EPOKSİ YAPIŞTIRICISI NASIL KULLANILIR?, EPOKSİ YAPIŞTIRICISI NERELERDE KULLANILIR?, EPOKSİ YAPIŞTIRICISI ÇEŞİTLERİ NELERDİR?, EPOXY NASIL SÖKÜLÜR?

   Yapıştırıcıların genel mantığı şudur. Hızlı kuruyan yapıştırıcılar yavaş kuruyan yapıştırıcılardan daha dayanıksızdır ve ağırlık kaldırma kuvveti yoktur. Çünkü yapıştırıcıyı hızlandırmak için içine katılan kimyasallar aynı zamanda yapıştırıcıyı zayıflatır. Bunun dengesini yapıştırıcı seçerken yapıştıracağınız nesnenin ağırlığı, cinsi ve bulunduğu yere göre ayarlamak gerekir.
    Burada epoksi yapıştırıcıları diğer yapıştırıcılardan ayıran özellik çok hızlı olmasının yanında birçok maddeyi çok kuvvetli yapıştırmasıdır.
    Yapı marketlerde, hiper marketlerde, internette ve bazı hırdavatçılarda ihtiyacınıza uygun çok fazla epoksi türü bulabilirsiniz. En çok kullanılan epoksi türleri: Genel amaçlı epoksi (üniversal epoksi), epoksi metal, epoksi macun, epoksi oto. Ayrıca profesyonel işler için epoksi boyalar, epoksi derz dolguları, epoksi dübel(kimyasal dübel) gibi dayanıklı epoksiler çok çeşitli alanlarda kullanılır.

    Ev tipi epoksi yapıştırıcıların genel özellikleri:
 • Sert bir tabaka oluşturur, boşluk doldurmak için kullanılabilir.
 • Sıcak ve soğuk dayanımı vardır. (markaya göre değişir yaklaşık -50 +150 arası)
 • Suya ve deniz suyuna dayanıklı çeşitleri vardır.
 • Kimyasallara dayanıklıdır.
 • İç ve dış mekanlarda kullanılabilir.
 • Polietilen, polipropilen, teflon için uygun değildir.
    Ev tipi epoksi yapıştırıcıları için genel uygulama: Epoksi tüpleri eşit miktarda bir kabın içerisinde karıştırılır. Karıştırılan yapıştırıcı en fazla birkaç dakika içinde kullanılmalıdır. Birkaç dakikada sertleşir. (Nadir olarak bazı markalarda epoksi yapıştırıcısı geç kurur.) Kimyasallara ve deniz suyuna dayanım için 24 saat beklemelidir. Isı yapışma hızını arttırır. Yapıştıracağınız parçaları önceden önceden ısıtabilirsiniz. (ortalama 60 dereceye kadar) 20 dereden düşük sıcaklıklarda yapışmaz hızı gecikebilir.
    Genel Amaçlı Epoksi (Üniversal Epoksi): Kristal, cam, cam elyafı, ahşap, porselen, seramik, mermer, taş, çimento, metal, mantar, karton, tekstil, yün esaslı malzemelerin yapıştırılmasında kullanılır. Ayrıca pvc, metokrilat, formika, poliüretan, polistiren, sentetik, polikarbonat ve poliamid esaslı parçaları birbirine yapıştırabilirsiniz.
    Epoksi Metal Yapıştırıcısı: İkili yapışık şıranga içinde ve tüpleri ayrı kutular içinde satılan tipleri vardır. Metal aksamların yapıştırılması ve onarımı için çok uygun bir yapıştırıcıdır. Demir, çelik paslanmaz çelik, kromlu çelik, nikelli çelik, alüminyum, bakır ve pirinç üzerinde yapışma sağlar. Ayrıca cam, kristal cam elyafı, plastikler, ahşap aksam, mermer, çimento, ve üralit üzerinde de yapışma sağlar.
    Epoksi Macun: Markaya göre silindir şeklinde tek parça ve bileşenleri ayrı kutularda satılan tipleri vardır. Silindir şeklinde olan yapıştırılacak veya doldurulacak yerin büyüklüğüne göre bozuk para şeklinde kesilerek birkaç dakika hamur gibi elde yoğurulur.
    Mobilya tamirlerinde, duvara veya fayansa askı-çengel yapıştırmada banyo ve mutfak gereçlerinin duvara ve fayansa sabitlenmesinde, delik küvet, lavabo su borularının tamirinde kullanılır. (Çok yüksek basınca dayanıklı değildir.)
    Hazırlanan karışım 3 dakika içinde kullanılmalıdır. Kuruma 5 dakikada başlar, tam kuruma 24 saat sürer. Matkap ile delinebilir, zımparalanabilir. Su altı uygulamaları için özel su altı epoksi macunu kullanılır.
    Epoksi Auto (Oto): Otomobil parçalarının yapıştırılmasında ve dolgulanmasında test edilmiş bir epoksidir. Sertleşme yaklaşık 2 dakika içinde olur. Tam kuruması yaklaşık 24 saattir. (Tampon, far, kapı lastiği, tutamaklar, radyatör kırıkları ve çatlakları v.b. yerler için ideal bir epoksidir.
    Epoksi Yapıştırıcısı Nasıl Sökülür : Epoksi yapıştırıcısı çok kuvvetli olmasına karşın sert darbelerde kırılır. (Yapıştırdığınız ince cam değilse.) Epoksi ile yapıştırılmış iki nesneyi ayırırken arasına ince, metal bir spatula benzeri bir metal ile vurup çıkarabilirsiniz. Kalan kısımlar pense ile kırılabilir. Üzerinde kalan küçük yapıştırıcılar ise zımpara veya eğe ile alınabilir.

