HANGİ BOYA KOKUSUZ?,DUVARDAKİ BOZUK BOYAYI TEMİZLEMEK,KOKU YAPMAYAN BOYALAR,HANGİ BOYA NE KADAR KOKU YAPAR,DUVARDAKİ BOZUK BOYA

Tavan boyası kokusu: En kokusuz ve sağlıklı boyadır içerisinde katkı maddesi çok azdır.
Su bazlı boyaların kokusu: Uygulama sırasında biraz koku bırakır iyi havalandırılmış ortamda birkaç saatte kokusu yok olur.
Yağlı (sentetik) boyaların kokusu: İçerisinteki sentetik kimyasalların ve tinerin kokusu uzun süre ortamda kalır. Birkaç gün, bazen 1-2 hafta koku tam çıkmayabilir. Boya inceltilirken kokusuz tiner kullanmak kokunun biraz azalmasını sağlar.
    Eğer bozuk boya kullandıysanız duvarda uzun süre pis bir kokuya sebep olur. Ortamın iyice havalandırılması ve tekrar boya gerektirir. Bozuk boyayı duvardan zımpara yardımıyla kazıyın. El zımparası veya zımpara makinası işinizi kolaştırır. Daha sonra bir kat geçiş astarı veya binder astar kullanarak alttaki boyanın tamamen kapatılması gerekir. Astar kuruduktan sonra üzerine iyi kapatıcı bir boya (örn.dyo teknoplast, marshall özel mat,veya gülen boya elegance) veya yağlı boya yapılabilir.
    Ayrıca tavana da Marshall limon kokulu tavan boyası yapılabilir. (Birkaç ay limon kokusu verir.) Yeni boyayı en az iki kat yapın. Katlar arasında birkaç saat bekleyin.

29 yorum:

 1. limon kokulu bir boya olabilir ama marka yer almasa daha güzel olurdu

  YanıtlaSil
 2. amacımız reklam yapmak değil çözüm üretmek. limon kokulu tavan boyası bildiğim kadarıyla sadece marshallda var..

  YanıtlaSil
 3. bozuk boya kokusu kac gunde gecer

  YanıtlaSil
 4. Bozuk boyanın kokusu hep alırsınız. Duvardan kazınması veya boya sökücü ile alınması gerekir.

  YanıtlaSil
 5. iyi günler.. Tavana yanlislikka bozuk boya kullandim.. 1 haftadir kokusu gitmedi,, tavandan boyayi nasil uzaklastirabilirim,, tesekkurler..

  YanıtlaSil
 6. Önce küçük bir odada 3 birim suya 1 birim çamaşır suyu karıştırıp silin. Koku giderse diğer odalarda da uygulayın. Eğer koku gitmezse sizin için çok zahmetli olacak ama bütün tavana boya sökücü uygulamanız gerekecek. Boya sökücü olarak Metylan'ı öneririm. Boyayı yumuşatır siz de zorlanmadan çıkarırsınız. Ardından mutlaka tavanı temiz su ile simeniz lazım. Tüm bunlardan sonra tavanı normal bir tavan ile boyayın veya bulabilirseniz Marshall'ın limon kokulu tavan boyası ya da Permolit Süper Tavan ile boyayın.

  YanıtlaSil
 7. Ben evimi boyamak istiyorum ama kedim zehirlenir diye endişeliyim, kedilerin boya kokusundan çok etkilendiğini ve hatta zehirlendiğini biliyorum, ev hayvanlarımız için en zararsız boya hangisi acaba? Teşekkürler şimdiden.

  YanıtlaSil
 8. Su bazlı boyaları tercih edin.
  Birkaç saatte koku kalmaz. İnce boya kokusu birkaç günde geçer. (Pencereler açık kalsın.)

  YanıtlaSil
 9. merhaba lütfen yardım. duvara italyan boya yaptırdık fakat boya bozukmuş kokusu 3 gündür gitmiyor ne yapmalıyız. öznur

  YanıtlaSil
 10. Öznur Hn.
  1 hafta hatta 10 gün bekleyin. Koku azalmadıysa boya gerçekten bozuktur.
  Duvarı iyice kazımak veya zımpara yapmak gerekir. Aslında en iyisi boya sökücüdür, fakat çok maliyetlidir. Bunlardan birini yaptıktan sonra 1 kat geçiş astarı uygulayın. Kuruduktan sonra da 2 kat normal boyanızı yapın.

