JAPON YAPIŞTIRICISI NASIL ÇIKARTILIR?

    Japon yapıştırıcısı (siyanoakrilat) kurumadıysa silmeyin. Temiz bir bez ile hemen üzerine hafif vuruşlar yaparak fazlasını alın.

Güncellendi: Artık alışveriş siterinde japon yapıştırıcısı sökücüsü (siyanoakrilat sökücü) kolayca bulabilirsiniz. Yine de aşağıdaki bilgiler belki işinize yarayabilir.

Elbiseden, kumaştan japon yapıştırıcısını çıkarmak: Aseton ve eski bir diş fırçası kullanın. Asetonu pamukla sürdükten sonra biraz yumuşamasını bekleyin, aseton kurumadan değişik yönlerden ve kıyafetin içinden ve dışından fırçalayın.  
Masa, zemin, tezgah v.b. sert nesnelerden japon yapıştırıcısını çıkarmak: Yapıştırıcıyı çıkarmaya başlamadan önce aseton ile yumuşamasını sağlayın. Fırça, kazıyıcı, traş bıçağı, zımpara gibi materyallerle asetonu tekrar tekrar uygulayarak kazıyın.
Camdan japon yapıştırıcısını çıkarmak: Standart japon yapıştırıcısı camda çok etkili değildir. Sıcak su ile yapıştırılan bölgeyi iyice ıslatın ya da sıcak su dolu bir kabın içine bırakıp yumuşamasını bekleyin.
Tenden, elden japon yapıştırıcısı çıkarmak: Japon yapıştırıcısı temas eden bölgeyi sıcak sabunlu su içine sokun ve spatula, bıçak sırtı, çay kaşığı sapı v.b. aletle kazımaya çalışın. Birkaç kez bu işlemi tekrarlayın. Ayrıca yapıştırıcıyı yumuşatmak için aseton da kullanabilirsiniz. Zaten zamanla dökülüp kendiliğinden çıkacaktır.

92 yorum:

 1. bakin ben 12 yasindayım ve oldukca hareketliyim ... gozlugumun cami japon yapistiricasi oldu denemelimiyim ?

  YanıtlaSil
 2. Büyüklerinden yardım al. Sıcak su ve aseton yardımıyla yumuşatarak sert bir süngerle ovalayabilirsin.

  YanıtlaSil
 3. süheyla serin4 Eylül 2010 01:03

  cep telefonun ekranına japon yapıitırıcı damladı hızla parmağımla silmeya çalıştım daha beter oldu bu yöntem ekrana zarar verir mi? Teşekkürler:)

  YanıtlaSil
 4. Böyle bir durumda yapıştırıcıyı silip dağıtmayın. Bunu yerine yapıştırıcı kurumadan asetonlu temiz bir bez veya kuru bir bez ile üzerine küçük vuruşlar yapın. Peçete veya pamuk kullanmayın üzerinde iz yapar. Üzerinde yapıştırıcı kuruduysa üzerini telefonu çizmeyecek bir şeyle kazımak gerekir. Kalın bir tabaka oluşmuşsa kazımak daha kolay olur çünkü japon yapıştırıcısı ince sürülünce kuvvetlidir. Ayrıca telefonunuzun ekranını sökebiliyorsanız sökün. Ekranı plastik türü ise camı esnektir çıkarıp elinizle biraz esnetin kabuklanma yapıp balık pulu gibi olacaktır. Ayrıca camı sıcak suda yumuşamaya bırakıp çizmeyecek sert bir cisimle ovalabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 5. mrbb..Çok kötüyüm telefonun ekranına japon bulaştıı ... daha yeni gördümm.. kurumuŞ napıcamm???*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bak şöyle yap şu oşe çıkarma pamuğu varya yada normal pamuk peçete ekranı çizer pamuğu al bol bol asetonn dök ve ova ova çıkar benimde ses kısmına geldi sesini felan kısamıyorum

   Sil
 6. Telefonunuzun ekranını sökün ya da söktürün. Kaynar suyun içine bırakın beklesin. Çıkardıktan sonra kurulayıp aseton ile yumuşatıp temizlemeye çalışın. Bu işlemi birkaç kez tekrarlayın. Japon kuruduktan sonra yapılabilecek tek şey bu..