101 yorum:

 1. bilgiler için teşekkür ederiz , şunu sormak istiyorum , epoksi ile beyaz tutkal karışımının ahşapları çok dayanıklı yapıştırdığını okumuştum , bu epoksi yapıştırıcığı nereden bulabiliriz vr nasıl hazırlarız.
  basbin@gmail.com
  hızır

  YanıtlaSil
 2. Bütün büyük yapı marketlerde epoksi yapıştırıcısı satılır. (Leroy merlin, Bauhaus, Baumax, Koçtaş, Praktiker)Veya internetten de bulabilirsiniz.
  Epoksi zaten iki komponentden oluşur. Bunlar eşit miktarda karıştırılarak uygulanır. Bunlar iyi bir yapışma için yeterlidir. İlave bir tutgal epoksinin ilk etapta güçlü olmasını sağlasa da dayanıklılığını azaltabilir veya kimyasallara olan direncini zayıflatabilir.

  YanıtlaSil
 3. sayın yetkili

  bilgileriniz için teşekkür ederim.

  basbin@gmail.com

  YanıtlaSil
 4. Bilgiler için teşekkürler. İşime yaradı. Epoksi yapıştırıcılardan daha güçlü yapıştırıcıları piyasada bulmak mümkün mü? yoksa epoksi yapıştırıcıların kimi türleri en güçlü yapıştırıcılarmıdır? Tekrar teşekkürler

  Adsız

  YanıtlaSil
 5. Kimyasal dübel denilen epoksiler elektrik ve telefon direklerinin montajı gibi ağır işlerde kullanılır. Biz bunların küçültülmüş hallerini evlerimizde kullanıyoruz. Bunun dışında sanayide kullanılan bazı kuvvetli yapıştırıcılar da vardır.

  YanıtlaSil
 6. Merhaba ,
  wenge mobilyaları ne renge dönüştürebiliriz ve hangi teknikle yapabiliriz?
  Tşk
  Başak Akın

  YanıtlaSil
 7. http://www.techrehber.com/2010/02/sandiksehpadolap-boyamak-ahsap-dolabin.html bu linkte size uygun bir sürü yorum ve bilgi var.

  YanıtlaSil
 8. selamlar benim güneş gözlüğümün sapı kırıldı plastik bir madde epoxi ile yapıştırsam tutarmı veya hangi yapıştırıcıyı tavsiye edersiniz saygılar

  Emrah Karan

  YanıtlaSil
 9. Epoksi büyük ihtimalle tutar ama epoksi kalındır ve serttir. Sağa sola bulaşabilir. Küçük noktasal yapıştırmalarda esnek jel japon daha iyi. Pattex jel japon olabilir.

