DERİ KOLTUK YAPIŞTIRMAK,DERİ YAPIŞTIRMAK,DERİ SANDALYE YAPIŞTIRMAK, YIRTIK DERİ ELBİSEYİ YAPIŞTIRMAK,DERİ NASIL YAPIŞTIRILIR?,DERİ ARABA KOLTUĞU YAPIŞTIRMAK

    Araba veya evinizdeki deri veya benzeri yırtılan koltuğunuzu yapıştırmanın en iyi yolu esnek yapıştırıcı kullanmaktır. Kullanabileceğiniz yapıştırıcılar (Kontakt yapıştırıcılar) Derb-Bally benzeri yapıştırıcılardır. (Örneğin Derby, Bally, Pattex metal-plastik-cam, Pattex deri-kauçuk-ahşap, pattex Tamir Extreme, Bison Kit v.b.)Bu yapıştırıcıları ve benzerlerini hatta renksiz olanlarını yapı marketlerde ve bazı hırdavatçılarda bulabilirsiniz. Bu yapıştırıcılar esnek olduğundan kuruduktan sonra sertleşmeyip yumuşak deri benzeri eşyanıza uyum sağlayıp kendini bırakmayacaktır. Ayrıca yapıştırılan yüzede yapıştırıcıyı hissetmezsiniz.
    Yırtık veya delik yere aynı renkte deri ile yama yapabilir veya gerdirebileceğiniz bir yer ise yırtılan yerin bir tarafını diğer tarafın üzerine getirerek yapıştırabilirsiniz. 
    Yapıştırma şu şekilde olmalıdır: Yapıştırılacak yüzeylerin her iki tarafına da yapıştırıcı ince bir katman halinde sürün. Yapıştırmadan önce yaklaşık 4-5 dakika yapıştırıcının gazının (solvent) uçması bekleyin. 4-5 dakika sonra yapıştırma yapılır, sonra üzerine ağırlık konulabilir. Yapıştırıcının tam kuruması yaklaşık 24 ile 48 saat arasında olur. Bu süre içinde yapıştırılan bölgeyi oynatmamak en iyisidir.

9 yorum:

 1. Merhaba ben ince sentetik siyah deriyi yine aynı deriden bir parçaya yapıştırmak istiyorum ama yumuşaklığını ve esnekliğini kaybetmesin zarar da görmesin istiyorum tam olarak neyle yapıştıracağım.

  YanıtlaSil
 2. Berk,
  Pattex Deri-Kauçuk-Ahşap yapıştırıcısı olabilir.

  YanıtlaSil
 3. Deri koltuğum yirtildi üzerine farklı deri parçaları yapistirip bir süre daha kullanmak istiyorum umarım basarili olurum Pattex si denemek istiyorum

  YanıtlaSil
 4. selamlar. deri koltuğumuzun kol kısmında öne bakan yüzey kalktı. ince deri tarafından ziyade daha kalın bir yapıya sahip. orayı ne tür bir yapıştırıcı ila yapıştırmam gerekr acaba. yardımcı olursanız çok sevinirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sıla Birol,
   Kontakt yapıştırıcılar ile veya jel japon yapıştırıcı ile yapıştırabilirsiniz.

   Sil
 5. bir baltanın sapına deri kaplama yapıştırmak istiyorum. bu ürün ile olur mu acaba?
  https://urun.n11.com/diger/denlaks-galon-t28-500ml-P141408272

  eğer olmaz ise ne tavsiye edersiniz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazdığınız ürün olur. Kontakt yapıştırıcı gibi görünüyor. Bu nedenle yapıştırıcıyı sürüp 3-4 dakika bekleyip yapıştırın. En iyisi amlalajında yazan uygulama talimatına dikkat edin. Ayrıca iyice kurumasını bekleyin.

   Sil
 6. Saati min deri kayişini plastik yüzeye yapistirmak için ne kullanabilirim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Jel japon yapıştırıcısı kullanabilirsiniz.

   Sil

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum
yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor
yazısına tıklayın.
* Yorumunuz 5 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.