FOTOĞRAF MAKİNASI SEÇMEK ve FOTOĞRAFCILIĞA BAŞLANGIÇ

    Bir fotoğraf makinesi almadan önce makineyi ne için kullacağınızı belirlemelisiniz. Fotoğrafı hobi olarak mı çekeceksiniz, yoksa fotoğraf çekimi konusunda uzmanlaşmak mı istiyorsunuz? Öncelikle bu ayrıntılara göre bir seçim yaparsanız aldığınız makineden verim alırsınız.
    Daha önceden elinize makine almadıysanız ister profesyonel olmak isteyin, ister hobi olarak çekim yapmak isteyin orta sınıf bir makine ile başlamanız sizin için daha iyi olacaktır. Gerçekten iyi bir eğilim kaydeder ve bu işten zevk alırsanız o zaman dslr makineye geçmekte yarar var. Bir şirkette işe direk müdür olarak başlayamayacağınız gibi fotoğraf konusunda da orta sınıftan başlamanın yararı çok fazla.
    Teknoloji hızla gelişiyor. Bugün 500tl ye alacağınız kaliteli bir powershoot fotoğraf makinesi 6 ay sonra çok hızlı bir değer kaybı yaşayacaktır. Satmak istesenizde aldığınız fiyata satamayacağınız için seçim yaparken sizi uzun süre idare edecek bir makine ile başlamanız gerekmektedir. Alacağınız makinede dikkat etmeniz gereken özellikler: Karanlık ortamda noise (bulanık çekim) yapıp yapmadığı, pil veya şarjının ne kadar gittiği, kaç x zoom yapabildiği, titreşim önleme sisteminin olup olmadığı gibi basit ama fotoğraf çekiminde sizi yarı yolda bırakmayacak özellikler olmalı. Bu özellikte orta sınıf bir fotoğraf makinesi sizin fotoğrafçılık için seçim yapacağınız zamana kadar idare edebilir. Gerçekten sevecekseniz bu işi o zaman size makineniz yetmecektir ve yeni makine alırken nelere dikkat edeceğinizi ne tür özellikler olmasını isteyeceğinizi kendiniz karar verebilir hale gelebileceksiniz.
    Makine için sabırsız olmayın fiyatları takip edin. Bugün ucuza gördüğünüz bir makine 2 gün sonra yarı fiyatına gelebilir.
Misafir Yazar Ömür Akıncı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

* Adınızı yorumlara yazınız.
* Hesabınız yoksa adsız seçeneğini seçtikten sonra isminizi yazarak yorumunuzu bırakınız
* Yorumların neredeyse tamamı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor yazısına tıklayınız.
* Yorumunuz yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.