  YanıtlaSil
 10. merhaba,

  epoxy hakkındna güzel bilgilendirme yapılmış.
  daha önce uygulanmış olan epoxy yapıştırıcıyı nasıl çıkarabiliriz.
  cam ve metal yapıştırılmış.
  bunun pratik bir yöntemi varmıdır?

  YanıtlaSil
 11. (Yorumlara isim bırakalım.)
  Epoksi yapıştırıcısı çok kuvvetli olmasına karşın sert darbelerde kırılır. (Yapıştırdığınız ince cam değilse.) Epoksi ile yapıştırılmış iki nesneyi ayırırken arasına ince, metal bir spatula benzeri bir metal ile vurup çıkarabilirsiniz. Kalan kısımlar pense ile kırılabilir. Üzerinde kalan küçük yapıştırıcılar ise zımpara veya eğe ile alınabilir.

  YanıtlaSil
 12. Öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Ev şartlarında model-hobi amaçlı küçük sert plastikler (örneğin dişli çark, model araba tekeri, küçük objeler vs) kalıba döküp üretmek için hangi epoksi kullanılır? ne istemeliyim.malum hobi sitelerinde var ama fiyatları çok pahalı ama sizin bahsettiğiniz bu ürünlerden biri ya da çeşidi olduğunu düşünüyorum.Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 13. Ertuğrul Bey,
  Kalıba dökülüp yapılan epoksiler hakkında bilgim yok. Verdiğiniz örnekler epoksi macunlar ile de yapılabilir, oldukça sert olur.

  YanıtlaSil
 14. epoksi yapılan bir sert pilastıgın uzerin den alttakı boyaya zarar vermeden dasıl çıkarta bilirim .epoksi altaki sert pilastikteki boyayı sarartı o yuzden çıkar mak istiyorum ama kazıma zımpara altakı boyaya zarar verir diye cıkaramıyorum

  YanıtlaSil
 15. (Yorumlara isim yazalım) Epoksiyi çıkaracak özel bir şey yok. Kazınması gerekiyor.

  YanıtlaSil
 16. Merhabalar,universal epoksi mermeri taşa yapistirirmi genel olarak nasıl bir yapıştırıcı türüdür.bilgilendirir iseniz çok memnun olurum

  YanıtlaSil
 17. Erkan Bey,
  Üniversal epoksi genel maksatlı, sert bir yatıştırıcıdır. Mermeri taşa yapıştırabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 18. Selamlar ben mehmet sert plastigi porselene yapistirmak istiyorum suya da dayanikli olmasi lazim epoksi ile mumkun mu acaba bir de universal epoksilerde beklemek mi lazim.Tesekkurler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mehmet Bey,
   Üniversal epoksileri kullanabilirsiniz. Markaya göre 15-20 dakika veya 1-2 saat beklemeniz gerekebilir.

   Sil
 19. Aracımın bagaj kısmındakı kapağın tam oturmasını sağlayan iki plastik tırnaktan biri kırılmış.hafifte olsa üzerine sürekli oturacak ve üzerinde hareketli bir malzeme olacaģı için araçlarda kullanılan plastiği yapıştırmak için ve tırnaģı yapıştırmamda sağlıklı bir çözüm olurmu epoksi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Epoksi macun kullanın, yapışma yüzeylerine ve üzerine de kaplayın.

   Sil
 20. merhaba.. aracımın üst tavan çıtası(pirinç) kırıldı.. hangi tür ve marka önerirsiniz. ayrıca ne kadar dayanıklı olur? teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şayince,
   Bison, Pattex v.b kaliteli bir epoksi yapıştırıcı kullanın. (Bulabilirseniz Pattex Auto)

   Sil
  2. Merhaba.olta kamisindaki yüzüklü halka yerinden çıktı. Hangi ürün ile sabitleyebilirim.Birde tuzlu suya dayanıklı olmalı.resekkurler.

