acaba ?

  YanıtlaSil
 75. (Yorumlara isim yazalım.)
  Sim silinince zamanla kaybolabilir. Kötü görünmez sonuçta her kısımdan eşit miktarda silinirse aynı miktarda kaybolacak. (Boyaya sim katacaksanız son kata katın.)

  YanıtlaSil
 76. MERHABA BEN MEHMET.EVIMI SIMLI BOYA ILE BOYADIM FAKAT ONCESINDE ASTAR VE SONRASINDADA JOTUNUN SU BAZLI SATEN BOYASINI KULLANDIK FAKAT DUVARDA PUTUR PUTUR DURDU.NE YAPMAMIZ GREKIYOR BILMIYORUM.


  YanıtlaSil
 77. Mehmet,
  Boya gerçekten su bazlı saten olmayabilir ya da simli boyada sorun vardır. Zımpara yapılıp tekrar su bazlı boya sonra da sim yapılması gerekir.

  YanıtlaSil
 78. Merhaba, ben subazlı polisan açık pembe boyanın içine gümüş sim kattım ama olmadı. Duvarda çoğu simin üzeri boyanmış ve gri tonda küçük nokta halinde kaldı ve bu nedenle duvar rengi lilaya döndü. Sebebi simi en baştan kattığım için ve ikinci bir kat daha boya vurup ilk kattaki simi boyamış olabilirim. Öneriniz nedir şuan benek benek ve rengi çok çirkin, parlayan pek bir şey de görünmüyor..

  YanıtlaSil
 79. (Yorumlara isim yazalım.)
  Boyaya sim katılacaksa ince toz sim olmalıdır ve bu sim boyanın son katına karıştırılmalıdır. 1 kat örtücü astar veya geçiş astarı uygulayıp çirkin görünümü ortadan kaldırın.

  YanıtlaSil
 80. Merhaba ben Melahat.
  Marshall damla sakizi rengine boyadim oturma odasini.kirislerde yine ayni markanin sanirim simli şeffaf rengini uyguladim.kat kat uygulamak gerekti ama sim yoğun olmadi ve o bölgeler parlak durdu JEL gibi düşünün.bu yil Polisan yine ayni tonlarda kullanicam. Fakat o parlak yerler kapanirmi yada üzerine kirtasiyeden toz sim aksam uygulanabilir mi?
  Teşekkürler..

  YanıtlaSil
 81. Melahat Hn.
  Sim üzerine yeni bir boyadan önce 1 kat geçiş astarı uygulamanızı öneririm. Boyanızın 2. katına ince toz simleri iyice karıştırıp uygulayın. Parlaklık da yapmaz.

  YanıtlaSil
 82. merhaba
  duvarlar su bazlı slikon silinebilir boya.tamamen değilde sadece üzerine simli desen vermek istiyoruz.salon duvar rengi mum ışığı.antre rengi ise biraz daha açık renkte.bir kaç sorum olacak.1.üzerine ne renk sim uygulanabilir.gümüş ve altın arasında karasızım.2.bu uygulamayı rulo dışında nasıl bir aparatla uygulayabilirim? çünkü rulo biraz daha ustalık gerektirir.köşe ve kenarlarda sorun yaşamam 3.sorum ise bu uygulama mutfak duvarında nasıl durur.sizce uygunmudur ?
  hangi boyayı almalıyız marka önerisi yaparsanız memnun olurum.
  şimdiden teşekkürler...
  mehmet ali

  YanıtlaSil
 83. (Yorumlara isim yazalım.)
  1) gümüş sim daha uygun olabilir. 2) Sim uygulamasında parmak rulo kullanın kenarlarda da işe yarar. 3) Mutfak çok sade ise uygulanabilir. (Normalde mutfakta pek tercih edilmez.) Polisan'ın hazır simli boyalarını kullanabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 84. Ben songül yalçın kızımın odasına Polisan Simli boya yapıcam fakat yorumlarda anladığım kadarıyla hava almıyormu alerjik asdımi var sıkıntı yaşarmıyiz

  YanıtlaSil
 85. Songül Hn.
  Alerjik bir sıkıntı yaşayacağınızı zannetmiyorum. Oda kullanılmadan önce birkaç gün boyanın iyice kurumasını bekleyin. Hava almayı çok kısıtlamaz ama bu yönden en iyi boya plastik boyadır.