  YanıtlaSil
 7. ya benim siyah eşofmanıma japon damladı bu aseton işlemi renk değiştirir mi?(ezgi)

  YanıtlaSil
 8. Eşofmanı düz bir zeminde gerdirin. Tek kullanımlık traş bıçaklarından bir tane alıp ucunu kırın. Bu şekilde kazıyın.

  YanıtlaSil
 9. tahta mobilyanın üzerine japon yaıştırıcı damlattım ve beyaz lekeler oluştu. bunun için ne yapabilirim. ??

  Merve

  YanıtlaSil
 10. Asetonlu pamuğu üzerine sürün ve jilet ile mobilyayı çizmeden kazımaya çalışın veya bir parça ince ahşap zımparası ile bölgeyi ovalayın.

  YanıtlaSil
 11. yah benim mavi eşofmanıma japon döküldü ne yapsam çıkmadı. sıcak su işe yaramadı aseton yararmıı bir an önce cevap wern yarın beden eqitimi dersim waar
  nuran.. <3

  YanıtlaSil
 12. Malesef sertleşmiş japon için fazla seçenek yok. Aseton ile çitileyin.

  YanıtlaSil
 13. yaaa bizim mutfak tezgahına döküldü lütfeenn acil yardım.çizdirmeden çıkartmam lazım

  YanıtlaSil
 14. Çoksa plastik spatula ile kazıyın. Az ise sıcak su ve asetonla yumuşatın.

  YanıtlaSil
 15. Gri hırkama japon yapıştırıcısı döküldü. Yırtarım falan diye ellemedim.Aseton kesin bir çözümmü kumaşa bir zararı varmı sizce ne yapmalıyım?

  YanıtlaSil
 16. Aseton kesin çözüm değil sadece kurumadan etkili olur. Sıcak su yumuşatıp keskin bir şeyle çıkarmaya çalışın.

  YanıtlaSil
 17. Merhaba.samsung galaxy S3 telefon ekranına japon yapıştırıcı döküldü kuruduktan sonra farkettim aseton ekran rengini alir diye biliyorum ama ne yapmalıyım yardım edermisiniz:(

  YanıtlaSil
 18. (Yorumlara isim yazalım.)
  Zaten kurumuş japon yapıştırıcısı da aseton ile zor oluyor. Camı sökülülebilirse iş biraz kolaylaşır. Sıcak su ile yumuşatıp plastik spatula ile kazınabilir.

  YanıtlaSil
 19. beyaz mobilyama damladı napıcam

  YanıtlaSil
 20. Plastik spatula ile kazıyın.

  YanıtlaSil
 21. acil ikea dan aldığım beyaz masama mor japon damladı plastik spatula işe yaramıyo..acil lazım

  YanıtlaSil
 22. Aseton ile yumuşatmayı deneyin. (Başka yöntem yok zaten) Çizilen masayı beyaz mobilya rötuş kalemi ile tamir edebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 23. lavicert ince penye kumaş tulumumun üzerine japon döküldü kurudu diş fırçası ve asetonu denedim olmadı başka yöntem varmı?

  YanıtlaSil
 24. Öznur Hn.
  Geriye jilet benzeri bir şey ile kazımak kalıyor. Ama ince kumaşlarda tehlikeli, yırtabilir.

  YanıtlaSil
 25. İyi günler ben melih iphonemin arkasına 504 mü diyorlar 404 mü diyorlar ondan döküldü kazımaya çalıştım arka camı çiziliyodu sıcak suyun içindede bekletemem yardımcı olurmusunuz lütfen çok acil

  YanıtlaSil
 26. Melih,
  kuruduktan sonra pek yapacak birşey yok. Camı çıkarttırabilirsen sıcak suda beklet.