   Sil
  3. Murat Bey,
   Epoksi macun kullanabilirsiniz.

   Sil
 21. İyi günler,
  klozet kapağının mil kısmı kırıldı. Hangi tür ve marka yapıştırıcı önerirsiniz? Teşekkürler
  Suat Birand

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Suat Bey,
   Önce parçanın ayrı satılıp satılmadığını araştırın. Bulamazsanız epoksi macun kullanın.

   Sil
 22. Merhaba bidona tavuk suluğu(yalağı) taktım ancak sızdırıyor etrafına ne sürsem sızdırmaz?
  Trşekürler.
  Fatih

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fatih Bey,
   Kurulayın, silikon sıkıp parmağınızla düzeltin. 1 gün kurumasını bekleyin.

   Sil
 23. Merhaba ,ben dolap kapağıma boydan boya ayna yapıştırmak istiyorum ancak hangi yapıştırıcı türünü kullanacağımı bilemedim ,siz ne tavsiye edersiniz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayna silikonu kullanın. Silikon kuruyana kadar 1 gün kağıt bant ile tutturun.

   Sil
 24. Merhaba ben saatimi metal yapıştırıcı ile yapıştırdım yapıştırdıktan sonra çok güzel oldu sağlam tutuyor metal saatim fakat saatin üzerinde yapıştırıcıdan kalan artık şeyler duruyor üzerinde gri bi şekilde kötü bi görüntü oluşturuyor saatimi takamıyorum aseton veya tiner denedim hiçbir etkisi olmadı ne yapmalıyım.. Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Selülozik tiner deneyin. Dikkatli olun saate zarar verebilir. Sonrasında sabunlu bez ile temizleyin.

   Sil
 25. Meraba. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Arabanın kaputuna epoxy metal plastik yapıştırıcı döküldü. Yaklaşık olarak 50 saat oluyor. Boyaya zarar vermeden nasıl çıkartabilirim.

  YanıtlaSil
 26. Merhabalar benim sorunum genellikle bütün balikci arkadaslarimda var kicdan motor takilan zodyak tipi botlari bilirsiniz motor takilan ayna dedigimiz yerde kaucuktan biraz daha sert olan bi madde ile hypalon kumas dedigimz botun tüpüne yapistirilmis olan kısım ayrildi sürekli hareket halinde oldugumz icin ve motorun itmesiyle devamli yapistrgm halde açma yapiyor bunu nasil bir yapstrci ile yapistirman gerekir cok saglam ve esnek bir yapistirici olmasi lazim simdiden cok tesekkur ederim AHMET

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahmet Bey,
   Bison Liquid Rubber kullanabilirsiniz.

   Sil
  2. Merhaba şerit zimpara yapıştırmaya kullanacağım hangi tip kullanmalıyım

   Murat

   Sil
  3. Murat Bey,
   Bison Kit veya Pattex Deri-Kauçuk-Ahşap kullanabilirsiniz.

   Sil
 27. Merhaba , banyodaki duvar seramiğinde matkap ile delik açarken çatlama oldu.Devam edip dökülme olmaması için epoksi çeşitlerinden biriyle üstten sağlamlaştırılabilir mi?..dursun..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dursun Bey,
   Deliği deleceğiniz bölgeye kağıt bant yapıştırın. Üzerine çelik çiviyi çekiç yardımı ile hafifçe vurun. Küçük bir nokta oluşturduktan sonra buradan fazla zorlamadan delin.

   Sil
  2. Merhaba , deliği önceden deldikte işte seramikte çatlama oldu.Bu çatlama devam etmesin ve seramiği değiştirmek zorunda kalmayalım diye üzerinden herhangi bir şey ile (epoksi yapıştırıcısı yada derz gibi) çatlağı doldurup sağlamlaştırma yapabilir miyiz?..dursun..

   Sil
  3. Dursun Bey,
   Derz çatlağı tutamaz. Epoksi benzeri birşey bir miktar tutabilir.