  YanıtlaSil
 86. Seda;
  Merhaba ben plastik boya ile duvarımı boyadım.
  Blow şeffaf boyama blow 100 gr sim döktüm bire birde sulandirdim (nalbur öyle dedi) .Fakat sim belli belirsiz oldu 100 gr daha sim koysam olurmu.uygulamayı bitirmeden daha Ne yapmalıyım? Simdiden teşekkür ler

  YanıtlaSil
 87. Seda Hn.
  Simi sadece son kat boyaya karıştırın.

  YanıtlaSil
 88. Barbaros DOĞAN16 Eylül 2014 23:02

  Ustam siyah renkte alpina silan boyayı tek kat uygulayıp 2. katta boyanın içine polisan hazır altın rengi simli boyayı karıştırıp uygulasam sorun yaşarmıyım. diğer türlüsü bana daha zor gibi geldi diğer yorumlardaki pütürleşmeler v.s birde kestirme diye tabir edilen kısımlarda fırça uygulasam duvardaki sim büünlüğü bozulur mu? şimdiden teşekürler.

  YanıtlaSil
 89. Barbaros,
  Karıştırma bence sim içinde kaybolur. Boya kuruyunca üzerine sür. Kestirme yerlerine kağıt bant çekip küçük rulo ile uygulama yapabilirsin.

  YanıtlaSil
 90. Merhaba ben esra benim evinin duvarları baskı desen ama çok yoğun ve koyu kahverengi ve ben bundan nasıl kurtulabilirim fikir istiyorum sizden lütfen...

  YanıtlaSil
 91. Esra Hn.
  Baskı pürüzlü ise zımpara yapın sonra 1 kat geçiş astarı uygulayın. Pürüzlü değilse direkt 1 kat geçiş astarı uygulatın sonra yeni boyanızı yapın.

  YanıtlaSil
 92. Merhabalar duvarim yağlı siyah mat boyadir bunun üstüne Simli boya uygulamak istiyorum uygulamam mümkünmüdür iyi çalışmalar

  YanıtlaSil
 93. Bahattin Bey,
  Sentetik boya (yağlı boya) nın üzerine simli boya tutmaz.

  YanıtlaSil
 94. Çiğdem Çiçek
  merhaba 1.5 yıl önce boyanmış bir duvarımın üzerine simli şeffaf boya ile boyayabilir miyim* Duvar temiz olduğu için sadece sim görünümünü istiyorum ve hangi markada tercih yapmalıyım yardım ederseniz çok mutlu olurum:)

  YanıtlaSil
 95. Çiğden Hn.
  Polisan'ın simli boyasını biliyorum. diğer bilinen markaların simli boyasını da kullanabilirsiniz. Duvar temiz ise simli boyayı direkt kullanabilirsiniz. Gerek görürseniz 2. katı da yapın.

  YanıtlaSil
 96. Slm duvarlarım saten alcı üzerine pilastik boya ile boyadım ve son katına sim attım ama simlerim kalın sim ve parlamıyor duvarda bayanın içinde kum varmış gibi bir görüntü oldu ne yapmalıyım

  YanıtlaSil
 97. (Yorumlara isim yazalım.)
  Zımpara yapın. 1 kat geçiş astarı uygulayın. 2 kat boya uygulayın. Sim isterseniz ince simi sadece 2.kata karıştırıp sürün.

  YanıtlaSil
 98. merhabalar gri duvar boyasına altın sim nasıl durur sizce ?

  YanıtlaSil
 99. Sedef Hn.
  Zaten gümüş çok belli olmaz Altın daha iyi olur bence de.

  YanıtlaSil
 100. ben evimin antresini simli boyatmak istiyorum evimin ana rengi kumsal rengi oluyor antrede öyle içine gümüş rengi sim atacaklar nasıl olur bilmiyorum ama birde simi duvarda su şeklinde dalgalar halinde istiyorum onun için özel bir alet varmı yoksa fırça ilemi yapıyorlar teşekkürler

  YanıtlaSil
 101. (Yorumlara isim yazalım.)
  Zaten kumsal rengine gümüş sim olur. Dalgalanma için aparat yok fırça ile yapılır.