  YanıtlaSil
 27. Teknik rehberim camınıda çıkaramam sıcak suyun içne pamukla bandırıp silsem yumuşarmı veya başka bi çözümünüz yokmu melih

  YanıtlaSil
 28. Melih,
  Pamuğu ıslatıp hiç çıkaramazsın. Kuruduktan sonra pek yapılacak bir şey yok. Hele hele hassas bir yüzey ise. Aseton ile yumuşatıp çizmesin diye plastik bir parça ile kazımaya çalışabilirsin.

  YanıtlaSil
 29. Merhaba arkadaşlar fayanstaki yapıştırıcılar nasıl çıkar daha önce halı fleks yapıstırılmıs ve yapıstırıcı kuvetlı nasıl cıkartılır fayanstan

  YanıtlaSil
 30. MERT ÇAM ELİME ÖYLE Mİ ÖYLE JAPON OLALI JAPON ELİMİ PİS Bİ YAPIŞTIRDI YA NAPABİLİRİM ARKADAŞLAR LÜTFEN SÖYLEYİN ELİM JAPONU ÖYLE Bİ SEVDİKİ HEM DE ÖYLE Bİ OYLE SANKİ 3ÖĞÜN YAVV NALURSUNUSKİ ŞU JAPON ELİMDEN ÇIKSIN LÜTFEN YAZIM LÜTFEN

  YanıtlaSil
 31. Mert,
  Elindeki japon yapıştırıcısı kalın sert bir tabaka oluşturur. Balık pulu gibi olur. Maket bıçağı gibi keskin bir bıçakla dikkatlice soyarak çıkartabilirsin.

  YanıtlaSil
 32. merhaba. ben sony ericsson arc s kullanıyorun ve bu sabah telefonumun ekranına yanlışlıkla saç spreyi sıktım.sizce nasıl temizlemeliyim?

  YanıtlaSil
 33. Özge,
  Telefonu kapatıp sentetik tinerli bir bez ile sil. (Telefonun ekranını matlaştırabilir.) Köpüklü bez ile tekrar sil, kurut.

  YanıtlaSil
 34. kadriye merhaba benim nokia 6300 telefonumun açma kapama tuşuna japon damladı ve telefon açılmıyor nasıl açabilirim veya tekrar açılabilirmi?lütfen acil yardımcı olun tşkler.

  YanıtlaSil
 35. Kadriye Hn.
  Asetonlu bezle silip sünger zımpara veya kağıt zımpara ile üzerini zımparalayın. Çizilebilir ama başka çare yok.

  YanıtlaSil
 36. saçıma japon damladı nasıl çıkarabilirim??

  YanıtlaSil
 37. Osman Bey,
  Sıcak su zamanla çıkaracaktır.

  YanıtlaSil
 38. Ayça, gözlüğümün sapındaki plastikde demir birleşme kısmı koptu daha önce Japon yapıştırıcısı sürmüştüm şimdi plak oldu çıkarmam lazım aseton la denedim olmadı napmalıyım ?:D

  YanıtlaSil
 39. Ayça Hn.
  Japon yapıştırıcısı sert bir tabaka oluşturur. Küçük uçlu sert bir cisimle kazımayı denedin. (Örn. Saatçi tornavidası.)

  YanıtlaSil
 40. Ayça,
  Çok saolda ben yaparsam iyice mahvederim tamir ettiricem teşekkürlerrrrr :D :3

  YanıtlaSil
 41. duvara 404 yapıştırıcısıyla kagıt yapıştırmıştım duvarın heryerı leke oldu bunu nasıl çıkartabilirim.

  YanıtlaSil
 42. (Yorumlara isim yazalım)
  Asetonla ufak ufak denemeler yapın. Boyayacaksanız zımpara yapabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 43. Mrb sarı botumun üzerine japon damladı ve cok kuru kaldırmaya calıştım bota zarar veriyor ne yapmalıyım
  Zafer

  YanıtlaSil
 44. Zafer,
  Çok kalın ise, Sıcak su ile yumuşatıp minik bir zımpara veya törpü ile inceltmeyi dene.