   Sil
 28. merhaba, ahşapta vida deliği yalama oldu. Epoksi iş görür mü?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Özen,
   Epoksi macun kullanın. Macunu uygulayıp hemen vidanızı sıkın. Üzerine de biraz macun ekleyin. Aksi halde sonradan vidayı sıkamazsınız.

   Sil
 29. Merhaba!! otomobilimde carpmadan dolayı kaportasında ezikler oldu kaportacıya götürdüğümde bunlar tam duzelmez macun çekerek duzeltıcez dedi bu kaportacıların kullandıgı macun sıradan macun. Ben titiz biriyim metale tamamen yapısan semtsert olan bir macun veya epoxy yapıstıcı dolgu urun varmı bıldıgınız?? bana bu konuda bılgıler verırsenız cok memnun olurum!!???

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Tayfun Bey,
   Otomobil tamirinde kullanılan macun. Işlenmesi, sürülmesi kolay, kuruyunca sertleşen bir macundur. Diğer macunlar daha sert olsada şekil verip pürüzsüz yüzey elde etmek çok zordur. Delik varsa önce epoksi ile doldurulabilir fakat son kat yumuşak araç macunu olmalı.

   Sil
 30. Tekrar merhaba!! Aracimin kaportasinda derin cokme olan yer var. Dolgu yapilmasi gerekiyor dedi kaportaci cukurlari saglam yapisip bir daha atmayacak bir dolgu malzemesi ile doldurulmasi gerekiyor siz ne onerirsiniz!???

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tayfun Bey,
   Sürekli bu işi yapan kaportacı ustaları bence daha sağlıklı bir çözüm bulacaktır. Buradan vereceğimiz cevap kısıtlı olur.

   Sil
 31. Atakan Telkok

  Merhaba bilgiler için çok teşekkürler,

  Gitarın köprü kısmını (Gövde kısmında tellerin sabitlendiği taraf)yapıştırmak için hangi yapıştırıcıyı kullanmlıyım. Çelik teller gerdirildiğinde bu kısma yüksek bir çekme kuvveti uygulanıyor ve sadece yapıştırma ile tutturulduğu için zamanla tabandan ayrılmaya başlıyor. Tamir etmek için spatula ile çıkarıldığında yapışkandan ayrılmayan bazı gövde parçaları köprü ahşabının üzerinde kalıyor. köprünün sesi tam iletebilmesi için tam tabantabana gövdeye yapışması gerekiyor fakat tamir edilirken dediğim gibi gövde üzerinde irili ufaklı (1-1,5mm) oyuklar oluşuyor hem bu farkı kapatamak hemde bütün titreşimi gövdeye iletebilmek için hangi yapıştırıcıyı kullanmalıyım? (Maun ve sedir)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Atakan,
   Bison Süper Wood Glue kullanabilirsin. Kullanmadan önce üzerinde yazan talimatları okuyup harfiyen uygula.

   Sil
 32. merhaba ben muammer.pvc sineklik üzerine paslanmaz çelik elek teli yapıştırmak istiyorum,haşerelere karşı bir önlem olucak bu işlem. ucuz maliyetli ne tür bir yapıştırıcı tavsiye edebilir siniz? teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 33. Arabanin yağ karterinide çatlaklik oluştu ne tür yapiştirici önerirsiniz...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Feride,
   Epoksi macun kullanabilirsiniz. Zemini iyice temizleyin, uyguladıktan sonra macunun tam kuruması için 48 saat bekleyin.

   Sil
 34. Mrb efendim bebegimin sallanan pusetinin kenarını tutan sert plastik aparat var o iki ye ayrıldı 404 tutmadı epoxy ise yararmi acaba ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Epoksi yapıştırıcı veya epoksi macun kullanın.

   Sil
 35. Muhammed
  Merhabalar bütün yorumları teker teker okudum yardımlarınız çok güzel. Benim şöyle bir sorum olacak. Arabamın deposundan çıkıp benzin enjetör takozuna giren hortumda benzin sızıntısı var. paslanmaz çelik olduğu için kaynak yapamıyoruz. Bu noktadaki çalışma şartlarını göze alacak olursak yüksek sıcaklık yüksek basınç benzin vb kimyasallara dayanıklı paslanmaz çelik üzerindeki ince bir sızıntıyı önleyebilecek yapıştırıcı var mıdır?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Muhammed Bey,
   Epoksi macun kullanabilirsiniz.

