BANYO BATARYASI NASIL DEĞİŞTİRİLİR?, BANYO BATARYASI NASIL TAKILIR?, BANYO MUSLUĞU NASIL TAKILIR?


  • Banyo veya tuvaletteki ana su vanasını kapatın.
  • Duşunuzun spral borusunu sökün.
  • İngililiz anahtarı, boru anahtarı, kurbağacık anahtar benzeri bir anahtarla banyo bataryanızın yan bağlantılarını saat yönünün ters istikametine doğru sökün. Sökme esnasında bağlantıları tek tek sökmeyin bağlantıları sırayla 1-2 tur çevirerek yavaş yavaş gevşeterek çıkartın.
  • Yeni bataryanızın içinden çıkan bir çift yeni S borularını takmanıza gerek yok. (S borusu duvar borusu ile bağlantı ayarı için ve duvar ile mesafe bırakmak içindir. S borusunu da değiştirmek istiyorsanız tekrar ayar yapmanız uzun ve zahmetli olabilir. Ayrıca bu iş için keten veya teflon bant gerekir. Değiştirecekseniz Teflon bantını 7-8 kez üzerine sıkıca sarıp takın.)
  • Banyo bataryanızı takarken önce parlak batarya aynalarını duvara yerleştirmeyi unutmayın.
  • Banyo bataryanızın içine sıcağa dayanıklı kırmızı conta (kırmızı (3/4) üççeyrek conta veya normal siyah üççeyrek conta takın.
  • Banyo bataryasının takarak aynı anda iki ucunu da önce elinizle çevirin. Diş atlarsa çıkarıp tekrar deneyin. Elinizle sıkabildiğiniz kadar sıkın yeteri kadar sıkı olduğunda anahtarla sıkmaya devam edin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum
yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor
yazısına tıklayın.
* Yorumunuz 5 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.