  YanıtlaSil
 45. NUMARALI GOZLUGUME JAPON YAPISTIRICISI GELDI KURUDU BEYAZLADI VE SERTLESTI 5 DAKIKA SICAK SU ISE YARAMADI(KAYNAR SU DEGIL)ASETONDA ISE YARAMADI SADECE YUMUSATTI KAZIDIM COK AZI CIKTI KOLONYAGIDA OLMADI NE YAPIYIM ACILL

  YanıtlaSil
 46. Kaynar su içinde beklet plastik bir şey ile kazımaya çalış

  YanıtlaSil
 47. Telefonuma döküldü nasıl çıkarabiliriz nolur yardım edin

  YanıtlaSil
 48. (Yorumlara isim yazalım.)
  Çıkabilen bir parçasına değdi ise kaynar suya atıp plastik bir spatula ile kazımaya çalışın. (Donan bir japon yapıştırıcısı kolay kolay çıkmaz.)

  YanıtlaSil
 49. İsim sinem
  Telefonun ekrarını çıkaramam ne yapabilirim

  YanıtlaSil
 50. Sinem,
  Asetonla yumuşatıp plastik bir sıpatula ile kazımaya çalış, başka yolu yok.

  YanıtlaSil
 51. ya benim kahverengi gumuslume japon yapistiricisi dokuldu ve o kadar sertlestiki mobilyamda bembeyaz.oldu napmam gerekiyor simdiden tesekkurler muberra

  YanıtlaSil
 52. Müberra Hn.
  Plastik bir spatula ile kazımayı deneyin, olmuyorsa mecburen metal spatula kullanıp deforme olan yerleri sonradan mobilya tamir kalemleri ile onarın.

  YanıtlaSil
 53. Plastikten nasıl çıkar helikopterin pervane sine döküldü

  YanıtlaSil
 54. Kazımak gerekiyor. (Törpü,zımpara)

  YanıtlaSil
 55. T 50 nin arkasina japon dokuldu benek benek arkasida cikmiyor kurududa ne yapabilirim

  YanıtlaSil
 56. Batuhan,
  Maalesef kurumuş japon yapıştırıcısına yapacak pek bir şey yok. Asetonla yumuşatıp plastik spatula ile çıkarmayı deneyebilirsin.

  YanıtlaSil
 57. ben sude yeni aldığımız sehpanın üzerine japon yapıştırıcısı döküldü acil yardım edermisin

  YanıtlaSil
 58. Sude Hn.
  Aseton dökün ve plastik spatula ile kazımaya çalışın.

  YanıtlaSil
 59. Ahmet Akyağcı
  Telefonun metal kısmına japon yapıştırıcısı damladı ne yapmalıyım

  YanıtlaSil
 60. Ahmet Bey,
  Aseton veya selulozik tiner ile silip zımpara v.b. birşeyle kazımak gerekiyor.

  YanıtlaSil
 61. Iyi gunler masanin usunde bir seyler ypistiriken japon yapistiricisi masanin ustunde ki peceteye dokulldu ve masaya yapisti asetonla cikartmayi denedim ama simdi de beyaz oldu sildigim yetler ne yapabilirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ela Hn.
   Sert ve kestin bir cisimi ile kazımak gerekiyor, önce sıcak su ile yumuşatın.

   Sil
 62. S.a aynasında hafif bi kırık vardı onu japonla yapıştırayım derken arabanın üzerine döküldü anlık bi refleksle silmeye calıştım ama daha beter oldu ve şuan bulanık bir şekilde kaldı benzinlw silmeyi denedim ama banamısım demedi ne yapmam gerekiyo Teşekkürler..
  (SİNAN)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sinan Bey,
   Aynı şey benimde başıma geldi. Usta japon bulaştırdı. Çok denedim çıkmadı. Boyaya zarar vermesinden korktum. Sanayi bölgelerinde (siyanoakrikat) japon sökücü araştırın.