   Sil
  2. teşekkür ederim peki önerebileceğiniz marka ürün var mıdır?

   Sil
  3. Muhammed Bey,
   Pattex Epoksi macun, Bison Epoksi Macun v.b epoksi macunları kullanabilirsiniz.

   Sil
 36. alüminyum klima borusunu ne ile yapıştırabilirim. başınca ve klima gazına dayanıklı olmalı acil yardım lazım...

  YanıtlaSil
 37. Mrb. Araç pandizotum ortadan ikiye kırıldı. Perçin yardımyla tuttrdm fakat. Dolgu yapılması gereken yerler var epoksi macun ile mi doldurmalıyım daha sonra kaplama yapacagm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Unal Kahraman,
   Epoksi macun hem doldurur hem yapıştırır.

   Sil
 38. İnsanların en hayırlısı, insanlara en faydalı olandır. Çok güzel bir site. Teşekkürler...

  YanıtlaSil
 39. Metal silindire zimpara yapistiracagim ne tur bir yapistirici onerirsiniz silindir isiya maruz kaliyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rtv, ısıya dayanıklı silikon kullanabilirsiniz.

   Sil
 40. zemine 3d zemin yapmak isdiyorum ama kagıdı nasıl yere yapıştırabilirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kontakt yapıştırıcılar ile yapıştırabilirsiniz.

   Sil
 41. Motor kaputunda derin boşluk var macun dolgu ve boya çaylayıp kabarıyor. çatlamayan ne tür dolgu malzemesi önerirsiniz. marka ne olmalı? teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çelik macun kullandınız mı?

   Sil
  2. Şu an patlayan çelik macun. Tam motorun üzerinde olan yer sürekli ısınıp soğuyor, kaputun açıp kapanması da satsıntılı bir durum tabi bir de basınçlı suyla araba yıkanıyor. bunlara karşı koyabilecek bir madde var mı.

   Sil
  3. Epoksi macun kullabilirsiniz.

   Sil
 42. merhaba
  ben çakıl taşlarından maket evler yapmak istiyorum sizden ricam hangi yapıştırıcıyı kullanmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Muhammet Cebeciogullari,
   Japon yapıştırıcısı (siyanoakrilat) kullabilisiniz.

   Sil
 43. Araba tamponu kırık ve catlak için ne onerirsiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Epoksi macun kullanılabilir. Üzeri boyanabilir.

   Sil
 44. Merhaba öncelikle kolay gelsin rezervuarda çatlak var sifon çekince su çatlaktan sızıyor kılcal bir çatlak için rezervuarı değiştirmeyeceğim eğer önericeğiniz yapıştırıcı iş görürse yardımcı olurmusunuz ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Seramik rezervuar çatlağı için suyu boşalttıktan sonra. Epoksi macun kullanabilirsiniz. (Pattex epoksi macun beyazdır.)

   Sil
 45. Ahsap ve çeliği yapıştırmak için ne önerirsiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Küçük parca ise epoksi, büyük ise montaj yapıştırıcısı kullanabilirsiniz.

   Sil
 46. Gardrop monte ederken mentesenin yuvasi patladıve tekrar deneyince iyice patlad tekrar vidalayamiyoruz kapagini dolaba bu macun isimizi gorurmu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oraya sadece epoksi macun olur. Macunu uygulayın, kurumadan vidanızı sıkın.

   Sil
 47. İki camın birbirine hava kabarcığı olmadan yapıştırılarak lamine edilmesinde kullanılabilir mi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Özgür sef,
   Camda kullanılabilir. Hava kabarcığı bırakmaz. Bazıları şeffaf olsa da mat bir görünüm oluşturur.

   Sil
 48. Selam epoksi şırınga aldım bugün kullandikdan sonra şırıngaların içinde ki kalanı daha sonra kullanmak için ne yapmam gerek bi bilgi verirseniz menun olurum şimdiden teşekkür ediyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ucuna poşet geçirip paket lastigi ile sıkıştırın.

