DUVARA BASKI EFEKTİ YAPMAK, DUVARA ŞEKİL YAPMAK, DESEN RULOSU İLE DUVARA EFEKT YAPMAK, TAZI KULAĞI EFEKTİ YAPMAK, DUVARA EFEKT BOYASI NASIL YAPILIR?    Çok zor ve profesyonel bir iş gibi görünse de siz de evinizin duvarlarına efekt boyası yapabilirsiniz. Daha önce de biraz boyama tecrübeniz varsa biraz alıştıktan sonra bütün duvarlarınızı efekt boyası ile boyamak isteyebilirsiniz.
Ençok kullanılan sedef efekt boyasının uygulanması:


Gerekli Malzemeler:
Sedef Efekt Boya Uygulaması:
 • Astar boyasını (su bazlı silikonlu boya) normal kısa tüylü duvar rulosu ile duvara uygulayın ve kurumasını bekleyin. (2 saat ara ile 1 ya da 2 kat)
 • Boya kuruyunca aynı rulo ile Sedef Efekt boyasını tek kat sadece 1 duvara  uygulayın. (Bir duvarın efekti bitince diğer duvara geçeceksiniz.)
 • Duvardaki efekt boyası kurumadan hızlı bir şekilde mevcut efekt boya rulosu ile duvardaki efekt boyanın üzerinden geçin. (Efekt rulosu boyaya batırılmayacak.) Ya da baskı aparatınız varsa (kuş, çiçek, gül) duvardaki boyanın fazlasını bir sünger rulo ile aldıktan sonra duvardaki efekt boya kurumadan üzerine bastırın.
Bazı efekt rulo çeşitleri: Deri efekt rulosu, gül efekt rulosu, tazı kulağı rulosu, folyo efekt rulosu, ince desen rulosu
 Baskı efekt aparatları: Deri gül efekt baskısı,kristal efekt süngeri, çizik desen aparatı, ahşap deseni aparatı, derin kabartma süngeri,
Bazı sünger dekoratif baskılar: Meşe, yunus, yıldız, ayı, denizatı, baykuş, dinazor, balık, kedi, fil, kuğu, güvercin, kaz, nota, köpek, şemsiye, tavşan, balerin, at, futbolcu, çam, yelken, elma, uçak, gitar, araba baskıları. Yukarıdaki rulo, damga, aparatlar ve baskıların hepsinde efekt uygulaması aynıdır. (resimleri büyütmek için üzerine tıklayın.)

Uyarı ve Tavsiyeler
 • Yukarıdaki anlatım piyasada en çok kullanılan sedef efekt boya içindir.
 • Sedef efekt boya kokusuz, parlak ve çok iyi  silinebilen bir boyadır. 2,5 lt ile tek kat yaklaşık 40 m² alan boyanabilir. (12-15 m² bir oda.) İstenirse 2 kat uygulanabilir.
 • Efekt boyalar genellikle hazırdır. Su v.b. katkı maddeleri ilave edilmez.
 • Bazı efekt boyaların uygulamaları farklıdır. Örneğin: Mermer desenli efekt boya, simli boya, hasır efekt boya.

3 yorum:

 1. baskılı duvar rulolarını nerden bulabılırz ?

  YanıtlaSil
 2. resim kutucuklarınız açılmıyorrr...

  YanıtlaSil
 3. Bizden kaynaklanmayan bir sorun çözüm için çalışıyoruz.

  YanıtlaSil

* Adınızı yorumlara yazınız.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum
yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor
yazısına tıklayın.
* Yorumunuz yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız
dışındadır.