   Sil
 63. Halime
  Silikon telefon kilifima döküldü vs hemen kuruduğu için müdehale edemedim kazimaya çalıştım ama kılıf zarar gördü.Asetonu da denedim ama başaramadım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Halime Hn.
   Silikon için silikon sökücü kullanmanız gerekiyor.

   Sil
 64. Japon yapıştırıcı su içinde uzun süre kalirsa yapıştırıcı özelliği bozulurmu

  YanıtlaSil
 65. Merhaba benim iphone 6 mın kenarına kapon damladı cok ince ve camın kemarında ekranı söktürmem ve telefonun çizilmesini de istemiyorum ne yapabilirim 😌 -Ayşe

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayşe Hn.
   Kurumadan sıcak su ve aseton çıkartıyor. Kurusuysa yapacak birşey kalmamış. Yapıştırıcı sökücüler var ama kolay bulunmuyor.

   Sil
 66. Esra buzdolabimin yuzune sus yapıştırmak için japon kullanılmış susleri çıkartınca japon lari duruyo nasıl cikartabilirim acil cevaaappp lutdlfeeen

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Esra Hn. Kalın tabaka ise belki plastik spatula kazıyabilir.

   Sil
 67. Arabamın ön konsoluna japon yapıştırıcısı döküldü sert plastik bir yer biraz pürüzlü nasıl çıkarabilirim kuruyalı çok oldu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Artık sanal mağazalarda Japon Yapıştırıcısı (Siyanoakrilat sökücü) sökücüler satılıyor. Bunlarla kolayca çıkartabilirsiniz.

   Sil
 68. Telefonumun ses tuşlarına bulaştı kurumuş acil yardım gerekiyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Artık alışveriş sitelerinde japon yapıştırıcısı sökücüler var.

   Sil
 69. (Melek) pantolonuma japon yapıştırıcısı döküldü hemen asitonla sildim baska bisey yapmadım ne yapabilirim yardim edin lütfen okul pantolon

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Melek Hn.
   Siyanoakrilat sökücü kullanabilirsiniz. (Japon yapıştırıcısı sökücü).
   Dikkatli olun, önce görünmeyen bir yerde deneyin, kıyafete zarar verebilir.

   Sil
 70. merhaba araba koltuğuna japon yapıştırıcısı döküldü tinerle denedim çıkmadı nasıl çıkarabilirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gürdal,
   Artık (siyano akrilat sökücü) japon yapıştırıcısı sökücü satılıyor internette bunu kullanabilirsiniz.

   Sil
 71. Bilgisiyarimin ekraninina japon yapistiricisi geldi sizce ne yapabilirim lutfen yardim edin HAZARCAN

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hazarcan,
   Siyanoakrilat sökücü kullanın. (Japon yapıştırıcısı sökücü) Artık int.satılıyor.

   Sil
 72. Arkadaşlar Ps4 oyun konsolumun üzerine japon yapistircisini döktüm akşama kadar vaktim var saticam ama nasil kurtulabilirim nolur cevap verin size muhtacim ve aseton yok nolur cevap verin kurbanınız olam

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mustafa,
   Siyanoakrilat sökücü kullanmanız gerekiyor. İnternette büyük sanal marketlerde var.

   Sil
 73. Telefonumun ekranı biraz açılmıştı bende arasına japon yapıştırıcısı dökerek kapattım bir zararı varmıdır telefon ısındığında bişeyler olurmu??

  YanıtlaSil
 74. Koltuktan nasıl çıkarılır hocam

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahmet,
   Siyanoakrilat sökücü kullanın.

   Sil
 75. Bilekliğime japon yapıştırıcı döküldü kalın ipten bileklik nasıl çıkaracağım?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mark's Smile,
   Sıcak suda çamaşır makinesinde yıkayarak yumuşamasını sağlayabilirsiniz, Kaynar su içinde bekletebilirsiniz, siyanoakrilat sökücü kullanabilirsiniz. (Genel alışveriş sitelerinde var.)

   Sil

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum
yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor
yazısına tıklayın.
* Yorumunuz yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız
dışındadır.