KAĞIT BANT NEDİR?, KAĞIT BANT NERELERDE, NASIL KULLANILIR?, MASKELEME BANDI NEDİR, NEREDE, NASIL KULLANILIR?


    Kağıt bant genellikle boya işlerinde boyanmayacak tarafı kapatmak için kullanılır. Maskeleme bandı olarak da bilinir. Boyanmayacak kısımları örter ve çıkarılmak istendiğinde yüzeye zarar vermez, boyayı sökmez. Genellikle uzun ömürlü değildir. İz kalmamasını istediğiniz bir şeyi geçici olarak tutturabilirsiniz. Bazı bantlar yapıştırıldıktan sonra yüzeyden kendiliğinden soyulmaya başlar. Fakat boya işi bittikten sonra hemen çıkarılması tavsiye edilir. Aksi halde kuruyan boya bant ile beraber soyularak çıkabilir.
    Üretici firmaya göre uzunlukları değişkendir. 30,40,50 mt. olabilir. Eni ise 1,2,3,4,5 cm. olabilir. İç ve dış cephe boyama işlerinde en çok 5 cm. olanı tercih edilir. Siz boyayacağınız yüzeye göre daha incesini de tercih edebilirsiniz. Bazı markalarda farklı türleri ve iç-dış cephe için özel üretilmiş olanları vardır.
    Maskeleme bandının en çok kullanıldığı yerler: İç ve dış mekan boyalarında: süpürgeliklerde, kapı ve pencere pervazlarında, tavan-duvar kestirmelerinde; sanayi boyama v.b.işlerde.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

* Adınızı yorumlara yazınız.
* Hesabınız yoksa adsız seçeneğini seçtikten sonra isminizi yazarak yorumunuzu bırakınız
* Yorumların neredeyse tamamı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor yazısına tıklayınız.
* Yorumunuz yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.