Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

KIRIK AHŞAP SANDALYE YAPIŞTIRMAK, KIRIK AHŞAP KOLTUK YAPIŞTIRMAK

    Ahşap sandalye ve koltuklar için genellikle halk arasında beyaz tutgal kullanılır. Fakat bu yapıştırıcı ağır yüklere dayanıklı değildir. Bununla sabit ve küçük ahşap çeşitlerini yapıştırmak daha doğru olur.
    Kırılan ahşap sandalye ve koltuk ayakları için asıl kullanılması gereken ağır yüklere dayanıklı olan deniz tutgalıdır. Tercihen montaj (montage) yapıştırıcısı da kullanılabilir.
Deniz tutgalı ile yapıştırma: Deniz tutgalı kopan parçaya ya da boşluğa sürülerek mengene (işgence) ile sıkıştırılır ya da üzerine ağırlık konur. Poliüretan esaslı olduğundan parçalar şişerek birbirinden ayrılmak isteyecek bu yüzden iyi sıkıştırmak ya da iyi bir ağırlık koymak kuvvetli bir yapışma için gereklidir. Hızlı kurur. 30 dakikada yapıştırıcı kurumaya başlar. Sıkıştırma işlemi genellikle 4 saat yeterlidir.
(Montage)Montaj yapıştırıcı ile yapıştırmak: Silikon gibi kartuş şeklinde ya da tüp şeklinde yapı marketlerde ve bazı hırdavatçılarda bulunur. Yüzeye sürüldükten sonra yapıştırılıp hemen çekilir. 5 dakika (solvent) gazının uçması beklenir. Daha sonra tekrar yapıştırılarak 24 saat kuruması beklenir. Sıkıştırmaya gerek yoktur. Sabitlemek ve kurumaya bırakmak yeterlidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

* Adınızı yorumlara yazınız.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum
yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor
yazısına tıklayın.
* Yorumunuz yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız
dışındadır.