DİJİTAL ÇERÇEVE SEÇMEK,DİJİTAL ÇERÇEVE NASIL ALINIR?,ÇİN MALI DİJİTAL ÇERÇEVELER İYİ Mİ?,DİJİTAL ÇERÇEVELERİN ÖZELLİKLERİ,DİJİTAL ÇERÇEVELERDEKİ SORUNLAR,DİJİTAL ÇERÇEVELERİN EKRAN ÖMÜRLERİ NE KADAR?

    Artık dijital çerçeveleri birçok mağazada ucuz fiyatlarıyla da görmeniz mümkün. Lcd ekranın büyüklüğü, desteklediği müzik, resim ve video formatları fiyatını etkileyen etkenler arasında.
    Büyük firmalar özelliklerini arttırarak fiyatlarını da yükseltiyorlar. (Çözünürlük, parlaklık, bluetooth gibi) Piyasada ucuz satılan dijital çerçeveler genellikle sadece slide show şeklinde müziksiz resimleri gösterebiliyor. Hafıza kartı girişi bulunan bu cihazlar küçük bir adaptör ile çalışıyor. Ayrıca anahtarlık şeklinde yanınızda taşıyabileceğiniz minik modellerine var. Ucuz olanların günde ortalama birkaç saat çalıştığını varsayarsak birkaç sene sonra lcd ekran ömürlerini dolduruyorlar. Yine ucuz cihazlarda izlenme açıları da pek geniş sayılmaz. Uzakta yanlarda veya sizden yukarıda kaldığında görüntü kararıyor hatta bazen hiç göremiyorsunuz. O yüzden koyacağınız yerin açısını iyi ayarlayın. 2-3 metrede görüntü fena deyil. Hafıza kartına koyduğunuz bazı resimleri kendi çözünürlüğüne ayarlayıp yanlardan kırpacaktır. Dik resimleriniz varsa bunları da yana yatmış şekilde göreceksiniz. (Bilgisayardan çevirin.)
    Dijital çerçeveler mükemmel hediyelik olarak düşünülebilecek cihazlar. Çalışma masanızda ya da salonunuzun duvarında sevdiklerinizi gösteren sürekli aktif halde bir çerçeve çok hoş olurdu değil mi? Son olarak özellikle ucuz çin malı olanlarının görüntü açısı düşük, uzaktan resimlerinizi net göremeyebilirsiniz, iyice incelemeden almayın. Slide show u size o yaptırmasın dört tane fotoğraf izleyeceksiniz diye...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

* Adınızı yorumlara yazınız.
* Hesabınız yoksa adsız seçeneğini seçtikten sonra isminizi yazarak yorumunuzu bırakınız
* Yorumların neredeyse tamamı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor yazısına tıklayınız.
* Yorumunuz yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.