   Sil
 49. Merhabalar.
  Banyomuzdaki derzler surekli patliyor.Asagi dalreye su akitiyor.Bir m2 yere kadar epoksi yapsam saglikli olur mu ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Derzlerinizi sağlam ise Ceresit CT 10 v.b bir marka derz izolasyon malzemesi kullanabilirsiniz.

   Sil
 50. Epoksi yapıştırıcıyı, kırılan klozetin seramik parçasını birleştirmede kullanabilir miyiz? Yeterin güçlü olur mu, yoksa soğuk silikon daha mı etkili olur?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Epoksi yapıştırıcı veya epoksi macun daha uygundur.

   Sil
 51. merhaba mutfakta orjinal mermer ile krom evyenin kenarindan assagiya su sizintisi yapiyor bununla ilgili bir cuzumunuz varsa cok yardimci olursunuz evye saglam yerinde ama suya engel olamiyorum ltfn yardimci olursaniz sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, (Yorumlara isim yazınız)
   Krom evyelerin kenarında ince bir conta olur. Ayrıca silikon da çekilir. Evyeyi söküp conta ve silikonu yenilerseniz sorun çözülecektir.

   Sil
 52. Merhaba ben epoksi ile ahşap a dolgu yapmak istiyorum pürüzsüz bir çelik parça için yatak yapmak istiyorum çelik e yapışmaması için ne yapmalıyım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Sorunuzu merbakar@gmail.com adresine daha detaylı bir şekilde sorar mısınız.

   Sil
 53. Merhaba, yatak odamda ufak bir boşluğun önüne (10x2cm boy ve en kalınlığı da 2 milim civarı) epoksi macun uyguladım. Ancak sağlık yönünden bir zararı var mıdır? Epoksi veya kürleştiricinin solunması zararlı olabilir diye okuduğumdan yatak odamda bu madde hiç olmamalı mı acaba diye merak ediyorum? Tamamen kürleştiğinde zararsız oluyormuş ancak sertliği dışında kürleşmeyi nasıl kontrol edeceğimi de bilemedim. Teşekkürler. Efe..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Efe,
   48 saat sonra, tamamen sertleşir, ondan sonra bir zararı olmaz.

   Sil
 54. Mrb elçin ben öncelikle bir sürü soruya cvp verdiğiniz emeğiniz için tşkler sorumun cevabını bulmak için bir sürü yorum okudum sorum da sorulmuş daha önce ama net bir cevap alamadım ilk sorum inşallah cevaplarsınız seramik lavobam da oluşan ince çatlaklar sır çatlağı diyorlar galiba buna nasıl bir çözüm bulabiliriz ikincisi de banyo duvarım da bir seramik bence ama fayans da çatlama var 3 4 yerin de ya sert kapattığımız için oldu havalandırma kapağı diyorlar galiba metal,kapatıp açıyoruz yada niçin oldu bilmiyorum soğuk sıcak farkından da olmuş olabilir sizce ? Bu çatlağın biri biraz derin ikincisi çok derin değil ne ile tamir edelim neme ve suya dayanaklı birsey lazım çünkü nem oluyor , şefaf bir şey olsa harika olurdu şimdiden tşklr yada estetik bir çözüm .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elçin Tatman,
   merbakar@gmail.com adresine çatlayan yerlerin resimlerini gönderir misiniz.

   Sil

YORUM YAPMADAN ÖNCE
Yorumunuzu ve cevabını bulmak için :
*** Adınızı yorumlara yazıp son yorumlar kısmına bakabilirsiniz.
*** Hangi konuya yorum yaptıysanız o sayfanın en altına bakabilirsiniz.
*** Yorum çok fazla ise sayfanın altındaki "daha fazlasını yükle" ye tıklayın ki yorumların devamı görünsün.
*** Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
*** Yorum formundaki "beni bilgilendir" kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
*** Yorumunuz 3 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.

(Destek için sitemizi sosyal medya platformlarında paylayaşabilirsiniz.) www.techrehber.com

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.