KIRIK LAPTOP YAPIŞTIRMAK, KIRIK FOTOĞRAF MAKİNASI YAPIŞTIRMAK, KIRIK YAZICI YAPIŞTIRMAK, KIRIK WEBCAM YAPIŞTIRMAK, TELEFON VB. KIRIKLARINI YAPIŞTIRMAK

    Plastik aksamlı elektronik cihazınızın parçası kırıldı (laptop, fotoğraf makinası, yazıcı, webcam, telefon vb.) ve hangi yapıştırıcıyı kullanacağınızı bilemediniz.
    Henüz bir deneme yapmayıp bu yazıyı okuyorsanız çok şanslısınız çünkü bazı yapıştırıcılar cihazınıza zarar verebilir. Örneğin japon yapıştırıcısı hızlı yapıştırmasına rağmen çok dayanıklı olmuyor ve esnek olmadığından hareketli yerlerde çabuk kopmalara neden olabiliyor. Jel japon yapıştırıcısı daha uygun bir çözüm olabilir. Ayrıca yapıştırdığınız yüzeyde bir de çıkmayan kalıntı bıraktığı için tekrar yapıştırmanızı da engelliyor. Yapıştırıcıların çoğu kimyasallara dayanıklı olduğu için bu kalıntıları kimyasal temizleyicilerle çıkarmayı boşa denemeyin. Makinanızda çıkmayan izler oluşmasına neden olabilir. Ufak bir törpü ile kazımaya çalışın ya da en baştan yapıştırıcıyı baştan doğru seçin. Laptop, fotoğraf makinası, yazıcı, webcam, telefon vb. cihazların onarımında esnek ve çıkarılması kolay yapıştırıcıları seçin. İşte size birkaç uygun yapıştırıcı ve uygulama talimatı:
  • Pattex Tamir Extreme (Şeffaftır)
  • Pattex (Metal-Plastik-Cam) (Şeffaftır)
  • Bison Plastik (Şeffaftır)
  • Jel japon yapıştırıcıları (3m, Tesa, Pattex v.b maka olabilir.)
    Önce yüzeyin eski yapıştırıcı kalıntılarını temizleyin kuru ve tozsuz olmasını sağlayın. Yukarıdaki yapıştırıcıları kullanırken her iki yüzeye de sürün 5 dakika bekleyin sonra yapıştırın. 24 saat kıpırdatmadan bekleyin. Hatta çok daha iyi bir bir sonuç için en iyisi 48 saat beklemektir.
  • Bison Plastic
    Yapıştırıcıyı direkt kırık bölgeye sürüp yapıştırın ve 1 gün kurumasını bekleyin.
(İz bırakmayan kağıt bir bantla yapıştırıcı kuruyana kadar geçici olarak bantlayabilirsiniz.)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

* Adınızı yorumlara yazınız.
* Hesabınız yoksa adsız seçeneğini seçtikten sonra isminizi yazarak yorumunuzu bırakınız
* Yorumların neredeyse tamamı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor yazısına tıklayınız.
* Yorumunuz yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.