  YanıtlaSil
 102. mrb elimde fil diçi boya var ama içine farklı renk arıştırmak isityorum sizce hangi renk karıştırmalıyım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Renkli boyayı renklendirmek zordur. Fildişini şampanya renk tüpü ile şampanyaya yaklaştırıp kullanabilirsiniz.

   Sil
  2. slm ben pudra rengi boyaya sarı sim uyguladım pek gorunmuyo simdide gümüş rengi sim uygulamak istiyorum nasıl olur acaba bir fikir verebilirmisiniz tsklr

   Sil
 103. (Yorumlara isim yazalım.)
  Simi içine kattıysanız miktarı arttırıp sadece boyanın 2. katına karıştırın. Simli boya uyguladıysanız. Kuruduktan sonra bir kat daha uygulayın. Gümüş simde belli olacaktır.

  YanıtlaSil
 104. ümit
  evde küçük tadilat yaptım evin boyasından boyacıya yaptırdım yalnız boyanın rengi açık çıktı boyacıya geri gittim adam seçtiğin rengin numarasını maki naya girdik diyor.geri almıyor yapılacak bir şey olmadığını söylüyor ne yapmalıyım

  YanıtlaSil
 105. Ümit Bey,
  Bana mail ile ulaşın. merbakar@gmail.com

  YanıtlaSil
 106. Simli boya yaptim simler görünmüyo ne yapabilirim

  YanıtlaSil
 107. Özlem Hn.
  Boyanın içine sim attıysanız. Sim az gelmiştir. Boyanın ikinci katına sim karıştırılırsa daha iyi olur. Duvarınızı nemli bir bez ile silmeniz simleri biraz belirginleştirebilir.
  Boyanın üzerine yapılan hazır simli boya ise daha belirgindir. Gerekirse 2. kat yapılabilir.

  YanıtlaSil
 108. Boyamın ıcıne sım koymak ıstıyorum fakat duvarı sılerken sorun yasarmıyım ve ılerıde boy a yaptırmak ıstedıgımdesorun yasarmıyım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ali Bey,
   Duvardaki sim sildikçe zamanla kaybolabilir. Üzerine boya yaptırmak istediğinizde bir sorun olmaz.

   Sil
 109. Simle boyayı karıstırdıktan sonra sünger baskı yapılsa güzel olur mu sizce,olursa nasıl bir sünger kullanmak gerekir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sedef boya (desen boyası) ile karıştırırsanız olur. Diğer boyalar ile olmaz.

   Sil
 110. benm duvarlarımı kopük rengineiri simden attık gümüs istedigım gibi olmadı bazıları parlıyr bazıları nokta gibi duruyr simdi tekrar son kat boyanacak 10 litreye 3 kutu sarı sim kattım toz olandan sizce 1 kutu dahamı katsam belirgin olsun istiyorum gumuş simle karıstrsam olurmu tesekkur ederim yarın sabah boyam yapılcak hemen cevap verrseniz sevinirim


  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Küçük sim kutularından ise birkaç tane daha kullanın. Gümüş simle beraber olur. Simin çok iyi karıştırılması gerekiyor.

   Sil
 111. Merhaba ben boya yaptıracak bir kovaya ne kadar sim koyuluryor yardimci olun yagli boyama direk sim katSam olurmu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Erol Bey,
   Siminizi son kat boyaya karıştırın 15 lt. boyanın 2. katına 50 gr. 4-5 tane sim katın. Yağlı boyada da simi 2. son kata karıştırın, yağlı boyanın simi daha az göstereceğini tahmin ediyorum.

   Sil
 112. Beyaz pilastik boya nerek sim konur birde tavanlarında yağlı boya onda sim kullanılırmı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Meltem Hn.
   Beyaz plastik boyaya gümüş sim kullanabilirsiniz. Yağlı boyanın içinde sim çok belli olmaz.