  YanıtlaSil
 11. Kombi peteklerini boyicaz ama lokanta oldugumuz için koku kalicagindan endiseliyiz nasıl boya kullanmalıyız petekler için

  YanıtlaSil
 12. (Yorumlara isim yazalım.) Fırça ile sürülen veya sprey petek boyaları var. Ya da yağlı boya da olur. Fakat hepsi kokar tek çare lokanta kapandıktan sonra boyamak, yine de bir kaç gün ince koku yapar.

  YanıtlaSil
 13. İyi çalışmalar usta

  Tavana bozuk boya surdum sadece tek odaydi ,ama 3 haftaoldu koku gitmedi diğer odalarada sardı nerdeyse ben üstüne yeni boya alsam koku gidermi sadece tek oda

  YanıtlaSil
 14. Bülent,
  Yeni boya kokuyu gidermez hafifçe zımpara yapmayı deneyin, çamaşır suyu ile silin, kurusun. Bulabilirseniz Marshall'ın limon kokulu tavan boyaları ile 2-3 kat boyayın.

  YanıtlaSil
 15. Tskler ustam biraz zor olacak

  YanıtlaSil
 16. Iyigunler yeni bir gardrop aldim moduler beyaz renk ama okadar kokuyor ki ve cok kotu bir boya kokusu ne ile boyanmis bilmiyorum 2 gun oldu hala gecmedi sizce ne ile silebilirim yada zamanla kokusu gecer mi?
  Aynur

  YanıtlaSil
 17. Aynur,
  Odanızı sık sık havalandırın. Boyanın kokusu zamanla geçiyor, merak etmeyin. Fakat 1 ayı bulabilir. Genel temizlik ürünleri ile temizlik yapın.

  YanıtlaSil
 18. iyi günler bir odanın duvarlarıe boyandı odaları koku sardı bu kokuyu nasıl giderebirim.astar boyası atıp sonra 2-3 defa ana renginden boyasam geçermi yada duvarı zımparalammı gerekir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Durak,
   1 hafta sonra koku geçmediyse boyanız bozuk olabilir. Odayı iyice havalandırın. Yeni boya veya astar kokuyu tamamen kaybetmez.

   Sil
 19. İyi günler yorumlarınızı okudum. bozuk tavan boyası kullandım kokusu gider diye ama kokusu 5 gün oldu hala gitmedi çok kötü kokuyor bu kokuyu gidermenin başka bir yolu yok mu sizin yapmamızı önerdikleriniz çok zor üstüne 1 2 kat daha tavan boyası sürsem yine kokar mı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ferhat Bey,
   Bozuk boya kokusundan kurtulmak çok zor. Evinizi iyice havalandırın. Boyayı zımparalayın. Birkaç sene öncesine kadar limon kokulu tavan boyaları vardı, şimdi kalktı zannedersem. Bulamazsanız normal tavan boyası ile boyayın.

   Sil
  2. Tavan nırmal beton suan bu vurdugum bozuk boyanın üzerine alçı çeksem koku yine kalır mı yada tavana kireç filan sürsem nasıl olur

   Sil
  3. Ferhat Bey,
   Alçının faydası olabilir. Denemek lazım.

   Sil
  4. İnşallah olur eğer olmazsa bittim ben alçıyı geri çevirme imkanımızda yok 😂

   Sil
 20. Ben odamı boyamadan önce astar yaptım astar yaptıgım oda çok kötü kokuyar 20 gün oldu koku gitmiyor astar bozuk olabilirmi ne yapmalıyım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kadir G,
   Büyük ihtimalle boyanız veya astarını bozuk. Duvarın kazınması, zımpara yapılması gerekiyor. Koku başka türlü çıkmaz. Ardından tekrar astar ve boya yapılacak.

   Sil
 21. Merhaba bende odamda bozuk boya kullandım boyacim birşey olmaz 1.2 güne havalandir gider dedi 4 hafta oldu 3 defada sildim fakat hala koku var oda kapısını kapatinca koku dahada artıyor boyaciyi aradım tekrar boyayalim alttakini zimpara yapmaya gerek yok diyor sizce ne yapmalıyım lütfen yardımcı olurmusunuz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Bozuk boyanın kokusu maalesef çıkmaz. Zımpara yapmanız gerekiyor. Önce kalın sonra ince zımpara yapın. 1 kat örtücü astar veya geçiş astarı uygulayın. Sonra boyanızı yapın.

   Sil

* Adınızı yorumlara yazınız.
* Hesabınız yoksa adsız seçeneğini seçtikten sonra isminizi yazarak yorumunuzu bırakınız
* Yorumların neredeyse tamamı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor yazısına tıklayınız.
* Yorumunuz yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.