BAHÇE MASASI NASIL BOYANIR?, BAHÇE MOBİLYASI NASIL BOYANIR?, OKALİPTÜS MOBİLYA BOYAMAK., TİK MOBİLYA NASIL VERNİKLENİR?,OKALİPTÜS BAHÇE MOBİLYALARININ BAKIMI NASIL YAPILIR?

    Bahçe mobilyaları genellikle tik ve okaliptüs gibi sert ağaçlardan yapılır. Tik yağları özelliği gereği bahçe mobilyaları tarafından derinlemesine emilir, yüzeyde herhangibir film tabakası bırakmaz. Çok yüksek su geçirmeme özelliğine sahiptirler. Sert hava koşullarına dayanıklılık sağlarlar ve ahşabın yapısını bozmazlar.
    Bahçe mobilyanızın bakımını yapacaksanız aşağıdaki teknik bilgiler size faydalı olacaktır.
    Yüzey Hazırlama: Tik yağı uygulanakcak yüzeyler yağ lekelerinden, talaş tozlarından, eski boya ve vernik kalıntılarından tümüyle temizlenmiş ve zımparalanmış olmalıdır. Bünyesinde reçine ve doğal yağlar bulunduran sert ahşaplar üzerinde uygulama yapılmadan önce yüzey selulozik tinere batırılmış bir bez ile temizlenmelidir. Alt yüzeye önce solvent bazlı emprenye (koruyucu) kullanılabilir.
    Uygulama: Homojen ve düzgün bir görüntü elde edebilmek için tik veya okaliptüs mobilyanızdaki gözenek ve çizgilerin gidiş yönüne fırça ile bol bol uygulanmalıdır. 2 ya da 3 kat uygulanabilir. Katlar arasında bekleme süresi yaklaşık bir gündür. İkinci kata geçmeden önce ahşabın tik yağını iyice emmesi ve kuruması beklenir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

* Adınızı yorumlara yazınız.
* Hesabınız yoksa adsız seçeneğini seçtikten sonra isminizi yazarak yorumunuzu bırakınız
* Yorumların neredeyse tamamı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor yazısına tıklayınız.
* Yorumunuz yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.