KIRIK AHŞAP MASA AYAĞI YAPIŞTIRMAK, ZİGON AYAĞI YAPIŞTIRMAK, SEHPA AYAĞI YAPIŞTIRMAK

    Masa, zigon ya da sehpa benzeri ahşap eşyanızın kırılan ayağını aşağıdaki yöntemlerden biri ile yapıştırabilirsiniz. 
    Kullanabileceğiniz yapıştırıcılar: Beyaz tutkal, epoksi, Derby-Bally benzeri kontakt yapıştırıcılar, genel amaçlı montaj yapıştırıcısı, aktivatörlü sprey yapıştırıcı.
Beyaz tutkal: Yapıştırıcıyı her iki tarafa sürüp yapıştırın. Kıpırdatmadan 1 gün kurumasını bekleyin.
Epoksi: Epoksi karışımını eşit miktarda bir kabın içinde karıştırdıktan sonra yüzeylere sürün ve yapıştırın. Kıpırdatmadan yaklaşık yarım saat kurumasını bekleyin.
Deby-Bally cinsi kontakt yapıştırıcılar: Yapıştırıcıyı her iki yüzeye de ince bir tabaka halinde sürün ve 5 dakika gazının (solvent) uçmasını bekledikten sonra yapıştırın. Kıpırdatmadan bir gün kuruması için bekleyin.
Genel Amaçlı Montaj Yapıştırıcısı: Yapıştırıcıyı bir yüzeye sürün, yapıştırıp geri çekin. 5 dakika gazının uçması için bekleyin tekrar yapıştırın. Kıpırdatmadan 1 gün kurumaya bırakın.
Sprey Yapıştırıcı: Spreyi bir yüzeye sıkın, yapıştırıcısını da diğer yüzeye sürün ve çok dikkatli bir şekinde ayarlamanızı yaparak bir defada yapıştırmaya çalışın. Yapışma süresi birkaç saniyedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum
yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor
yazısına tıklayın.
* Yorumunuz 5 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.