Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ÇATLAK DELİK SU BORUSU YAPIŞTIRMAK, PETEK DELİĞİ YAPIŞTIRMAK, PETEK DELİĞİ TAMİR ETMEK, RADYATÖR DELİĞİ TAMİR ETMEK

Çatlaklar için: Metal su borusu veya otomobil ya da ev radyatörlerinizde meydana gelen kümük çatlakları metal epoksi yapıştırıcısı ile tamir edebilirsiniz. Yapmanız gereken önce suyu kesip damlamayı önlemektir. Mümkünse petek içindeki veya su borusundaki suyu boşaltın. Çatlağın etrafını zımparalayın ve yüzeyi kir, yağ ve tozdan arındırın. İhtiyacınız kadar epoksi metali küçük bir kutuda karıştırın. Küçük plastik veya metal bir spatula ile çatlağın içine bastırarak yapıştırıcının içeri girmesini sağlayın. Kuruma birkaç dakikada başlar tam kuruma için 24 saat gerekir.
Delikler için: Araba radyatörü, petekler ve metal-plastik su borularındaki delikleri piyasada çelik macun, tamir macunu veya epoksi macun adında satılan macunlarla tamir edebilirsiniz.
Delik kısmın çevresini zımparalayıp iyice temizleyin. Macunun delikten en az iki kat daha büyük olacak şekilde ayarladıktan sonra elinizle iyice yoğurarak karışımı hazırlayın. Deliği doldurduktan sonra kenarlarına da iyice bastırarak yapıştırın. 10-15 dakikada kurumaya başlasa da tam kuruması 24 saattir. Kuruduktan sonra üzerini herhangi bir boya ile boyayabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

* Adınızı yorumlara yazınız.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum
yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor
yazısına tıklayın.
* Yorumunuz yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız
dışındadır.