ARABA AYNASI NASIL YAPIŞTIRILIR?, KIRIK DİKİZ AYNASI NASIL YAPIŞTIRILIR?

    Öncelikle daha önce herhangibir yapıştırıcı kullandıysanız eski yapıştırıcı kalıntılarını kazıyarak ya da zımpara yaparak temizleyin. Yapıştırıcı seçiminiz kesinlikle japon yapıştırıcısı olmamalı. Çünkü hızlı olmasına rağmen titreşime ve darbelere dayanma gücü zayıftır.
    İyi bir yapışma için epoksi gibi daha kuvvetli bir yapıştırıcı ya da esnek bir yapıştırıcı kullanın. Epoksi seçimi size vakit kazandırdığı gibi kuvvetli bir yapışma da sağlar. (piyasada birçok yerde epoksi yapıştırıcı adında bulmanız mümkün.) Çift karışımlı epoksiyi bir kabın içinde karıştırdıktan sonra yapıştıracağınız yüzeye tek da ya çift taraflı sürün, kağıt bant ile bantlayın ve yaklaşık 10-15 dakika sertleşmesini bekleyin. (Yarım saat iyi bir sonuç için en iyisidir.)
    Esnek bir yapıştırıcı kullanacaksanız Derby, Bally, Pattex metal-plastik-cam (renksizdir), Pattex extereme (renksizdir) ve Bison şeffaf gibi benzeri yapıştırıcıyı her iki yüzeye ince bir tabaka halinde sürün ve yapıştırıcıdaki gazın 5 dakika uçmasını bekleyin. 5 dakika sonunda yapıştırın ve geçici olarak sıkı bir şekilde kağıt bant ile bantlayın. Kuruma yaklaşık 24 ile 48 saat arasında olacaktır. Bu teknik kuvvetli bir yapışma ve titreşim ve darbelere karşı dayanıklılık sağlar. Yapıştırıcı tamamen kuruyana kadar otonuzu kullanmamaya çalışın.
    Ayrıca piyasa satılan kalın etli çift taraflı bant ile aynanızı ön cama yapıştırabilirsiniz. Alırken bu bantın (uv) güneş ışınlarına ve soğuk havaya dayanıklı olup olmadığına dikkat edin. Yapı marketlerde de özel olarak oto için yapıştırıcıları bulunur. (Pattex auto, Bison oto ayna yapıştırıcısı gibi.)

1 yorum:

  1. bison markayı hep son olarak solemissiniz aslında bison iclerinde bence en iyisi

    YanıtlaSil

* Adınızı yorumlara yazınız.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum
yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor
yazısına tıklayın.
* Yorumunuz yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız
dışındadır.