   Sil
 113. Merhaba ben bir çocuk odasını mavi bir renge boyadım.Ve boyayı aldığım mağazadaki görevli boyayla duvarı boyayın ve üzerine simi üfleyin dedi .Bende denedim fakat kötü göründü.Şimdi bu simli duvarı yeniden nasıl daha güzel bir simli duvara dönüştürebilirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Son bir kat daha boya yapın. Siminizi iyice boyanızın içine karıştırıp uygulayın.

   Sil
 114. Slm bn mutfagimi boyamak istiyorum yagmurbulutu rengi boya aldim icine hangi renk sim almam gerek ltfn yardimci olurmusunz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dilek Hn.
   Genellikle gümüş ve altın sim kullanılıyor. Ben gümüş sim tavsiye ederim.

   Sil
 115. Simli boyayı nasıl kapatıp simsiz yapabilirim. Lütfen acil yardıma ihtiyacım var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Simli boyanın üzerine 1 kat örtücü astar veya geçiş astarı uygulayın. Astar kuruyunca üzerine istediğiniz boyayı uygulayabilirsiniz. Astarı bulamazsanız bizimle iletişime geçin, gönderelim. merbakar@gmail.com

   Sil
 116. tiner bazlı yağlı boyaya sim katılır mı ? boyanın rengi siyah olucak içine katılan simlerde altın sarısı ve gümüş renk

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tiner bazlı boyalara katılan simlerin çok görüneceğini sanmıyorum.

   Sil
 117. Slm mine ben.TV arkasındaki duvarı yaklaşık 8-9 ay öncesi Polisan x1 şeffaf izolasyon malzemesini su ile incelterek içinede kalın yoğun sim dökerek duvara uyguladım.fakat şimdi duvar kağıdı kaplamak istiyorum ne yapmalıyım.teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mine Hn.
   1 kat geçiş astarı uygulayın astar kuruyunca duvar kağıdınızı yapabilirsiniz. (İçindeki sim kalın ise astardan önce hafif bir zımpara yapın.)

   Sil
 118. mutfak dolaplarını hobi amaçlı satılan akrilik su bazlı beyaz boya ile boyadım. üzerine de akrilik su bazlı yarı mat vernik ile vernikledim. son katına boya simi katsan olurmu. şimdiden teşekkürler. Hakan Arslan

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hakan Bey,
   Olur sim karıştırabilirsiniz. Fakat temizlikte zamanla sim azalabilir.

   Sil
 119. Yağlı boyaya sim katılırmı TSK. Ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bulut,
   Yağlı boyada simin çok belli olacağını sanmıyorum ama çok katılırsa belki belli olur.

   Sil
 120. Merhaba, Polisanın uniq serisindeki simli boya ile normal su bazlı boyaya sim karıstırma arasındaki fark nedir? Polisana ekstradan para vermek yerine beyaza yakın grinin içine gümüş rengi sim karıstırsak nasıl olur? Bir de boyayı kendimiz yapacağız. Eski boya kum beji, astar kullanmadan boyayı uygulayabilir miyiz? Simdiden cevap için tesekkür ederiz. -orkun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Orkun,
   Polisan'ın simli boyası su bazlı boyadan sonra uygulanır. Eski boyanın rengini kapatmaz sadece simi bırakır. 1 ya da 2 kat sürülür. Düzgün sim bırakır. Boyaya toz sim karıştıracaksanız son kata karıştırın ve ince toz sim kullanın. Boyanın sadece son katına iyice karıştırın. Astara gerek yok. Toz sim kullanmak daha ekonomiktir.

   Sil
 121. Iyi aksamlar kum beji birde sis grisi boyanin icine nasil renk sim koymaliyim birde nekadar sim koymam gerek kum beji boya 15 kilo sis grisi 7bucuk kilo

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kumbeji için genellikle gümüş sim gri için altın sim tercih edilir. 15 lt için 4_5 adet ince toz sim 7.5 lt. içinse yarısı kadar kullanın. Simi son kata karıştırın.

   Sil
 122. Merhaba merdıvenlerımı beyaz yaglı boya ile boyamak ıstıyorum ıcerısıne sım karıstırsam olur mu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yağlı boyada sim belli olmaz. Denemek istiyorsanız son kata karıştırın.

