KAĞIT BANT NEDİR?, KAĞIT BANT NERELERDE, NASIL KULLANILIR?, MASKELEME BANDI NEDİR, NEREDE, NASIL KULLANILIR?

    Kağıt bant genellikle boya işlerinde boyanmayacak tarafı kapatmak için kullanılır. Maskeleme bandı olarak da bilinir. Boyanmayacak kısımları örter ve çıkarılmak istendiğinde yüzeye zarar vermez, boyayı sökmez. Genellikle uzun ömürlü değildir. İz kalmamasını istediğiniz bir şeyi geçici olarak tutturabilirsiniz. Bazı bantlar yapıştırıldıktan sonra yüzeyden kendiliğinden soyulmaya başlar. Fakat boya işi bittikten sonra kağıt bantın hemen çıkarılması tavsiye edilir. Aksi halde kuruyan boya bant ile beraber soyularak çıkabilir.
    Üretici firmaya göre uzunlukları değişkendir. 30,40,50 mt. olabilir. Eni ise 1,2,3,4,5 cm. olabilir. İç ve dış cephe boyama işlerinde en çok 5 cm. olanı tercih edilir. Siz boyayacağınız yüzeye göre daha incesini de tercih edebilirsiniz. Bazı markalarda farklı türleri ve iç-dış cephe için özel üretilmiş olanları vardır.
    Maskeleme bantının en çok kullanıldığı yerler: İç ve dış mekan boyalarında, süpürgeliklerde, kapı ve pencere pervazlarında, tavan-duvar kestirmelerinde, sanayide, geçici tutturma işlerinde.
www.techrehber.com

2 yorum:

 1. AHMET UGUR
  WELFARE marka pencere sinkliği aldım.
  içerisinde cırt cırt bantta bulunuyordu.
  cırt cırt bant pencere pervazına yapışmıyor ne yapabilirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahmet Uğur,
   Çift taraflı köpük bant ile yapıştırabilirsiniz.

   Sil

* Adınızı mutlaka yorumlara yazınız.
* Yorumların büyük bir kısmı 3 gün içinde yayınlanır.
* Yorum formundaki " beni bilgilendir " kutusunu işaretlerseniz, yorumunuz cevaplandığında size bilgi ve bağlantı maili gelir.
* Yorumunuzu bulamıyorsanız son yorumlara bakın veya yorum
yaptığınız konunun altındaki daha fazlasını yükle veya yükleniyor
yazısına tıklayın.
* Yorumunuz 5 gün içinde yayınlanmadıysa uygun değildir veya uzmanlığımız dışındadır.