Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

3G SİNYALİNİ ARTTIRMAK,3g İNTERNET SİNYALİNİ ARTTIRMAK,3G İNTERNET KESİK SİNYALİ ARTTIRMAK,3G İNTERNET SİNYALİ NASIL ARTTIRILIR?

    3g nin hızı ve neredeyse heryerde kullanılabilir olması biz internet kullanıcılarına büyük avantaj sağladı. Bir arkadaşımızın bağlantı ve çok düşük sinyal şikayeti üzerine daha önce kablosuz internet sinyali arttırma tecrübelerimize dayanarak bir deney yaptık ve mükemmel sonuç aldık.
    3g internetinin kullanıldığı yerin çatısı ve çevresi büyük metallerle kaplı olduğu için sinyal dağılıyor ve sinyal uydudan direkt 3g cihazına ulaşamıyordu. Bu da sinyalin düşmesine ve kopmasına neden oluyordu.
Yukarıdaki resimdeki gibi küçük bir saksının içine folyo ile kaplayarak huni şeklini vermeye çalıştık. Bu sinyalin iyi odaklanmasını sağlayacak ve sinyali güçlendirecekti. Notebook'u biraz yükselterek bu düzeneğin notebook un altına rahatça oturmasını sağladık. 3g cihazını bunun tam odak noktasına gelecek şekilde yerleştirdik ve sonuç harika... 3g sinyalini 3 'e katladık. Uzun süreli kullanımda hiçbir bağlantı kesikliğine rastlamadık.
    Buna benzer sinyal arttırma yöntemlerini cep telefonu ya da kablosuz internet sinyalinizi arttırmak için aluminyum folyo yardımıyla yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken düzeneğin iyi odaklanmış, huni şeklinde olması ve bunu sinyalin geldiği yere çevirmek.   

4 yorum:

 1. Mükemmel bir çözüm yöntemi.Hem masrafsız hem kullanışlı.Bravo arkadaşım emeğine sağlık.

  YanıtlaSil
 2. çok güzel pratik bir yöntem

  YanıtlaSil
 3. bodrum katta bile çekiyor aklına ve emegine saglık

  YanıtlaSil
 4. ben normal tv çanağının lnb yerine pet şişe içesine 3g modemi koyup şebeke yönüne çevirdim. 5m lik chipli(16,5 tl)kabloyla pc ye bağladım. 3g çekmezken şimdi full çekiyor. normal çanak bulamazsanız daha küçüğünü felan deneyin derim

  YanıtlaSil

* Adınızı yorumlara yazınız.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum
yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor
yazısına tıklayın.
* Yorumunuz yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız
dışındadır.