   Sil
 123. Merhaba

  Metal profilden yaptığim masa ayaklarına Parlak krom görüntüsü vermek istiyorum, tavsiye edeceğiniz bir boya veya ürün varmı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Sprey boya kullanabilirsiniz. (Örneğin Akçalı sprey'in alüminyum, metalik gri veya gümüş renkleri olabilir.)

   Sil
  2. Boya tabancası kullanarak tavsiye edeceğiniz kutu boya varmı?aciklamasinda çok parlak yazdıqi icin Dyoluks krom sarı almayı düşünüyorum, sizce uygunmudur. Fatih

   Sil
  3. Fatih Bey,
   Kutu boya derken, yağlı boya mı.?
   Dyolux, Marhall Lux, Polisan x1 Antiaging v.b Bunların hepsi parlak

   Sil
  4. Tekrar Merhaba,

   Dyoluks krom sarı rengi ile metal masa ayaklarımı boyadım, lakin çıkan renk tonu istediğim gibi olmadı, benim istediğim parlak altın görünümü.
   1.Sorum :parlak altın görünümü elde etmek için yağlı boya üzerine nasıl bir uygulama yapabilirim, yağlı boya üzerine atabileceğim altın varak boya varmı? Varsa istediğim sonucu elde edebilirmiyim ve silmeye vs karşı dayanıklı olurmu?
   2.sorum : tutkalla yapıştırılan folyo varak uygulama işe yararmı ve sağlam olurmu?

   Sil
  5. Fatih Bey,
   1-Dyolux üzerine sentetik Varak uygulayabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla Polisan ve Permolit'de var. Katlar arası 1 bün bekleyerek en az 2 kat uygulayın. Dayanıklı olur.
   2- Tutkal sonradan hava kabarcığı bırakabilir.

   Sil
 124. İyi günler adım Ferhat evde küçük bir alana simli boya uygulaması yaptım.bazı yerlerde yoğun bir sim tabakası oluştu.bu simleri nasıl temizlerim..teşekkür ederim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ferhat2008,
   Fazla sim olan bölgeyi kuru veya nemli bezle silin.

   Sil
 125. Evimizi dyo nano gri ile boyadık pürüzsüz düz duvarlarımız fakat hole sim kattık pütürlü oldu duvarlar acaba simdi hata yaptık boyacı da uyarmadı bu davaları eski haline nasıl getirebiliriz


  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Demir Ay,
   Galiba kalın yaprak sim kattınız. Duvarı hafifçe zımparalayıp 1 kat geçiş astarı uygulayın. Sonra yeni boyanızı uygulayın.

   Sil
 126. Olabilir bu sim olur deyip verdiler zımparadan sonra tekrar aynı boyadan uygulasam geçiş astarı şartmıdır

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Demir Ay,
   Zemini zımpara ile düzete bilirseniz. Astar şart değil. Çıkan tozu nemli bezle alıp boya yapın.

   Sil
 127. Evdeki oda kapilarimi boyamak istiyorum.Boyayabilir miyim? Hangi boyadan almam lazım zımpara yapmam gerekir mi.yardımcı olursanız sevinirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Furkan Le Pen,
   Kapının üzerindeki boya ne işe onunla boyayın. Yağlı boya mı, vernikli mi, panel kapı boyası mı?. Aynı cins boya ile boyanırsa zımparaya gerek yok.

   Sil
 128. Merhaba

  Dış cephe boyası nin son katına sim katsak güneş te parlayan bir görüntü olurmu ve dayanıklı olurmu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fatih Kaynar,
   Dış cephe boyasının son katına sim katılabilir. Ama parlama yakından gözükür.

   Sil
 129. Slm iyi gunler duvarı boyadik sonra sim döktük her taraf asori sim oldu ne yapmaliyiz acil cvp verirseniz sevinirim simdiden sagolun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Simi boyanın içine kattıysanız tekrar boyamanız gerekiyor. Boyadan önce 1 kat geçiş astarı uygularsanız daha iyi olur.

   Sil

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum
yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor
yazısına tıklayın.
* Yorumunuz 5 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.